čtvrtek 24. srpna 2017

Tetčin ASKAhoj kamarádi,

na IG jsem Vás vyzvala k položení jakéhokoli dotazu, abych faktografické recenze plus úvahy zde na blogu proložila nějakým svižnějším tématem.

Vaše otázky jsem zkopírovala tak, jak byly položeny u příspěvku na Instagramu:

sofastars_nuf Me napadlo akorat: myslis, ze ses normalni? Ano - ne.
Haniččce už jsem na IG odpověděla NE s vykřičníkem. Až budu normální, budu nudná nebo mrtvá nebo nudně mrtvá :).


nielad_insta A co je větší peklo? ty azijský erotický majtky nebo Krušky ( od slova hrušky dle obdobného efektu) a jedna serióznější. Při studiich jsi byla typ co uměl a radil nebo neuměl a měl tahák a nevahal ho použit. Nebo neuměl, ale uměl to opsat nebo okecat?

a) (Poznámka na upřesnění: na IG jsem psala, ať klidně kladete i otázky typu "tohle nebo tamto" a jako příklad jsem uvedla, zda bych radši šla mezi lidi v tangách z asijského eshopu nebo pila Krušovice). Obojí je brrrrr, nicméně radši bych klopila Krušovice, byť jsou chuťově na úrovni bahnitého rybníku, páč z asijského eshopu bych neoblékla nic.

b) Já jsem hlavně okecávač. Nicméně zvlášť v právu bez znalosti neokecáš, takže mi nezbylo, než přilepit zadnici k židli a naučit se to. A ten zbytek doimprovizovat.

Jinak hlavně na gymplu jsem psala za děcka například slohovky, čímžto jsem si "vydělala" tu čudky, tu Fáčko nebo dokonce i BAC a Impuls :). Podařilo se mi jednomu spolužákovi i opravit maturitní písemku v průběhu zkoušky, to už je promlčeno.
Taháky ano, na vzorce a na slovíčka  (papír pod punčocháči na stehýnku).


a.mysakovicova Me hodne zajima nazor na moje podnikani, a to je hlidaci koutek. Jsi pro "odlozit" dite a odpocnout si? Nebo zastance dite jedine a matkou.

Jaskkoli si myslím, že je matka zejména v prvních letech života děcka nezastupitelná a jakkoli jsem byla v tomto období matkou 24/7, můj názor se vyvinul a dělala bych to jinak. Neboť vyklidněná matka rovná se vyklidněné dítě. I máma potřebuje občas oraz. Takže Tvoje podnikání dnes jako poučený uštvanec kvituji. Blíže viz článek "Mateřství a kariéra aneb Lze najít symbiózu?" KLIK .lucysim11 Ahoj teta Máš nějakou deformaci z povolání, kterou praktikuješ doma na své blízké? Ja osobne jich mam dost 

Nejspíš mám mraky deformací, o nichž ani nevím, že je praktikuji na okolí....
Z těch, o nichž vím:
- jsem otravná požadavkem na přesnou, rychlou, jasnou a zcela pregnantní formulaci jakéhokoli sdělení, byť by mělo jít o informaci, že nejspíš brzy dojde čistidlo na záchod nebo něco podobného. 
- používání "slangu" - kupříkladu: "Tady na kuchyňské lince je bordel nad míru přiměřenou poměrům" a tak . 
 


mseminka Ako v Tvojej (podla mna hodne serioznej) praci vnimaju tvoje kozmeticke hobby a blogovanie?

Stran blogu - je jim to srdečně jedno:). To je úplně jiný svět.
Stran kosmetického hobby - to se o mně ví, ono totiž nelze přehlédnout při vstupu do mé privátní kanceláře stojan se 24 rtěnkami a další stojan s asi osmi voňavkami :) (A to nikdo nevidí, co mám v šuplících :)). Využitelná jsem pro rady na nákup dárků manželkám či přítelkyním.


meblanche27 Dobrý nápad - takže, co Tě spolehlivě vytočí a naopak co Tě vždycky potěší?

Vytáčí mě stran mé netrpělivé povahy neakčnost, letargie, courání, lajdání. A nesnesu pomalou chůzi. Nesnesu fronty a zácpy.
Stran pohledu na svět mě točí krátká paměť národa, nevážení si svobody, celá politická garnitura.
Dále mě vytáčí  neupřímnost, zákulisní čachry, ženská kvokárna.
Potěší mě úspěchy mého dítěte a manžela, potěší mě,  když je mi aspoň trochu dobře.  A pak mě potěší ty obyč věci - hezká knížka, koukání na vodní hladinu,  krmení labutí, procházka v lese.


misha.los ahoj,me by zajimal tvuj nazor na tema nevera v manželství, zda to neni moc osobni :-)a druha - proc ses rozhodla pro svuj pracovni obor?

a) Základ je jako v Knoflíkářích: "To neřeš a hlavně, hlavně po ničem nepátrej". Zastávám názor nevrtat, nezjišťovat - kdoví, k čemu by pak člověk přišel...
Mám za sebou období, kdy před x lety chodily domů ještě klasicky poštou anonymy na mého muže. Zeptala jsem se, žádnou informaci jsem nedostala, tak jsem to nechala být. Jsem extrémně nežárlivá. A můj muž taky.
b) Brzy publikuji článek o vzdělávání a mojí cestě ke vzdělání.


gimmegintonic mě by zajímalo, jestli z principu nemáš ráda věci, okolo kterých je velký hype, a co nebo kdo by tě případně přesvědčil danou věc vyzkoušet/koupit si.

Ano, jsem extrémní odmítač hype. Marketingový ingorant v plné síle. Má to na mě zcela opačný vliv - zavřenou peněženku.
Co by mě přesvědčilo? Nic.
Kdo by mě přesvědčil? No, primárně bych musela sama chtít, respektive být aspoň nahlodaná. A těch lidí, na které (v tomto směru) dám, je malinko. Jsou, ale vešli by se na prsty jedné ruky - jsou to lidi se zkušenostmi a schopností srovnat.dana_zimaMarti, uz dlouho bych se te rada zeptala, co poslouchas za muziku a jaky jsou tvoje srdcovy pisne? 

Danuš, pocházím z hudební rodiny, kde všichni bez rozdílu vrzají či mlátí do klimpru.
Sama mám za sebou 12 let houslové mučírny.
Dětství a mládí jsem strávila v rambajzu způsobeném tzv.uměním.
Tzn. nejlepší hudbou je pro mě ticho :).

Doma si hudbu už prakticky nepouštím.
Nicméně, jak někde objevím například juke box, jsem schopna tam naházet majlant.  To si pak pouštím takovou tu klasiku, abych do toho mohla hulákat: Lucii, Wanastovky, No Name, Čínský lyže apod. (Například ale Michal David a kolektiv je pro mě na úrovni tortury). Ale mám ráda i rock, například Aerosmith. A šanson - Hegerovou, Piaf. Robbie Williams mě v poslední době už neba, zatímco Depeche Mode mohu pořád. Čím jsem starší, tím víc objevuji kouzlo jazzu a swingu. Sinatru jsem však milovala vždycky.jarita_185Ak by si nebola pravnicka, comu by sa sa chcela venovat (profesne)? Co je pre teba vacsie faux pas - ocko na puncoske alebo opryskany lak na (jednom) nechte?

a) Byla bych novinářka, kdyby to šlo - blíže již brzy ve článku o vzdělávání a mojí cestě ke vzdělání.
b) Jednoznačně lak! To úplně posedle nesnáším. Ondy se mi někde večer, když jsme byli s Charliem, stalo, že jsem si neopatrnou manipulací s dveřmi na záchodě odlomila kousek nehtu - samozřejmě i s lakem. Po celý zbytek večera jsem byla za čtyřprsťáka, ten oprýskaný jsem držela schovaný jak státní poklad. Normálně s sebou nosím v kabelce aktuální lak na případnou opravu, ale do psaníčka ho nenacpu.
 

littlebejbMňa by zaujímalo- prijímať/zapisovat za českých koncipientov slovenských absolventov v prípade, ze vedia preukázať české znalosti praxou, resp. iným? (Len nie doporucenym doplnenim vzdelania-urobenim skúšok zo skoro totoznych predmetov na UK za 48.000kc) Názor-siel by advokát do boja s CAK o zápis, i keď záujemcov o koncipienturu je veľa? A trochu k téme-mas chvíle kedy chceš s blogovanim a instagramom úplne skončiť alebo ta to stále bavi rovnako a konstantne? 

a) Na první část první otázky odpovídám - proč ne. Na druhou - úplně nerozumím formulaci. Když je někdo advokát, tak už je zapsán, tudíž je "boj" zbytečný.
b) To víš, že jo. Většinou za situace, kdy mi hnou žlučí pomlouvačné slepice, které nemají ani koule jít "do střetu" napřímo. Jsem trnem v oku několika cácorkám, přičemž většinu z nich jsem osobně v životě neviděla, nechápu je, zvlášť, když jde o úplné prd. V tomhle rybníku je spousta shnilé vody.   


frangipani_cz Nevíš, kde jsem ztratila hodinky?

Ramono,  že tys jela v pět ráno na kole Ukrajina z chemičky a trousilas? :))dejnickad Jaka budes tchyne? Tesis se na vnoucatka? 

a) No doufám, že snesitelná. Pokusím se nevrtat, nehrabat se v cizím, nementorovat a nepředkládat návody a řešení, o něž  nikdo nestojí. To by bylo předsevzetí. Jaká bude realita....:).
b) Oooo, a jak! I když se přiznám, že na babičkovskou roli si pořád ještě přijdu až moc zmalovaná:).  Výhodou prarodičů je: pomuchlat, rozmazlit, rozřádit a...vrátit.


 amalka1234Táák, Marti, já chci vědět, co děláš pro svou super figuru??? Co třeba snídáš, jaká upřednostňuješ jídla, máš nejaké omezující pravidla( třeba vyloučení lepku apod.) , jak se hýbeš?

Haha, figura není opravdu super (a ani nikdy nebyla), a to ze mě nemluví falešná skromnost, alébrž realita. Bohužel v poslední době pozoruji sešup, po 45.roku věku je to už fakt na prdlajs. Jak se blíží nevyhnutelné a trvalé hormonální změny, stává se ze mě rozkydlina, která nejspíš vyústí ve vyvřelinu.
Samozřejmě je na vině i konzumace Prazdroje, to je energetická a cukříková bomba.
Celou dobu jsem spoléhala na svůj rychlý metabolismus - a hle, ono už to nefunguje. Sakra :).
Jinak se v zásadě neomezuji v ničem. Mám výhodu, že mi prasárny v podstatě nechutnají (když si o ně tělo  řekne, dám si je). Nejím moc sladké. Maso potřebuji, ale jen občas, jsem po něm unavená. Lepek mi nepřekáží. Chutnají mi zdravé věci, nemusím se do nich nutit.
Celulitidu neřeším, nějaká tam je, ale mohlo by to být i horší.
Stran pohybu je to se mnou složitější, jednak mám vrozeně zcela v čoudu kyčle a jednak mám dost zásadní problémy s páteří, tudíž se můj pohyb ubírá fyzioterapeuticky. Jinak ráda chodím, a to rychle. Co mohu, oběhám po svých.  A ráda plavu. Doma mám rotoped, který mě úděsně nebaví, tak se na něj práší.
Nicméně rozhodně nejsem příkladem ani vzorem ctnosti. 


siraelxyJsem knihomolka, takže, jaká kniha tě v poslední době nadchla?

Upřímně - v úplně nedávné době nic. Btw, strašně mě nudí Třeštíková.
V poslední době jsem si nejlépe početla v synově diplomce :).
Co mohu doporučit, je Kvítek karmínový a bílý.


monnicueMe by zajimaly tve oblibene filmy, zvirata, zeme, zda rada varis a co. Co se tyce prace by me zajimalo na jakou problematiku prava se specializujes, asi budes mit nejake koncipienty, takze jaka jsi sefka a zda by te nelakalo predavat zkusenosti i na vysce.Zda jsi pro tradicni rozdeleni praci zena/muz. Co adopce u gayu/leseb

a) Filmy - mám ráda thrillery, ale bojím se u nich :). Pravidelně se vracím k filmu Hra s Michaelem Douglasem a ač děj znám nazpaměť, stejně jsem vyděšená. Mám ráda i historické filmy.
Země - krom domoviny rozhodně Rakousko.
Zvířata - bydlím odjakživa v Praze, navíc v bytě, tam by zvěř trpěla. Ale měly jsme se ségrou jako malé andulku Ferdu, mluvil. 
Vaření - pro mě to není radost ani koníček, ale nutnost nakrmit osazenstvo. 
b) Nemohu být stran mlčenlivosti úplně konkrétní. Dělám obchod, korporace, development, cenné papíry a tak. Koncipienty nechci.  Učit možná jednou půjdu, nabídku jsem před časem dostala, ale nevyužila ji. Ještě ten čas nepřišel, možná přijde.
c) Mám tolerantního a osvíceného muže, nikdy jsem nemusela řešit tradici/netradici. Samozřejmě jsem stran domácnosti ta hlavní jak stran práce, tak jejího zajištění, tak i logistiky. V zásadě jsem kvočna a bydlenka, jakkoli se to nemusí na první pohled jevit. Rodina je pro mě nejdůležitější.
c) Adopce - ne. Tam se moje uvažování ještě nevyvinulo. Všechna ostatní práva včetně sňatků ano, stran dětí jsem konzervativní.


Děkuji Vám za položené otázky. 
Až mě překvapilo, jak málo se jich dotklo kosmetiky.

Pokud se chcete ještě na něco zeptat, klidně pište pod článek do komentářů, odpovím tady. A taky si ráda přečtu, zda máme něco stejně či naopak jinak.

Děkuji, že mě čtete.
Pusu teta.

14 komentářů:

 1. Siraelxy - no vidíš a já Třeštíkovou právě čtu ( Osm). Děkuji za odpověď, po doporučené knize se podívám.

  OdpovědětVymazat
 2. Marti,

  ďakujem moc za možnosť tak trochu nakuknúť do Tvojho súkromia. pri niektorých odpovediach (a aj otázkach) som sa zasmiala :))).
  Pekný deň !

  OdpovědětVymazat
 3. Marti, tak te miluju zas o neco vic. Blizenec se nezapre, Sinatru, Hegerovou a Lucii poustim s zeleznou pravidelnosti. Obdiv za hru na housle. A "nutnost nakrmit osazenstvo" rules!:-)))

  OdpovědětVymazat
 4. Mě se nejvíc líbila otázka Ramony/Romany a ještě víc Tvoje odpověď... Otázku nemám, pojedla jsem dnes málo vtipné kaše, ale ráda tě čtu.

  OdpovědětVymazat
 5. Hezký večer, děkuji za odpověď, jsem taky okecávač s povědomím. S tahákem na stehýnku jsem si připravila velmi nepřijemnou chvilku. A trapnost celé situace mě před dvěma lety donutila spoléhat na svou hlavu a k maturitě jsem šla s všeobecným povědomím a vykecala jsem se z toho. Fakta jsem znala zbytek byl z patra. U Ramony jsem si pochrlila displey. Pozadí přesmyčky znám a velmi mě pobavila představa ovonění spoluosazenstva... těším se na to až to bude z modři do zeleně. Pá Daniela.

  OdpovědětVymazat
 6. Bordel nad míru přiměřenou poměrům je nejlepší :D Bezva počtení, děkuji za článek! :) Bohužel problémy s kyčlemi a páteří máme společné tak nám přeju ať nám to ještě chvíli šlape :)!

  OdpovědětVymazat
 7. Martino, čemu se divíš, jsi zajímavá osoba i bez kosmetického přívěsku.:-) Proto čteme tvůj blog. Nejde o obsah, jde i o formu. Odhlédnuto od kosmetiky, díky tobě jsem poznala značku Tosca Blu nebo pořídila úlovky z drogerie ZDe. Takže klidně pokračuj i v kapitolách o lajfstajlu. Také se mi líbil "bordel nad míru přiměřenou poměrům". U nás dtto,jsem z oboru, takže u nás je to "větší než malé množství" bordelu a "Máňa řikala, že to neni směroplatný!" :-) Na vzdělávací článek se těším, zdravě to vyváží nálož kosmetiky. A dotaz ani nemám, snad jen podnět ...přívítala bych postupně více přírodna, spíš péče než dekorativky (tam se ani já neodvažuji).. Zdar a sílu! Eva

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj Marti, mrzelo ma,ze sa nemozem nic opytat, lebo som bola na mieste, kde nebol signal na internet :D :D :D Takze otazocky: Kedze si dlhorocna CliniqueTeta, mas uz v Clinique vlastnu konzulantku a samostatny obchod vyhradeny len pre teba :D :D :D :D? A zaujimalo by ma, kde skladujes kozmetiku, ci mas na to vyhradenu samostatnu izbu :D :D :D

  OdpovědětVymazat
 9. Z kosmetiky na sebe vsechno vykecas sama, to se nemusime ptat:-D Dekuji za odpoved, ja mam predsevzeti stejna, ale urcite budu hrozna a nevim, jestli bude nejaka cuza pro meho chlapecka dost dobra:-D A nerekla bych zmalovana, ale mlada;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš recht, taková čúza, co by byla hodna našich chlapečků, se ještě nenarodila :))).

   Vymazat