středa 30. března 2016

Obóčopost aneb Co zatočí s obočím

Ahoj kamarádi!

Dnes tu mám své pomocníky na úpravu obočí.

Obočí věnuji v rámci své omítkové rutiny nejméně času, neb žehrám na přírodu, která mi nadělila poměrně hustý porost, v relativně dobrém tvaru a ve tmavé, až skoro černé barvě.
Úplně pominout úpravu nemohu - byla bych trčivka, potřebuji alespoň fixaci.

Vlastně skoro nedokresluji, jen zvýrazňuji přirozený tvar s pokusem o lehkou korekci.

Předesílám, že nejsem zastánce geometrie v obóčoprostoru, ani ombre efektu. Nelíbí se mi to a s mým obličejem to nekoresponduje.

Nejzákladnějším pomocníkem je pro mě pinzeta na udržení tvaru  (nejlepší zkušenost mám s Tweerzemannem, ale poslouží mi i Ebelin z DM).


I. Fixační gely v řasenkách

Pro úpravu  jsou pro mě nepostradatelnými fixační produkty - "řasenky".
Nemám ráda beton-efekt, preferuji pružné zafixování.

Dlouhou dobu miluji průhledný gel od MACu, který vám ale nevyfotím, páč mám zcela zčuněný zbytek.

Nejlepším GELEM v řasence je pro mě Collistar.

Prodává se v Douglasu v setu s malou rozjasňující tužkou.
Fixuje bez nánosů a zatrvrdlin,  má velmi dobrou výdrž. Přirozeně "dokresluje", respektive doplní nerovnoměrnosti.

Jeho velmi významným bonusem pro můj barevný typ je odstín - používám trojku Bruno Silvana, což je tmavá hnědá se studeným šedým  podtónem. Většina gelů v tmavohnědé je totiž na mě teplých,  byť se tak zprvu netváří.

Gelů v řasenkách  jsem zkusila mraky, ať už transparentních či zabarvených.

Profláklý Gimme Brow od Benefitu nemohu označit za špatný, to vůbec.
Je fajn, nicméně mám tu tři ale: 1) cena je brutální, akceptovala bych bez reptání tak šedesátiprocentní úroveň, 2) životnost je poměrně krátká, vysychá, respektive zahušťuje se, 3) malá škála odstínů  (dva), ten tmavší je pro mě světlý a teplý. Jeho hlavní předností je super kartáček.

Na obdobném principu jako Gimme Brow funguje gel od Essence Make Me Brow, jehož bonusem je kromě přátelské ceny fajn kartáček.

Benefit shledávám o něco lepším,  nikoli však tolikrát, kolik je násobek ceny.

Alverde ze základního sortimentu ráda nemám.  Kromě (pro mě) nevyhovující světlé a teplé barvy (i ve tmavším odstínu) má  řídkou náplň, uživatelsky nepříjemný kartáček, slabou výdrž a mému nosu nelahodící odér.  Použít se dá,  ale momentálně se v drogeriích už  dají najít obdobné lepší produkty.

Naproti tomu puntíkatá verze z Alverde  limitky je ve všech směrech oproti verzi ze stálého sortimentu kvalitnější. Pomiňme mou vášeň pro cokoli puntíkatého:)
Nedá se už koupit, tudíž se nebudu příliš rozepisovat, nicméně mě náplň uspokojila natolik, že jsem si ještě po prvním nákupu barevné verze stihla dokoupit průhlednou. 

Catrice průhledná varianta s poměrně nevhodně dlouhým štětečkem (na jedné straně delší štětiny) mi nevyhovala a už ji nemám.  Hlavním minusem byla struktura, divně lepící - což mi způsobovalo vytrhávání chloupků. Největší drogerkový výtržník. Již nikdy.

Barevná varianta gelu Eyebrow Filler od Catrice je sice o dost lepší, ale znovu si ji nepořídím. Aplikační štěteček není žádná výhra a náplň mě rovněž nepřesvědčila - zejména ohledně výdrže. 

Maybellinne Brow Drama
Spousta holek nemá tento výrobek v lásce, já naopak mohu projevit spokojenost v poměru cena výkon.  S neobvyklou štětkou je třeba se sžít, ale jde to. Co oceňuji, je právě mnou chtěná pružná fixace bez tvrdého nánosu.  Ideální do horkých dnů, kdy cokoli, co je na obličeji navíc, překáží.

Chválený L'Oréal nemám.  Nějak jsem nikdy nevychytala akci a plnou cenu se mi nechtělo dát.  To už si připlatím a koupím si Collistar.

V této kategorii je pro mě Collistar jednoznačný vítěz. 

Z drahých řasenek jsem měla ještě NARS, vzhledem k ceně nic přesvědčivého. 

Chtěla jsem si pořídit EL,  když jsem teď nedávno v butiku měnila skoro 4000 bodů - a zapomněla.  Tak někdy příště. 


II. Paletky se stíny

Dobře poslouží i jakýkoli slušný nepříliš prášivý matný oční stín v korespondující barvě.

Aktuálně mám speciální paletky jen dvě.
Obě naleznete podrobněji na mém Instagramu.

1) Pretty Easy Brow Palette od Clinique

Začnu jedním minusem, pak už budou následovat klady. 

Minusem je existence jen jedné barevné verze. 
Paletka obsahuje stín na dotvarování obočí, vosk na fixaci, rozjasňující stín a velmi dobře použitelné náčiní (speciálních štětců netřeba). 
Oběma stíny lze bez problémů nalíčit i oči.  

Oceňuji kvalitu stínů,  nepráší, dobře se nanáší,  pohodlně se zapracují a barva během dne drží.  Fixační vosk nepoužívám pokaždé, přeci jen je pro mě rychlejší použít některou z "řasenek". Nicméně vosk doplňuje set, což je rozumné.

2) Estyle Fine Beauty Set.

Poměr cena výkon je více než v symbióze. 
Paletka obsahuje světlejší a tmavší stín na dokreslení tvaru, vosk a náčiní.
Osobně bych uvítala, jak už jsem psala na IG, namísto jednoho ze stínů,  případně vosku, rozjasňující stín pod obočí. Tím by paletka mj.získala multifunkční výhodu - i na líčení očí, protože stíny na oči dobře použitelné jsou. 
Osobně bych dále uvítala nižší pigmentaci pro snazší práci, ale není to nic, co by bylo uživatelskou zábranou. A rovněž bych snesla sofistikovanější aplikátor - houbičkový je zbytečně široký, užším delším by to šlo snadněji a rychleji. Zkosený štětec na druhé straně je na mě příliš masivní.

Nicméně to jsou překonatelné záležitosti; kdo nechce investovat do dražšího produktu, v klidu může pořídit tento. 


III.  Tužky

Profláklou Catrice jsem vyhodila.  Nevyhovovala mi výdrž,  přišlo mi, že v průběhu dne má tendenci namísto nanesených jednotlivých tahů tvořit shluky, jako kdyby se barva "zdrcla".

Levnější ségra od Essence Eyebrow Designer  mi osobně přijde lepší, popsané vady Catrice produktu  nedělá. Vytkla bych v podstatě jen barvu a to koště na víčku.  Tmavě hnědá je na mě krapet světlejší a teplejší, ale do černé verze nejdu.  Už takhle jsem typ Mrs. Morticia od Addamsů.

Kiko Milano Eyebrow Sculpt se zkoseným hrotem je fajn v preciznosti, hezky se mi s tužkou pracuje.  Vytkla bych něco, co se na první dobrou může jevit jako tvrdost, ale spíše je to poněkud složitější přilnavost barvy ke kůži. Výhodou je automatická varianta bez nutnosti ořezat. 

Anastasia Beverly Hills Brow Wiz (odstín Dark Brown mi barevně sedí).
Tenounká tužtička, na druhé straně velmi kvalitní pročesávátko. ABH je na našem  na trhu nedostupná a po pravdě si nejsem jistá, zda vynaložené úsilí na její pořízení nakonec odpovídá výsledku.

Je to bez diskuse nejlepší tužka na obočí, co jsem kdy měla.  Pominu-li složitost pořízení a náklady, nejsem nadšená, jak strašně rychle ubývá náplň. U ABH by jeden čekal, že ho to hodí do kolen a ono je to "jenom" velmi dobré.  Asi jsem čekala nějaké WOW, co nepřišlo. Nicméně produkt je to opravdu fajnový.


IV.  Pomády a pasty 

ABH pomádu nemám a netoužím po ní. 

Makeup For Ever Aqua Brow (mám odstín 40) je nepřekonatelný ve výdrži a je voděodolný. Je s ním však poněkud crcárna, takže v běžném ránu mi nezbývá čas. Nanáším MUFE štětcem 274, který je skvělý.

MUFE prostě voděodolné věci umí. 

Too Faced Bulletproof Brow jsem zapomněla vyfotit.
Jedná se o set  štětce  (velmi dobrého) a  pastičky v dózičkovém kelímku.  Rovněž velmi dobře drží a rovněž aplikace trvá vcelku dlouho. Nicméně doporučit mohu. 


V. Pěna

Můj milovaný Clinique Just Browsing.

Ódy jsem napěla na IG.
Mám odstín 4, nejtmavší.

Dost děvčat mi psalo, že jim produkt rychle vyschl, zjistila jsem, že se to týkalo odstínu 3. U čtyřky s tím problém nemám, mám ji určitě více než půl roku a stále v pohodě. 

Skladuji ji v organizéru svisle štětinami dolů.

Nejvíce oceňuji efekt pružné přirozenosti, přičemž je ovšem mnou požadovaná  fixace poskytnuta. Vzhledem k jeho struktuře nemusím použít již nic jiného.
Při dobře mířených tazích provede bezproblémově i výplňovou práci


VI. Pudrový prášek 

Tento Brow Thickener od Sephory s úzkým "kopím" je v podstatě sypká variace na slisované stíny, se mi zdá.
Dvě výtky: práší a aplikace taky není nejpohodlnější.  Kdyby byl na konci mini pěnový aplikátor, nejspíš by to šlo lépe  (a možná by se eliminovalo i prášení). Po vypořádání se s nanesením se mi efekt líbí.

Velmi mě zajímají Vaši obóčoví oblíbenci, ale i produkty, které Vás zklamaly.  Ráda si počtu v komentářích. 

Děkuji, že mě čtete.

Konec hlášení.
Pusu teta 

P. S. Všechny zmíněné i vyobrazené produkty jsou pořízeny za moje peníze, až na paletku Estyle  (dárek k nákupu za věrnost) a Clinique paletku  (předvánoční dárek od českého zastoupení,  když jsem si pro Vás vyzvedávala dárky do GA).
Fotky stojí za nic i na moje děsivé poměry - byla tma, tak mi to promiňte.

Collistar odstín Bruno Silvana
Gimme Brow od Benefitu
Alverde
Eyebrow Filler od Catrice
Estyle Fine Beauty Set
Pretty Easy Brow Palette od Clinique
Essence Make Me Brow
Maybellinne Brow Drama
Anastasia Beverly Hills Brow Wiz
Kiko Milano Eyebrow Sculpt
Essence Eyebrow Designer
Makeup For Ever Aqua Brow
Clinique Just Browsing
Brow Thicknener od Sephory

pondělí 28. března 2016

PUDR Stay-Matte Universal Blotting Powder od Clinique aneb Matující kanón

Ahoj kamarádi!

Dnešní recenze se bude týkat novinkového kompaktního transparentního pudru s matujícím efektem Stay-Matte Universal Blotting Powder od Clinique.

Pudr seženete za cenu 900,- Kč v základu (8,4 g).

Pudřík je vybaven aplikační houbičkou a zrcátkem - vnější obal poslouží jako zrcátko rovněž. Je poměrně tenký, takže nezabere v kabelce příliš místa. 

Konzistence je velmi zdařilá a uživatelsky příjemná.
Pudr je jemně namletý a přilne k obličeji v neviditelném "závoji".

Vzhledem ke svému typu pleti  (u Clinique mezi 1 a 2) nejsem kandidátem na použití přes celý obličej, vskutku dobře mi však slouží na T-zónu. (Pokud bude v létě vedro jako loni, přes celý obličej ho nejspíš využiji i já).

Z popsaného důvodu ho proto nenanáším houbičkou  (pro mě by vytvořila zbytečně silnou vrstvu), ale velkým štětcem na pudr  (MUFE 130, MUFE 128 a Sephora PRO 60). 
Jen lehce "smočím" štětec v produktu a zlehka vpracuji (poťupkáním) do pleti. 

Tímto způsobem pudr poslouží i suché pleti.

Vyzkoušela jsem ho v kombinaci s makeupy Even Better od Clinique,  City Radiance od Bourjois, Sheer Glow od NARSu, True Match od Rimmelu a Lingerie de Peau od Guerlainu. Velmi oceňuji kompatibilitu. Se všemi jmenovanými makeupy dělal svou práci prakticky shodně.

Matující funkce je ohromující.
Fixační funkci plní rovněž na výbornou. 
Výdrž je velmi dobrá. 

Spotřeba je malá, balení vydrží dlouho. 

Jeho velkou předností  (i pro mou sušší pleť) je přirozený vzhled bez nánosů a moučného efektu  (na rozdíl například od transparentního sypkého od Dermacolu či kompaktu od Essence, kdy se na mém typu pleti objevil i při veškeré aplikační obezřetnosti viditelný povlak).

Jsem přesvědčena, že pro ženy a dívky se smíšenou či mastnější pletí je to zásah do černého a vzhledem k transparentnosti ho navíc mohou mít všechny barevné varianty pleti.
Jsem přesvědčena, že ženy a dívky se smíšenou či mastnější pletí se jeho používáním zbaví matujících papírků odsávajících nadbytečný maz.

Suma sumárum: doporučuji.    

Přehled jarních novinek Clinique naleznete v článcích ZDE  a ZDE.
Recenzi na několik produktů z jarních novinek najdete ZDE

Plánujete si pudr pořídit?  Případně už ho máte?  Ráda si počtu. 

Děkuji, že mě čtete.

Konec hlášení. 
Pusu teta


P. S.  Děkuji českému zastoupení Clinique za poskytnutí produktu k recenzi.

sobota 26. března 2016

Makeup Bourjois City Radiance aneb Nenápadný půvab buržoazie?

Ahoj kamarádi!

Dnešní článek bude shrnutím mých uživatelských pocitů z novinkového makeupu od Bourjois City Radiance, který jsem již ukazovala na svém IG.

Jedná se o makeup s rozjasňujícím efektem v praktické kompaktní tubičce.

Mám odstín 01 Rose Ivory s podtónem do růžova (02 Vanilla je nejsvětlejší se žlutým podtónem).

Hodně jsem se na něj těšila, protože oficiální popisek udává to, co hledám, tedy jas a nijak přehnané krytí. Obojí  splňuje.
Krytí je tedy střední,  respektive při běžném množství nižší střední. A to je přesně to, co chci (přílišné krytí je u starší pleti většinou ke škodě).

Jako bonus: má SPF 30.


Na mém obličeji se v reálu chová a působí následovně:
- Nanášení a rozetření je snadné.
- Nejlepšího výsledku jsem dosáhla kupodivu prsty.
- Nejspíš vzhledem ke krémové konzistenci hustý rovný kabuki štětec zanechává lehce viditelné tahy, což lze ale bez potíží doladit rukou. 
- Domnívám se, že nejvhodnějším ze štětců by byl plochý, rovnoměrné jednosměrné tahy by nejspíš docílily kýženého vzhledu, leč já ploché štětce na makeup nemám v oblibě, takže je to opravdu jen nepodložený názor. 
- Stiplík sice udělá pěkný efekt, ale přijde mi, že "sní" podstatnou část produktu. 
- Beauty Blender je zbytečně pomalý v aplikaci s ohledem na strukturu tohoto makeupu. 
- Zkosený kabuki  (Sigma 3 DHD) má  finální výsledek lepší než klasický kabuki. 
- Nevidím podstatné rozdíly v použití bez báze a s bází  (zkusila jsem ho s YSL Touche Éclat Blur Primer, s Guerlain D'Or a se vzorkem sephorácké, která mi připadá jako odlehčenější verze Dermacol Satin base - tu nemám ráda, "dusí" mě).
- Pokaždé jsem ho po zapudrování fixovala sprejem od MUFE.
- Pudrovala jsem YSL sypkým Souffle d'Éclat,  guerlainským slisovancem a Clinique kompaktním transparentem Stay Matte Universal Blotting Powder (v tomto případě jen T-zónu. Recenze nového Clinique pudru bude brzy). 
- Výdrž je jeho hlavní  (a vlastně jedinou) slabinou.
- Nezvýrazňuje sice sušší místa ani necuckatí, nicméně v neporušeném stavu  (i s bází a fixátorem) dá cca 6 hodin. Poté se začne v okolí kořene nosu trochu srážet  (v nosoretní rýze naštěstí ne), totéž dělá mezi obočím (ale to je věkem, mám tam rýhu jak Grand Canyon). Není však problém na uvedených místech dvouvteřinovou prací opravit - rozetřít do ztracena. Na zbytku obličeje se ztratí bez neplech, ale po cca 8 hodinách tam prakticky není,  zmizí po anglicku.
- Nejdelší výdrž má v okolí nosu se zmíněným Clinique pudrem. Ten je však hodně matující, tudíž sebere část rozjasňujícího efektu. Což by se naopak mohlo stát plusem pro děvčata a ženy se smíšenou pletí, kde je na mastnějších místech přílišné rozjasnění nežádoucí.Finiš je nejpodobnější Sheer Glow od NARSu.  

Rozdíly jsou následující:
- Cena. Bourjois  399,- Kč  v základu v Marionnaud versus NARS 1.300,- Kč v základu v Sephoře, tudíž víc než trojnásobek. 
- Konzistence. NARS je tekutější, Bourjois krémovější.
- Aplikace: NARS má suverénně nejlepší výsledek po aplikaci pouze prsty, Bourjois se s určitými štětci snese  (viz shora).
- Finiš. Je obdobný,  rozjasnění až glow efekt, dle typu použitého pudru. NARS se s ohledem na tekutější konzistenci  tváří více fluidně, zatímco Bourjois si více na pleti sedne jako krém. 
- Typ pleti. Domnívám se, že se NARS dobře snese i se smíšenkami, Bourjois bych osobně doporučila suškám a normálkám. Smíšenkám jen s více matujícím pudrem  (viz výše).
- Výdrž.  V této kategorii NARS vítězí.Mám oba. Je na Vaší preferenci, zda si vyberete ten nebo ten.
Pokud máte vhodný typ pleti a u Bourjois zvolíte pudr, který s ním bude kompatibilní, nespletete se ani s jedním.
Navíc se domnívám, že ani holky s mastnější pletí se City Radiance nemusí vzdát - mohou si ho pořídit za účelem míchání s oblíbeným makeupem, pro dodání jasu.


Pokud bych měla srovnat s mým oblíbeným CC od Bourjois,  tak sice budu trochu srovnávat hrušky a jablka, ale tuším, že by na to dotazy přišly :)).

CC je méně krémový a chybí mu to rozjasnění (u mě na blogu ho blíže najdete ve článku Abeceda ZDE). City Radiance  (na mojí pleti) celkově více sjednocuje. 

Bourjois City Radiance jsem viděla prodávat v Marionnaud i ve Fannu

Korektor k němu  byl bohužel všude v nejsvětlejším odstínu vyprodán (nebo nezavezen) - chci ho v budoucnu rovněž.

Suma sumárum: jsem spokojená.


Máte už někdo City Radiance?  Jaké jsou Vaše dojmy?  Respektive - plánujete si ho pořídit? Ráda si počtu.

Děkuji, že mě čtete.

Konec hlášení.
Pusu teta


P. S. Makeup mám chvilku.  Nicméně vzhledem k dlouholetému omítkování a mým přesným a jasným nárokům na výkon nepotřebuji na úsudek delší dobu. A taky mi na moje zkušenosti s ním přišlo poměrně dost dotazů.  Akorát ho v budoucnu ještě vyzkouším s dalšími pudry. Pokud by se můj názor změnil nebo vyvinul,  dám vědět na IG.

Nahoře vlevo silná vrstva po vytlačení z tuby, nahoře vpravo po rozetření nahrubo,
dole rozetřeno prsty do ztracena. Bez úprav a filtrů, na denním světle,

čtvrtek 24. března 2016

Vídeňské tipy aneb Tak trochu jiná Praha

Ahoj kamarádi! 

Dnes na mimošminkové téma.

Zabrousím do hlavního města našich sousedů, které naprosto miluji a které je hned po rodné Praze mým nejoblíbenějším městem, kam se stále vracím a vždy mám pocit, že jsem tak trochu "doma". I kvůli podobné architektuře. Subjektivně cítím i podobný duch místa. 

Oproti Praze je tam mnohem čistší vzduch  (na moje prosmogované plíce až moc :)).

Oproti Praze jsou místní obyvatelé mnohem více v pohodě, netváří se jak kyselé okurky.

Oproti Praze si tamější senioři mnohem více užívají důchodového času. Vyráží za zábavou a jsou usměvaví. Naši senioři mi převážně přijdou permanentně přednakrknutí.

Oproti Praze jsou v obchodech poučené, informované a milé prodavačky. V Praze jsou samozřejmě taky, ale není to pravidlo a standard. 

Smyslem článku není popis turisticky profláklých míst typu Hofburg, Schönbrunn, Sachříkov a podobně, ale moje nákupní tipy a tipy pro volný čas. 

Vídeň je drahá. Bez ohledu na kurs Eura. Sice ne tak drahá, jako například Paříž, ale i tak Vám udělá průvan na kartě. 

Jezdíme pravidelně na jaře, využíváme vždy jednoho z květnových svátků  (letos bohužel připadají na neděle).

Pobyt si kupujeme přes Booking  vždy od čtvrtka do neděle v centru či širším centru tak, aby se dalo pěšky dojít na Mariahilfer Strasse i na Karlsplatz a pak dále na Kärtner Strasse a aby bylo i poblíž metro či jiná veřejná doprava.

Vídeňské okrsky jsou uspořádány od centra (01 Innere Stadt) prstencovitě, jakoby kružnice, tudíž kolem prvního vídeňského okrsku je několik městských částí, kde hledáme hotel. Letos se vracíme podruhé za sebou do Erzherzog Reiner v okrsku Weiden.
Hotel je buď dvě krátké stanice tramvaje nebo pěšky tak deset minut od Karlova náměstí (přestupní uzel většiny linek metra - Ubahnu). Z hotelu je na Mariahilfer Strasse (na spodní část) cca 15 minut pěšky. 

Na Mariahilfer Strasse mám tyto své oblíbené obchody:

1) pro Bydlenky domácí Leiner (číslo domu 18) a Reiter  (číslo domu 38-40), v dolní části na pravé straně ulice  (bráno odspodu).
Ráj pro vybavení do domácnosti - ručníky  (kupuji tam Vossen), povlečení, prostírání, látky, jídelní servisy, doplňky do koupelny a kuchyně, dekorace, zahradní nábytek... Vždy tam vlezu aspoň na kukačku.  Mají i hezky naaranžováno.

2) Müller drogerie  (číslo domu 97, v horní části vlevo, bráno odspodu).
Vždy kupuji Essie laky, Aldo Vandini, různou drogerkovou (u nás nedostupnou) kosmetiku, Elnett lak na vlasy

HE tam nekupuji, nemá to odpovídající atmosféru a prostředí pro nákup kupříkladu Chanelu.  Na to mám parfumošku.

Dále kupuji sortiment Bydlenky domácí, pokaždé papírky do sušičky, papírky na kůži Poliboy, papírky do pračky od od jejich  privátky,  Frosh sortiment a dále pak,  co mě cvrnkne do nosu.
Pod Müllerem tak dva tři obchody níže  je krámek s pánskými košilemi, bohužel si nepamatuji název.  Krásné zboží, neotřelé, s nápadem.  Sice dražší, ale ti chlapi taky musí nějak vypadat :).

3) obchodní dům Peek&Cloppenburg (číslo domu 26-30, na levé straně, bráno odspodu) - dejte si na něj čas.

Několik pater módy a doplňků  (obuv ne. Ale na ulici je několik Salamanderů, Högl vlevo pod kostelem a Geox vpravo). 

Najdete zde levnější značky i výběrovku typu Max Mara, Hugo Boss a podobně. 
Z kabelek například Furlu i Berunu. Tuto pobočku mám tak nějak radši než tu na Kärtner Strasse  (není tak přeplněna zbožím, i když je toho tam taky hodně.  Trochu zbytečně, pak se ztrácí přehled).


4) dámské oblečení Zero (číslo domu 74a, na levé straně, bráno odspodu) - německá značka  (tuším), dřív bývala u nás na Chodově.

Casual styl, převážně. Částečně uvolněnější Office Look. Hezké košile, baloňáčky, šatičky, šátky, džíny.  Cenově cca Marks And Spencer.  Bez slev džíny kolem 50 Eur. Německé číslování, tudíž mojí běžné 36 tam odpovídá 34, XS je jako běžné S.

Seznam všech obchodů na Mariahilfer Strasse naleznete na www.mariahilferstrasse.at v sekci Shops_ABC.  


Centrum města:

1) obchodní dům Steffl na Kärtner Strasse 19 (www.steffl-vienna.at).

Výběrové značky i HE značky. 

Dole v přízemí u vchodu po pravé straně je MAC, za ním Marionnaud s bezvadným personálem.
Zbytek plochy přízemí zabírají kabelky (u okna vzadu Beruna, vzadu vpravo MK, vpředu např. Jimmy Choo, Burberry, Max Mara...).

V dalších patrech jsou většinou HE včetně oblečení.  Tam jsem dosud nevlezla, vždy mám tenisky nebo jiné šmajdací křusky (hodně toho nachodíme) a je mi to žinantní.

2) dva velké Douglasy (číslo domu 17 a 26) s vynikající obsluhou. 

3) obr Salamander (číslo domu 5) - pro botařky slintací místečko (vše mají sladěno v sériích - boty, kabelka, peněženka.....). 

4) obchodní dům Peek&Cloppenburg (číslo domu 29,  viz výše).


Ostatní pravidelné nákupy:

Bipa  drogerie (seznam všech poboček je na www.bipa.at), vlezu do té,  která mi vstoupí do cesty  

Kupuji pravidelně odlakovač od jejich privátky Look by Bipa (ten modrý s acetonem, růžový není tak dobrý). 0,99 eur a pecka.  Viz též mj. #tetčinapopelnice na mém IG.

Dále kupuji bydlenkovské proprietky. 

Z dekorativky hlavně jejich druhou privátku  (IQ Cosmetics). Občas mají fajn věci.  Doporučuji pastelky na rty a hlavně konturky.  Laky jsou taky fajn.  Stíny nedoporučuji, hodně  práší.


Odpočinkové aktivity:

1) tržnice Naschmarkt (mezi Karlsplatz a ulicí  Kettenbrückengasse).

Miluju to tam.  Obchody  (zejména jídlo), bary,  vinné šenky... Vše perfektní, až na ty záchody. 

2) plážička u Dunaje takřka v centru s barem a restaurací s názvem Strandbar Herrmann.

(stanice metra Schweden Platz, linka  U1, z metra východ směr Uranie, pak cca 5 minut pěšky).

Je tam písek s lehátky  (tam nechodím), plážový bar a restaurace, kde se konají třeba brunche. Večer tam kupříkladu promítají fotbal, upraví sezení jako v kině. Pořádají i různé aktivity pro děti.
Je to malinké, ale působí jako oáza klidu v centru. Občas projede lodička a zatroubí. Turisty tam nepotkávám, spíš místní. 

Taky milujete Vídeň?  A jaké jsou Vaše tipy?  Ráda se inspiruji.

Děkuji, že mě čtete.

Konec hlášení.
Pusu teta 

P. S. Fotky jsou z loňského jara. Kupodivu mi nepršelo :). Letos jedu koncem dubna. 

Mariahilfer Strasse
 
Mariahilfer Strasse
Mariahilfer Strasse
Douglas na Kärtner Strasse
Kärtner Strasse
Peek&Cloppenburg na
Kärtner Strasse
Peek&Cloppenburg (Furla)
Bydlenkovský obchodní dům Leiner
Občerstvení po nákupech - houska Komisaře Rexe a nádraží z Budějc :)
Hotel Erzherzog Reiner v okrsku Weiden
Hotel Erzherzog Reiner v okrsku Weiden
Hotel Erzherzog Reiner v okrsku Weiden
Strandbar Herrmann
Strandbar Herrmann
Strandbar Herrmann
Strandbar Herrmann