neděle 31. ledna 2016

Abeceda aneb BB, CC (a tónovací krémy)

Ahoj kamarádi!

Dnešní článek se bude věnovat podkladovým krémům, co nejsou makeupy.

Osobně jsem dlouho považovala tyto písmenkové přípravky za hybridy, co jsou zbytné, neboť jsem si tak říkala, že si radši koupím nízkokrycí makeup. Všechna BB, CC, FňFň a BžBž mě nechávala v podstatě chladnou. 

V drogerce jsem se do lovu ani nepouštěla, ty jejich tzv. Light odstíny už z testeru působí dojmem odstínu antuka plus rozmačkaná mandarinka. 

Přes určitou skepsi jsem pár produktů vyzkoušela a nakonec si mezi nimi našla své favority. A jeden must have. 

BB neboli blemish balm je typově prezentován jako "balzám na vady" s tím, že kombinuje výhody krému s krytím makeupu.  Osobně jsem nikdy nemohla použít BB samostatně místo krému, běžný hydratační krém jsem pod jakýkoli použila vždy. 

Globálně mi BB extra nesednou, můj nejlepší je od Erborianu z Marionnaud,  ten je skvělý. 

Například ludří BB mi zvýraznil suchá místa i přes hydrataci pod něj  (je z řady DayWear. Z této řady jsem naopak milovala tónovací krém, viz níže).

BB mají největší popularitu v Asii.  Tudíž jsem vyzkoušela dva různé typy od Misshy. Fajn, ale žádný zázrak. 

BB od Benefitu mi fungovalo jedině za předpokladu, že jsem ho nanesla ihned po hydratačním krému, jinak dělal skvrny.  Při popsaném postupu byl výsledek ok, ale znovu nepotřebuji. 

Chystám se zkusit nový BB od Clarins (původní mě nezaujal).

CC (neboli Color Control cream či Color Correcting cream) má korigovat začervenalost a sjednocovat tón pleti.  

Stálicí je CC od Bourjois (123 Perfect CC Cream), miluju ho, ale za CC bych ho neoznačila, kryje, a to velmi slušně  - středně. Psala jsem o něm již ZDE . Mám nebo měla jsem x makeupů, které kryjí méně než on  (Vitalumière Aqua od Chanelu, YSL Touche eclat apod.).

Mým must have je CC od Estée Lauder z řady Revitalizing supreme, na mém Instagramu  jsem o něm psala již mnohokrát a najdete ho i v sekci #tetčinapopelnice.
Krytí je sice minimální, leč sjednocení tónu pleti na jedničku s hvězdičkou.  Jako bonus vyhlazení. Vypadá to, že na pleti nic nemáte, a takto hezčí jste od přírody :). Strávíme spolu další léto. Lze použít i pod makeup, výsledky jsou výborné.  Já to však dělám velmi zřídka, je to krok navíc, na to mi ráno chybí čas. Nemá odstíny, jeho zbarvení se přizpůsobí konkrétnímu obličeji. 

Světe, div se, se CC od Clinique kamarádi nejsme. Na mém obličeji jsem ho  viděla a postupem denní doby se na mě srážel. Usuzuji, že na suchou pleť není ideální. 
Hodlám vbrzku zkusit CC od Erborianu. 

Oční CC od Sephory je taková lehounká legranda, pro mlaďochy bez kruhů a pytlů zafunguje na potlačení nejednotnotného tónu pleti v očním okolí, pro stařinky a kruhařky (anebo kombinace obého jako u mě) je to maximálně dovolenková záležitost. Nicméně pod očima je ale příjemný. 

Ze sekce tónovacích krémů (které osobně pokládám za předchůdce všech písmenkových udělátek) jsem v létě - do doby, než jsem objevila CC od EL - spotřebovala několik balení EL DayWear Multi-Protection Anti-Oxidant Sheer Tint Release Moisturizer (to je název :)). Jedná se o lehký hydratační a ochranný krém z DayWear řady (okurková vůně). Lehce natónuje, jemně sjednotí, krytí nečekejte.  Pozor, prošel před pár lety inovací včetně úpravy balení  (jiná tuba). Na některých našich  sběrných eshopech nabízejí stále tu původní verzi. Nekupujte, je to staré.  Radši koukněte na USA stránky ohledně vzhledu aktuálního produktu, pokud chcete u nás koupit nikoli v kamenné prodejně. 
Už ho nekupuji, neboť ludří CC je pro mě lepší. O třídu.  

Nejlepší tónovací krém, co momentálně mám,  jsem před časem  objevila u Bobbi Brown. Tinted Moisturizer je lehký hydratační krém s nádechem barvy v několika odstínech (mám odstín Alabaster).  Sušinkám doporučuji pod něj ještě použít běžnou hydrataci, ostatním typům pleti postačí samostatně. Krytí prakticky žádné,  jen svěží nádech.  Dá se použít i pod makeup.  Mně se osvědčil rovněž  při smíchání s makeupem, který se mi nezdá finišem nebo ho tak nezamýšlím. Nechci říct, že by makeup "naředil", spíš ho "vyhladí" a usnadní jednolitost nanášení a zároveň do jisté míry eliminuje následné zvýraznění suchých míst či zalézání makeupu,  který má k tomu tendence.  Takže z nevyhovujícího makeupu mohu vyrobit lepší. Nebo snížit krytí, když chci nižší  (výborně se snáší s Beyond Perfecting od Clinique; nedoporučím ho ale takto použít  holkám, co používají DW od EL - laicky si myslím, že smícháním s DW se zničí jeho základní bonus - otěruvzdornost a výdrž. Poznámka na okraj: nepřidávejte do DW olej, to je fakt nesmysl).

Co Vy a abecední krémy?  Používáte? Nebo je berete jako zbytečnost? 

Děkuji,  že mě čtete. 

Konec hlášení.
Pusu teta 

P. S. Příští článek bude o tak trochu jiném DPH :).

Erborian BB, CC od Bourjois, CC Revitalizing supreme od EL, Tinted Moisturizer od Bobbi Brown a oční CC Sephora

čtvrtek 28. ledna 2016

MASKOPOST aneb zkrášlující doplňkové mimikry

Ahoj kamarádi! 

Z cyklu Péče o pleť jsou dnes na řadě masky. 

(O sérech si můžete přečíst ZDE,  o péči o oční okolí ZDE a o péči o rty ZDE).

Masky jsou doplňkovým arsenálem, který sice nenahradí běžnou rutinu, nicméně ji vhodně podpoří, případně se zaměří na konkrétní dílčí problém či potřeby pleti. 

Pro nově příchozí raději předesílám, že  moje pleť je sušší se sklonem k podráždění a zralá jak pomeranč na rovníku. To znamená, že hloubkově čistící masky na problematickou a mastnou pleť u mě nenajdete. 

Maskuji dvakrát týdně,  obvykle středa - neděle. Vycházím z toho, že nic se nemá přehánět. 
Masky potřebuji dvojího typu - hydratační a anti-age.  Typ volím dle momentální situace. 

V každém typu mám své stálice
U hydratačního je to Clinique Moisture surge Overnight mask  (používá se na noc místo nočního krému). Jedná se o krémový produkt, jehož ani není třeba dávat extra velkou vrstvu, stačí v množství stejném či o trošinku vyšším než běžného krému.  Hydrataci potřebujeme všechny, mlaďošinky i stařinky, sušinky i mastňoši.  I mastná pleť může být dehydrovaná.  Ačkoli nejsem kosmetička, mám pocit, že občas se dehydratace zaměňuje za suchost. Této masky jsem spotřebovala již tři plná balení a pár pinďů, používám ji od příchodu na trh. Po probuzení nabumbaná pleť.  Miluju. Vhodný bude pro všechny typy pleti i věkové kategorie.

V této kategorii teskním po zrušené gelové a ideální letní masce od EL Hydracomplete. Fňuk. 
Modrá Hydraquench od Clarins mi bohužel v hydrataci nestačí. 

Hodně mi vyhovovala i noční maska od Sampar (Masque Source de nuit - s aplikátorem ve tvaru "štětce"). Krémová, hydratační a zároveň výživná.  Pokud natrefíte v Sephoře na akci, v klidu do ní běžte  (dle informací konzultantky z Palladia bude Sampar na českém trhu už jen tento rok. Tak přihoďte i enzymatický peeling :)).

V anti-age skupině nedám dopustit na EL Revitalizing supreme mask, můj objev roku 2014 v péči.  Dává se rovněž na noc místo nočního krému.  Výsledky jsou opravdu viditelné.  Ráno vypnutí a zdravější tón pleti. Pod třicítkou nemá smysl. Nevýhodou je vysoká cena. 
Ve stejný den, kdy na noc aplikuji  Revitalizing supreme mask, nanesu na oční okolí v silnější vrstvě oční balzám  ze stejné řady a lehce vklepu prstem.  Tento oční balzám je určen k používání nejen jako oční krém, ale i jako maska.  

Ke Clinique i EL maskám  mám levnější alternativy.

Obě sephorácké. Mám je sice krátce, nicméně základní úsudek jsem si udělala.  A hlavně v porovnání vím, co mi obě výše zmíněné Clinique a EL udělají ráno po probuzení.
Hydratační Sephora Creamy night mask moisturizing & plumping je řidší krém neboli hustší emulze. Konzistence je příjemná a lehce roztíratelná. Ubrala bych na parfemaci  (ale já mám zhýčkaný nos neparfemovaným Clinique). Na pleť bude vhodnější pro mladší ročníky. Domnívám se, že je pro všechny typy pleti.   Na mě má  teď v zimě slabší grády, myslím, že si budeme rozumět spíš v létě.  Já ji ovšem primárně koupila na ruce a na ty je velmi dobrá.  Je to také noční záležitost místo krému. Clinique u mě ale nenahradí.

Alternativa k EL Revitalizing supreme mask, tedy sephorácká Serum mask smoothing & revitalizing, se na rozdíl od EL nepoužívá místo nočního krému,  ale jako běžná maska - nanést, deset patnáct minut nechat,  poté odstranit přebytky. Neviděla bych ji jako anti-age, spíš jako výživu.  Rovněž se domnívám, že je vhodná i pro mladší.  Je to fajn, ale na EL nemá.

Stress relief eye mask od EL jsou jednorázové "nalepovací polštářky" pod oči.  Nebýt ceny, ráda bych si je kupovala pořád.  Jsou už na trhu poměrně dlouho, mám je ale teprve cca potřetí či počtvrté právě kvůli ceně,  vždy jsem využila buď akce v butiku nebo věrnostní body. Očnímu okolí dodají hydrataci, výživu a určitý stupeň vyhlazení. Žít se bez toho dá, ale ve srovnání třeba s Patchness polštářky je to o poznání lepší  (soudím ovšem jen na základě jednoho páru Patchness, co mi věnovala Pavla @ohmybeautifullife).

Starskin hydratační masku jsem dostala od Mileny @mimarkova k vánocům.  Starskin se prodává v Douglasu v různých typech. Určitě si ji koupím znovu.  Je to jednorázovka, třívrstvá  - spodní a horní se dle návodu odstraní a prostředek ve tvaru obličeje z "plátýnkopapíru" se aplikuje.  Samotná maska je konzistencí taková sérovitá emulze, velmi příjemná. Vzhledem ke tvaru masky à la film Vřískot doporučuji na aplikaci soukromí, ať se Vás  okolí nezděsí :). Přebytky se rozetřou na dekolt. Je toho dost, zbyde i na ruce.

Z Müller drogerie jsem si přivezla hydratační masku od německé firmy Sans Soucis ze sekce přírodních produktů.  Nakolik Moisture Aqua Benefits vyniká v přírodnosti, nechám na Vašem úsudku, ofotila jsem složení.  Cenově je to středovka za necelých 20 eur.  Konzistence je krémová, vsakuje se jen částečně. Používá se jako standardní maska, nanést, nechat cca čtvrt hodiny a poté se zbavit přebytků či je zapracovat do pleti. Je to fajn, ale vyrovnat se Moisture surge Overnight mask od Clinique nemůže. Je však o něco výživnější než hydratační sephorácká, která je naproti tomu konzistenčně lehčí a vhodnější i pro nesušky.

Relativní Clinique novinka Moisture surge Melting mask  v dóze je tužší hmota, která se po nabrání zahřátím tělesnou teplotou rozpustí v ruce na konzistenci typu mastičkobalzám. Je poměrně hutná, podle mého laického názoru se s úplně mastnou pletí kamarádit nebude, byť je nejspíš určena pro všechny typy pleti. Už jsem o ní psala na mém Instagramu .  Balení je jen 11 ml mrňousek a již jsem ji spotřebovala  (naleznete ji rovněž v #tetčinapopelnice). Dá se použít buď klasicky jako maska nebo na noc (to jsem dělala já) nebo lokálně na suchá místa na obličeji.  Neb není vsakovací, na den pod makeup jsem ji nedávala.  Četla jsem,  že  je fajn na suché lokty či paty - to jsem vzhledem k ceně tedy fakt nedělala, zas taková frajerka nejsem. Pro mě je to s ohledem na konzistenci záležitost na chladnější období. Osobně mám radši Moisture surge Overnight mask, což je pro mě celoroční produkt.  

Co se týká drogerky, vyzkoušela jsem levné jednorázovky od privátek DM, Rossmannu i Teta drogerie, v hydratační řadě vede Ellie od Tety.  Zázrak to není, použití jako nouzovka ok, pořádnou doplňkovou péči to ale nenahradí. 

Pro mě osobně byly velkým zklamáním jednorázovky od Dermacolu, s mojí pletí se nesnesou - pálení, řezání. Ani jednu jsem nevydržela doporučenou dobu a v budoucnu se všem vyhnu obloukem. 

U masek zastávám po všech pokusech názor, že než levnou nekvalitu, radši nic a zůstat u běžné péče. 

Co Vy a masky?  Používáte pravidelně? A co říkáte "trendu"  posledních let aplikovat masky na noc místo standardních přípravků?  

Děkuji, že mě čtete.
Konec hlášení.

Pusu teta 

P. S. Jako obyčejně jsou všechny produkty za moje peníze. Tradičně hnusné fotky jsou rovněž moje :).

Clinique Moisture surge Overnight mask  a
Moisture surge Melting mask
EL Revitalizing supreme mask a oční balzám ze stejné řady
Sans Soucis Moisture Aqua Benefits
Stress relief eye mask od EL
Sephora Creamy night mask moisturizing & plumping a
Serum mask smoothing & revitalizing
Starskin (prodává Douglas)

pondělí 25. ledna 2016

Co pro mě znamená High End aneb Není všechno High End, co se třpytí

Ahoj kamarádi!

Abychom si odpočinuli od popisných článků typu Štětkoposty, rozhodla jsem se sepsat malé zamyšlení, obecnou úvahu.
Pro někoho možná lehce kontroverzní. Já ji tak však nepojímám, byť se kontroverze nebo vyhraněného názoru vskutku nebojím.  V tomto případě to ale není můj cíl. 

Moje kosmetická mánie a vcelku solidní přehled a zkušenosti mi ukazují, jak oddělit zrno od plev.

V českém rybníčku je totiž považováno za HE snad vše, co koupíte v parfumerii a/nebo vše, co je drahé.  A tak to podle mého názoru není. Naopak - svým způsobem toto nazírání snižuje hodnotu  (ve všech slova smyslech) skutečného HE, posunuje opravdový HE do masovky, do běžnosti, obrušuje to punc určité výjimečnosti. 

HE kosmetika je nadstavba.  Určitě se bez ní obejdeme, ale pokud už si ji kupujeme, bezpochyby bychom měli  (spíš měly) vědět, proč. Roli nehrají jen užitné vlastnosti, kvalita a provedení produktu, ale zajisté i  "odměna sama sobě" , pocit radosti z hezké věci, kus legendy do vlastnictví, investice do sebe. Koneckonců - to vše je rovněž zahrnuto v ceně :).
A nejedná se o věci rychlospotřební, tudíž by i sám nákup měl být zážitkem a potěšením.

HE kosmetická značka je pro mě ta, která má nejen prvotřídní sortiment, ale všeobecně známé dobré jméno (nejenom v segmentu koncových zákazníků), odpovídající prezentaci navenek a tradici. Za tím jsou léta mravenčí dřiny, množství  invence a investic. 

Pokud tato kritéria v nějakém bodu kulhají, není to HE. Z mého úhlu pohledu, to je potřeba samozřejmě dodat. 

Dalším mým "požadavkem" na začlenění značky pod pojem HE je celistvost sortimentu, tedy jak dekorativka, tak péče,  tak i vůně. Na doplňkových pomůckách (štětce, houbičky, zrcátka apod.) osobně netrvám. 

Ano, já jsem kosmetická highenďačka, ale už například ne kabelková (tam mi stačí vyšší střed.  Moje nejdražší a značkově nejvěhlasnější kabelka je Max Mara, já Max Maru v kabelkách za HE nepovažuji, je to sice výběrová záležitost, ale HE ne). Tu kabelku tu uvádím jako příklad pro lepší pochopení mých myšlenkových pochodů v nárocích na HE obecně.

Jak jsem uvedla, přijde mi, že v našich vodách se prostě pojmy a nazírání směšují.

Nepovažuji proto za HE například Benefit, Too Faced nebo Urban Decay.  Nechci a nemám v úmyslu tyto a jim podobné značky dehonestovat, to vůbec.  Sama mám od nich x produktů a sortiment Benefitu a TF za léta na našem trhu prozkoumán, nakoupen a důkladně vyzkoušen velmi široce.  A nepopírám, že značky tohoto typu mohou mít pár svých produktů co do užitné hodnoty  srovnatelných s HE nebo skoro srovnatelných. Nemůžu ale mezi nimi a HE značkami klást rovnítko.  

A ponechám teď stranou, jak moc mi vadí divná česká prezentace a PR zejména u Benefitu, která mě   (kromě přepálené neodpovídající ceny) odradila od dalších nákupů, neb to je velmi subjektivní hledisko.  

Pak jsou tu značky určitým způsobem vyhraněné, zaměřené - např. MAC a MUFE na profesionální makeup artisty, byť mají sortiment i pro  běžného laického šminkopatlu mého typu. Pak jsou tu odnože HE značek, mladší sourozenci, jako je třeba Clinique od EL profilující se v produktech bez parfemace, a tím i speciální prodejní prezentací  (bílé "pláště" konzultantek). 

Nebudu říkat, že všechny HE produkty dosahují kvalit odpovídajících věhlasu značky (a ceně). U každé HE značky, co jsem zkusila, mi dříve či později ve sbírce přistál produkt, který mi nesedl. A kde investované  prostředky by bylo bývalo lepší pronádražovat.

Všimli jste si, že se mnohem masivněji napodobují sice parfumerkové značky, ale ne HE a odnože HE?  Že ty všechny MŮRy a jejich mutace,  všechny ty W7 a podobně jedou lajnu TF , Benefitu a spol. , ale třeba do Dioru či Guerlainu nejdou  (nebo se neodváží jít)? 

Níže jsou na fotkách značky, které považuji za HE já a jsou to zároveň ty, u nichž jsem vyzkoušela ze sortimentu v průběhu let všechny sekce. 

Jak to máte Vy? Považujete si nějaké značky víc než jiné a proč?  Co je pro Vás srdcovka anebo co máte na wishlistu? Ráda si počtu. 

Děkuji, že mě čtete.

Konec hlášení.
Pusu teta 

Givenchy 
EL a Guerlain
YSL
Lancome
Dior 
Chanel 

sobota 23. ledna 2016

Štětcový epilog aneb štětkotouhy, oblíbené používané značky, čištění štětců

Ahoj kamarádi!

Štětkoposty (předchozí díly ZDE , ZDE a ZDE) dospěly do závěrečné části.

Štětkotouhy

Ach, mé šmrdlavé já touží po Rae Morris.  Už delší dobu. A od okamžiku, kdy jsem se s nimi mohla přitulit in natura, když mi je přinesla ukázat Hanka @hani_jani, se moje touha ještě prohloubila a utvrdila.  Možná jednou...

Dalším mým štětkosnem jsou Marečkova udělátka (Marc Jacobs Beauty).
Nezlobila ani za další Mufíky. A za nějaký Tarte štětec. Lákají mě i Too Faced štětce na oči.  Kdysi tu byly v sadě a já to prokaučovala. Mám od TF pudrový a je skvělý.

Ráda bych doplnila MAC sbírku.  Jenže vždycky mě dorazí cena.  Zajímala by mě 196 a 163 a ráda bych zkusila i ten kartáč (Oval 6 brush),  na který  již civím delší čas. 
Šikla by se i nějaká Bobbina. A nějaký další Clinique

Brzy ke mně dorazí setík RT Bold metals

A hledám dál ideál na tvářenku. 

Jinak však netrpím nedostatkem:).


Čištění

Hygiena budiž pochválena.

Nemám určený přesný interval, prostě dle potřeby.  Nejčistší štětce mám v rámci home office aneb prokrastinace s přidanou hodnotou :).

Na mokré mytí používám už delší dobu speciální tuhé mýdélko z Douglasu od Barbary Hofmann  (koukala jsem,  že  trochu změnili nálepku na obalu, jinak je to myslím totéž). 

Osvědčil se mi rovněž přírodní šampon z Bipy Bigood  (na vlasy nevyhovuje, na štětiny ano). Někdy použiji i Balea Sensitive spršák, nikoli radši na přírodní štětiny.

Rukavičku na mytí mám od Estyle, resp. tedy od Chris Cosmetics. Dá se použít i udělátko původně určené na čištění obličeje z DM.  Cena nastejno, Estyle mi přijde o něco lepší. 
Chtěla bych rukavici a podložku do umyvadla  od Sigmy, ale vždy mě odradí cena. Tak jsem si vypomohla jinak a cca za stovku a kousek koupila silikonovou podložku pod horký hrnec od Tescomy. Položím do umyvadla a čistím tak štětce od krémových produktů. 
Suším na sušáku od Estyle.  Štětinami dolů.  (Vypomáhám si i gumičkou na rukojeť a provázkem zavázaným v kuchyni na barpultu na držáku ovoce:)).  

Desinfekci a čištění mezi mytím provádím pomocí sprejů

Mým nejoblíbenějším jsou dva - MAC a Zoeva. Zoeva Brush cleanser je pro mě to nejlepší ze Zoeva sortimentu.  Nejsem si jistá, zda ho ještě mají, případně mrkněte na eshop, já už odtamtud nic objednávat nebudu. 

MAC Brush Cleanser je klasika.  Vždy ho ale naliju do jiné nádoby s rozprašovačem. 
Sephorácký je velmi dobrý.

U Ebelinu je primárně fajn, že ho koupíte v DM, kvalit výše uvedených tří však nedosahuje, byť na mililitry není o moc levnější.  Je ho větší spotřeba a přijde mi, že přírodní štětiny trochu vysušuje, používám ho tedy jen na syntetiku.

Vyhněte se čistidlu od MUFE.  Nevyčistí, funkci neplní a k tomu všemu je drahý. Mám ráda MUFE,  ale tohle ne.

Oblíbené značky - souhrn 

Z mnou vyzkoušených značek miluju  MUFE - s pudrovou 130 bych nejradši měla svatbu, nebýt Charlieho :). Všechny své ostatní rovněž miluji, s výhradami ke 156 na tvářenku. Makeupové jsem nezkoušela a ani mě nijak extra nelákají. Shrnuji - z MUFE vše na oči plus pudroušové.

MAC - klasika.  Drahá klasika.  Chtěla bych víc. 217 budu kupovat pořád. 

Sephora PRO - ano na oči,  ano vychytávky na tvář kromě 60 na pudr a s výhradami k 83 na tekutý makeup.  Budu kupovat pořád dál.  Cena nižší než u MACu,  zvláště při akcích. Kvalita někde lehce nižší (blending typy), v zásadě však srovnatelná. Těším se na nové tvary PRO řady, které by se měly objevit. Nedám dopustit na čísla 13, 14, 15 a 29.

Ze základní Sephora řady - jak který.  Jak už jsem psala, nejhorší kvalitu mají dárkové sady, to už si nepořídím. 

A škoda, že zrušili barevnou řadu. 

Sigma - F80 na makeup,  případně jeho 3DHD varianta.  Zbytek, co mám, je nahraditelný jiným mým arsenálem. Další neplánuji. 

Nikdy jsem neměla nic z Ebay a nechci.  A nemám jediné Hakuro, rovněž mě neláká.  

Drogerku zkouším průběžně - Ebelin nedoporučím.  Občas něco z Essence jako nouzovka. Na úrovni Ebelin,  ale kvalitativně o něco výš, je privátka Look by Bipa z Bipy, mám pár levňochů na cesty. Z dražší řady privátky Bipy zvané IQ cosmetics  - jak co. Spíš ne.
Velké zklamání bylo Ecotools. Měla jsem velký plochý na stíny - hrůza, na makeup  - hrůza a ještě jeden (flat něco - už nevím přesně), všechny jsou z domu, vyměnila jsem je v Sephoře při akci Dones hnusnou štětku a na novou  Sephoru máš 30 procent. Jasan, Ecotools má dobrou ideu, ale ta mi omítku nenahodí.

A zazvonil zvonec a Štětkopostům je konec. Byla to nečekaně dost makačka. Příště si dáme asi nějakou úvahu nebo tak něco. Pak nejspíš první část péče o pleť. 

Děkuji, že mě čtete.

Konec hlášení.
Pusu teta 

P.S: Případné nové štětce zrecenzuji na Instagramu .

Mýdlo na štětce Barbara Hofmann (Douglas) 

Čistič na štětce Ebelin a Sephora 
Šampon Bigood 
MAC Brush cleanser a Zoeva Brush cleanser
TESCOMA - podložka pod hrnec, používáno k čištění štětců od  krémových produktů

čtvrtek 21. ledna 2016

Štětce na oči aneb ŠTĚTKOPOST II.

Ahoj kamarádi! 

Dnes pokračuji ve Štětkopostu druhou částí o štětcích na oči.  Úvodní článek naleznete zde  a článek o štětcích na tvář zde.

Typ All over shadow - plochý a  větší na celé víčko 

Jeden ze základních tvarů štětců na líčení očí.  Jeho větší varianta se dá dobře použít i například na rozjasňovač. 
Tak je tomu i v případě MUFE 144 nebo fialového sephoráckého 237 (označeného sice jako blending, ale to bych zrovna neřekla). Oba miluju a že jsou to štětkoví Golemové,  mi nevadí, naopak osobně to vítám.
Sigma Soft Focus shader E52 a Zoeva 220 Luxe Grand shader se typově velmi podobají a oba mají tutéž neřest - jsou tužší a víčku se poněkud nepřizpůsobují. Což je velká škoda, neboť tento tvar mi osobně vyhovuje  (holkám s menším okem nebude). U této Zoevy alespoň na rozdíl od ostatních Zoev připisuji k dobru, že se nerozčepýřila jako většina zoeváckých kolegyň. Nedoporučím ani jeden.
Sephora Must have powder shadow 60 ze základní řady je menší placák, velmi dobrý, není to pecka sezóny, ale svou práci odvede dobře.
Kryolan číslo 14 je takový nijaký, chce dost přesný pohyb při nabrání stínu,  aby byl poté přenos na víčko optimální, což mě jednoduše nebaví. 
Clinique základní štětec na stíny mám už hodně dlouho, je to tvarově zcela neobjevný štětec, leč někdy nemá smysl hledat finesy a prověřené  věci fungují nejlépe.  Jeden z mých nejoblíbenějších štětců na víčko. 
Stínovací štětce  (Blending, Crease)
Nezařadím sem shora uvedenou fialovou Sephoru 237, protože mně osobně funguje daleko lépe jako  All over shadow. 
Nenašla jsem zatím  lepší stínovací štětec než MAC 217. Četla jsem dost hejtů, že je pichlavka. Nesouhlasím. Z důvodu materiálu logicky nemůže být tak jemný jako třeba taklonové  štětce, to je jasné. Vzhledem ke tvaru  (není v průřezu úplně kulatý) taky dost záleží, jak si ho k oku přiložíte.  Nejvíce mám  na něm ráda rychlost a přesnost a v neposlední řadě snadné čištění, což je obecně výhoda MACu. Na fotce je moje úplně první 217, mám ho snad sedm let.  Mám dva, budu potřebovat ještě jeden.
Tvarovou obdobou 217 od MACu je Sigma Blending E25 a Zoeva 227 Luxe Soft definer (mám dvě verze -  "obyč" a Vegan).  Stručně řečeno: kvalit 217 nedosahují.
E25 od Sigmy oproti MACu pomaleji a méně přesně stínuje. 
Zoeva 227 je pro mě jedním z největších zklamání ze zoeváckých štětců. Růžová 227 se roztřepila snad už po třetím čištění. Nejde o vizuální stránku,  ale má to za následek rozmetadlo. Nejen rozrytí stínů přímo v paletě, ale mnohem větší prášivost či v horším případě drobivost při přenosu na oko.  S mnoha měkčími  stíny si nerozumí,  a to ani s Marečkem. S ysl rovněž ne. 
Jeho veganská variace sice není takový Přemysl Oráč, ale zase není pořádně schopen nic nabrat.
Sephora PRO Blending 27 je ostřejší než MAC 217, více kulatý po celé ploše.  I zde MAC vítězí. 
Sephora PRO Crease 10 je pro mě vhodnější než Blending 27, protože je přesnější.  Desítka je má oblíbená. 
Sigma E37 All over blend je tuhoň, se kterým se nepracuje dobře a nedoporučuji. 
Sigmu E40 nedoporučím rovněž,  štětiny jsou příliš dlouhé a dělá to nepořádek  (štětec je ve dvojici s placákem E55 /pěkný název :)/ z palety Paris, ten použitelný je, byť mám plošiny lepší).
Tyrkysově modrý sephorácký 230 Crease ze zrušené barevné řady je ideální na nasesení klimakterického stínu  (stínu na přechod; )) či na stínování v ohybu.
Menší placáci a zkosenci 
Tady za mě vede Sephora PRO a MUFE.
MUFE 234 je pro mě ideální na zvýraznění vnějšího koutku. Opřu, v podstatě "otisknu", pak jen lehce rozmažu a je to. 
Zkosený Sephora PRO Angled shadow 13 miluju, jeho tvarová obdoba od Zoevy mu nesahá ani po rukojeť.  Angled štětka sice asi nemusí být v základní výbavě, ale já ji hojně využívám. Do vnějšího koutku.  Pod obočí.  S tímto sephoráckým se dá i stínovat . Jeden z mých nejmilejších z PRO řady.  Mám už dva.

Sephora PRO Shadow 14 je střední plochý štětec ideální na nanášení stínu na víčko. Snese  pohyb jak tah jedním směrem, tak i vtlačování.

Sephora PRO Small shadow 15 je malý plochý štětec na detaily. Do vnitřního koutku, doprostřed víčka atd. Je to můj velký oblíbenec, byť on sám  je pinďa.
 
Tužkové štětce a smudge 
Miluju Sephora PRO Precision smudge číslo 29. Můj nejmilejší tužkáč do špičky (MAC 219 nemám). Zejména na spodní linku stínem je pro mě ideální. 
Tužkáč do kulata 216 od MUFE je výborný, špičáka Sephora PRO 29 mám však radši. Obdoba od Zoevy 223 Petit eye blender má mouchy, je poměrně nepoddajná, tím pádem se s ní stráví více času.
Tužkáč do špičky Sigma Pencil E30 z palety Flare není špatný, nicméně zas tak dlouho ho nemám, nepoužívám ho často  (je v kanclu) a vykazuje už dost opotřebení. 
Osobně radši používám tužkové štětce na definici linky a detailů než smudge typ.
Tyrkysově modrý sephorácký Smudge shadow ze zrušené barevné řady je ze všech mých štětců z této linie nejslabší.  Funguje, ale odvařená z něj nejsem. Sephora ze základní černé řady 19  je lepší, suverénně nejlepší je MUFE 210

Aplikátory 
Jak už jsem psala ZDE  a ZDE ,  aplikátory jsou velmi dobrým pomocníkem a jejich odsuzování jedním šmahem je podle mého názoru virální mýtus.
Vždy si zkusím i přiložený aplikátor v té které paletce, občas jsou obstojně či velmi dobře použitelné (např. v Gerlain paletách)
Aplikátor v dobré kvalitě je velmi přínosným sluhou pro drobivější stíny  (např. typu Estyle z důvodu jejich nadbytečné pigmentace). Osvědčuje se mi i na měkčí stíny, metalické stíny či větší třpytky a na slisované pigmenty. Do jisté míry eliminuje prášivost a poslouží vám tehdy, kdy by se se jinak mohly použít už leda prsty.
Zkuste a nenechte se zmást bez vlastní zkušenosti.  Zapomeňte ovšem na molitan či jiný rozpadavý a trhající se materiál.  Aplikátor by měl lehce pružit.  A je logické, že  na blending je na nic, používám jen k nanášení. Dostínuji štětcem.  
Obra z The Body Shop mám několikrát, drží, neničí se (se štětci z TBS mám ale zkušenost špatnou,  i když musím konstatovat, že už dlouho jsem nic nekoupila).
Klasická velikost z Yves Rocher zvládá celé víčko v pohodě, mám ho určitě aspoň dva nebo tři roky. 
No a pencil verze ze Sephory Sponge tip shadow 27 je ideální na spodní linku či orámování oka. 

Na krémové stíny a korektor 

Sigma 3DHD Precision Round P82 (fotka je u Štětkopostu I. ZDE) je fajn štětec na opravdu přesné a důkladné zapracování, z mé vrozené netrpělivosti ho poněkud zanedbávám, protože preciznost rovná se čas. Na stíny je vzhledem ke tvaru použitelný těžko, můžete s ním však nanést třeba i bázi pod stíny. 3DHD verzi mám radši než klasickou verzi - Sigma Precision Round P82  - mám pocit, že mi tahá oční okolí. Ještě silnější pocit téhož typu mám u Zoeva 142 Concealer buffer, což je tvarově totéž. Nemám ráda ani jeden, Zoevu ještě míň.

Da Vinci syntetics 967 byl přehmat. Na stíny nic moc, na korektor nic moc, špatně nabírá, tím pádem špatně přenáší.

Fialová Sephora Cream Shadow 235 je můj nejoblíbenější stětec na krémovky. Škoda, že se už nevyrábí.

Sephora Concealer 100 (růžový) mám hodně ráda, třeba i na CT od Maybelline.

MUFE 230 je můj nejlepší štětec na korektor (uvidíme, zda ho porazí Sephora PRO 57, který jsem koupila včera, viz IG).

Sephora Concealer 46 ze základní řady mám už dlouho. Dobře funguje i na drobivé pudrové stíny typu Estyle.

Na obočí a linky

Gelové linky nepěstuji. 
Na obočí používám hlavně fixační gely  (můj nejlepší je Collistar), pěnu Just Browsing od Clinique a momentálně nejvíc paletku od Clinique Pretty easy brow palette, kde náčiní je a je velmi dobré. 

V této kategorii tu mám levný a použitelný od Essence a výborný MUFE 274. Kdo jste linkařka, Mufíka potřebujete. 

Na vyčesání makeupu z obočí  (makeup nanáším v líčení jako první krok) často používám vymyté kartáčky ze starých řasenek. 

Závěr

Tento článek mi dal zatím ze všech nejvíce časově zabrat. Snad Vám tedy bude k něčemu.
Sérii zakončím Štětkovým epilogem, kde popíšu své štětkotouhy, shrnu oblíbené značky a budu se věnovat i svým přípravkům na čištění.
Nově zakoupenými štětci se následně budu zaobírat na svém  Instagramu.

Budu ráda, když mi dáte vědět své štětcové zkušenosti.

Konec hlášení.

Děkuji, že mě čtete.
Pusu teta

P.S: Omlouvám se, teď jsem nestíhala odpovídat na Vaše komentáře, vbrzku napravím.

Sigma Soft Focus shader E52, Zoeva 220 Luxe Grand shader, Sephora Must have powder shadow 60 a MUFE 144
MUFE 234
Sephora Blending 237 a Crease 230
Sephora PRO Shadow 14, Sephora PRO Crease 10, Sephora PRO Blending 27 a Sephora PRO Angled shadow 13
Zoeva 227 Luxe Soft definer - vegan verze
Sephora PRO Precision smudge číslo 29 a MUFE 216
Da Vinci syntetics 967 a Sephora Cream Shadow 235
Kryolan číslo 14 a Clinique (číslo nemá)
Zoeva 223 Petit eye blender,
Sephora PRO Precision smudge číslo 29 a
Sephora PRO Small shadow 15
Sigma Blending E25 a Zoeva 227 Luxe Soft definer a MAC 217
Sigma Precision Round P82 a
Zoeva 142 Concealer buffer
Sigma Pencil E30, Sigma E37 All over blend a SIgma E 55/E40
Sephora záklandí řada číslo 19, MUFE 210 a Sephora Smudge shadow
Yves Rocher, Sepora Sponge tip shadow 27 a The Body Shop
Sephora Concealer 100, MUFE 230 a Sephora Concealer 46
MUFE 274 a Essence