pátek 23. září 2016

Bajka o ochranné známce a logu aneb Finanční (ne)gramotnost a právní (ne)vědomí Part II.

Ahoj kamarádi! 


Dnes nad rámec zaměření blogu napíšu jakousi odbočku z běžných článků, ale i z úvah týkajících se životních situací z kategorie "Tetalife" a poněkud vpluji do svých pracovních právnických vod, neboť mi přijde žádoucí pokusit se uvést do logického souladu tvrzení, která se porůznu objevují v souvislosti s jedním  ohlášeným koncem na beauty  scéně. 


Tento článek volně navazuje na úvahový článek "Finanční (ne)gramotnost a právní  (ne)vědomí" z června letošního roku. 


Nehodlám a nebudu hodnotit jednotlivé aktéry virální kauzy, protože mi to jednak nepřísluší a jednak jsem ze své práce kovaná v přesvědčení, že pokud člověk nemá pohromadě všechny podklady, skutečnosti a důkazy a neměl je v ruce či je neviděl na vlastní oči, nemůže být závěr z nich plynoucí zcela přesvědčivý. 

Za další nehodlám a nebudu obhájcem ani jednoho z táborů. 


Smyslem článku by mělo být obecnější vysvětlení pojmů, protože napříč internetem se šíří prohlášení a závěry nemající oporu jak v běžně dostupných informacích z veřejných zdrojů a rejstříků,  tak ani co do pojmů, které mají svůj daný obsah a výklad.  Prostě se tu směšují pojmy s dojmy.


Nebude se jednat o právnické školení, pokusím se přizpůsobit naši stavovskou mluvu do srozumitelnější češtiny při vědomí určitého zjednodušení, aby se v tom čtenář neztratil. 

Kauza (ne zcela přesně nazývaná)  Logo je ve svém základu známkoprávní problematikou, tedy záležitostí týkající se zejména ochranné známky

Nejprve si řekneme, co to ochranná známka vlastně je, co je to logo a kde se tyto dvě kategorie mohou protnout.
Ochranná známka je označení, a to označení výrobků či služeb zapsané v registru ochranných známek u Úřadu průmyslového vlastnictví pro konkrétní osobu  (fyzickou či právnickou osobu), které slouží k rozlišení výrobků či služeb.

Jedná se o označení grafického znázornění, tvořeného zejména slovy, písmeny, číslicemi, kresbou, barvou nebo tvarem výrobku či jeho obalu, přičemž základní funkcí takového označení je rozlišení.  Rozlišení od výrobků či služeb jiné osoby. 

Ochranná známka spadá do kategorie tzv.průmyslových práv, je to něco jiného než  duševní vlastnictví. Zejména tedy  autorství.  R v kroužku se nerovná C v kroužku, jak ještě uvedu níže. 

Ochranná známka požívající ochrany pro jejího majitele je tedy právem onoho majitele označit své výrobky nebo služby tak, jak je ono konkrétní označení zapsáno v rejstříku. To je v podstatě v kostce  celé.  

Logo je grafický prvek (emblém, ikona, značka apod.), který společně s tzv. logotypem (určitým typem a řezem písma) vytváří firemní značku. Samotný grafický prvek se nazývá logogram.
Logo je součástí tzv. Corporate Identity, slouží k odlišení podnikající osoby od subjektů jí konkurujících. 

Obrazové logo spadá pod autorský zákon, ten,  kdo ho vytvořil, je autorem. 

Autor (nebo jeho právní nástupce) může svým dílem nakládat, například smluvně převést právo užívat dílo  (logo) na jiného za stanovených podmínek i omezení.
 
Ochranná známka a logo se protnou v případě,  že:
- logo se stane součástí ochranné známky, tzn. když je logo doplněno slovním spojením a vytvoří tak tzv. kombinovanou ochrannou známku  (kombo obrázku a textu, laicky řečeno);
- logo samo o sobě se stane ochrannou známkou jako tzv.obrazová ochranná známka (obrázek sám). 


V konkrétním případě jsem na pár kliknutí  zjistila z databáze ochranných známek a z nabídky zboží eshopu plus smluvních eshopů toto:
- ochranná známka je zapsána u ÚPV jako národní ochranná známka
- typově je zapsána jako kombinovaná (viz shora,  tedy konkrétní obrázek a zároveň konkrétní text s konkrétní vizualizací)
- jedná se o platný dokument
- její majitel tedy může své výrobky  (ty, které jsou v dokumentu uvedeny) touto známkou označovat
- ono označení požívá známkoprávní ochrany  (do doby, než například zanikne uplynutím doby či výmazem - řízení o výmazu v daném případě neprobíhá)
- ochranná známka neosvědčuje autorství výrobku (jak je velmi mylně interpretováno), ale ani autorství majitele známky stran prvků, z nichž je tvořena  (tedy viz logo) ani práva majitele známky k onomu obrázku  - to úřad z úřední povinnosti (tedy sám od sebe) nezkoumá. Dotčené osoby, pokud existují, měly možnost v době probíhajícího zápisu podat námitky  (pokud by měly důvod či pokud by vůbec o probíhajícím řízení věděly) nebo po provedení  zápisu usilovat o výmaz.
- majitel konkrétní známky ji však v poslední době už nepoužívá  (o důvodech spekulovat nebudu), respektive používá minimálně dvě různá označení pro výrobky: to, které je jako ochranná známka zapsáno, a další,  které je jiné  (byť obrázek je podobný,  ale grafické ztvárnění textu je jiné a navíc se v něm objevuje symbol, text není tvořen jen písmeny)
- to jiné, druhé označení žádné ochrany nepožívá, není to dle mého názoru ona ochranná známka, neb tak není u ÚPV zapsáno. Zde vycházím ze své dlouholeté praxe i z praxe úřadu a smyslu a účelu zákona, kdy známku by měl užívat majitel tak, jak je zapsána a používání by se nemělo zásadním způsobem lišit.  Pro mě jako profesionála se liší.  
- jiné druhé označení je i v záhlaví oficiálního eshopu a objevuje se na některých  (ne všech) výrobcích, co jsou v nabídce na trhu.  Předpokládám, že toto druhé označení je novější a to původní chráněné je na dříve vyrobených kusech (logický vývod pramení z označení nejpozději uvedeného zboží na trh - limitka. Tam je ono druhé).
- nechci spekulovat o motivu, nicméně tohle zavání jednáním in fraudem legis  (obcházení zákona), jakkoli by mohlo být z neznalosti a ne ve zlé víře.
- Nelze nevzpomenout, že finálním zákazníkem je spotřebitel, a tam už to směřuje k různé zaměnitelnosti, vydávání něčeho za něco jiného a tak podobně. 


Suma sumárum:
 
Chápu, že toto je poměrně složitá materie, která navíc zasahuje i do  sfér dalších  právních odvětví, což už by čtenáře umořilo.
Nedávám žádné odkazy na veřejně přístupné zdroje.  Internetová generace si je jistě dokáže vyhledat sama, zvlášť když se jedná o oficiální stránky Úřadu průmyslového vlastnictví či o oficiální či  smluvní eshop.


Závěr:
1) Nesuďte, pokud nevíte.
2) Pokud víte, držte se faktů.
3) Nenechte se zblbnout ani jedním z táborů.  Co jsem si letmo všimla, ani jeden z táborů se nedrží toho, co je lehce zjistitelné a ověřitelné. Ať už z neznalosti či úmyslně, výsledkem je leda informační guláš.
4) Ohlášený konec nepokládám za pravděpodobný  (nejen pro ten otazníček za vykřičníkem). A nejsem zastáncem působení citových výlevů na mladistvé. A jsem ráda, že jsem matkou dospělého syna a nikoli nezletilé dcery  (to bych nejen zakázala internet, ale pro jistotu zrušila rovnou elektřinu).
5) Jsou to jenom blbý šminky, respektive pomůcky k jejich nanášení.  Radši přemýšlejte, koho půjdete volit, to je důležitější. 


No a to je vše.  Obvyklou závěrečnou otázku nekladu.  A žádné obrázky tu dnes zcela záměrně nejsou. 


Na komentáře ráda odpovím, eventuálně problematiku obecně dovysvětlím. Ke konkrétním aktérům se detailně veřejně vyjadřovat nebudu. 

Co se týká fejkových a/nebo tzv. "inspirovaných" výrobků a jejich podpory a propagace, můj postoj je dlouhodobě znám. Jsem a budu zarytým odpůrcem takových praktik na všech frontách.


Děkuji, že mě čtete. 

Konec hlášení.
Pusu teta

čtvrtek 22. září 2016

Podzim v Clinique aneb Pepova rodina, Mattky nejen pro matky, Aktivní černé uhlí, Hedvábný Superbalanced a další

Ahoj kamarádi! 
Ráda bych Vám představila podzimní novinky Clinique na základě poznatků získaných na školení, které jsme ve středu absolvovaly s Pavlou

Všechny jarní novinky včetně následné recenze najdete ve třech článcích "Jaro v Clinique" či pod štítkem cliniqueteta


I. Matné rtěnky a matné tekuté rtěnky 


Ohledně nich si již můžete zde na blogu přečíst moji samostatnou recenzi ve článku "CLINIQUE POP MATTE Lip Colour +Primer & CLINIQUE POP LIQUID MATTE Lip Colour + Primer aneb Mattky nejen pro matky".


Na trhu je každá z verzí v 8 odstínech, tedy celkem můžete vybírat ze 16 odstínů  (butik 640 Kč/kus, v parfumeriích jsou o pár korun dražší).


II. Pepova rodina


K Pep-Start očnímu krému (viz články "Jaro v Clinique") přibudou pro kategorii Milléňat  (a nejen pro ni) následující členové Pepa's family


1) Dva typy krémů 
a) v modrém balení hydratační krém s blur funkcí  (= rozostřovacím zkrášlujícím "filtrem") Pep-start Hydro blur Moisturizer.

Finiš je matný
Tato varianta neobsahuje SPF (tudíž lze aplikovat i na noc).

b) ve žlutém balení krém Pep-Start HydroRush SPF 20 Moisturizer.

Plní okamžitou hydratační funkci a chrání před UVA/UVB pomocí chemických i fyzikálních filtrů. 
Finiš se mi oproti ad a) nezdá matný. Jevil se mi po ozkoušení na školení jako příjemný lehký a svěží krémík.

Kus bude za 690 Kč u obou variant. 


2) Pep-Start 2-in-1 Exfoliating Cleanser 
- enzymatické gelové mýdlo pro všechny typy pleti s čistícím a vyhlazujícím účinkem.

Velikost lískového oříšku se nanese vlhkými dlaněmi po vytvoření pěny na navlhčenou odlíčenou pleť,  vmasíruje se a řádně opláchne. 

Produkt je jako všechny Clinique produkty bez parfemace, jelikož však obsahuje výtažek z papáji, "voní" po ní. 


3) čistící ubrousky Pep-Start Quick Cleansing Swipes
(380 Kč/50 kusů)

Multifunkční užití nejen jako odličovací či čistící ubrousky na pleť (mimo oční okolí), ale i na krk, dekolt, ruce, na osvěžení kdekoli na těle třeba po tělocvičných aktivitách apod. Možná bude v prodeji i varianta jednotlivě balených po devíti kusech.

50 kusové  balení má  zacvakávací uzávěr, tudíž ubrousky nevyschnou.

Na školení jsem je použila k odlíčení a očistě všech zkoušených produktů, fungovaly rychle a bezvadně.


III. Řada City Block Purifying


Produkty obsahují aktivní černé uhlí.
Fungují na principu adsorpce (vytažení nečistot z pórů. Neplést si s absorpcí :)).

Sonický kartáček dostal novou hlavici napuštěnou černým uhlím pro odstranění nečistot a mazu.

Hlavice bude nejlépe fungovat s čističem City Block Purifying Charcoal Cleansing Gel (640 Kč).

Maska a scrub v jednom City Block Purifying Charcoal Clay Mask + Scrub detoxikuje a čistí, dá se použít na celý obličej i jen lokálně  (například na čelo, nos).

Po pěti minutách či po zaschnutí se odstraní tak, že se nejprve pomocí trošky teplé vody krouživými pohyby provede scrubová funkce rozmasírováním, poté se zbytky omyjí teplou vodou a obličej osuší.
Zasycháním změní barvu ze šedé na světle modrou  (kvůli barvě po nanesení je nazývána "Fantomaskou" :)).
Fantomaska stojí 1.350 Kč. 

Řada je doporučena pro všechny typy pleti.  

IV. Even Better Clinical sérum 


Možná znáte původní verzi, která je nejprodávanějším sérem na pigmentové skvrny na světě. 

Novinka přichází s inovací - flakón má dvě části, v jedné je klasické Even Better sérum a v druhé je sérum Optimizer, které zabezpečí, že  efekt redukce tmavých skvrn zůstane zachován déle. 

Po zmáčknutí pumpičky se obě séra spojí.
Zkoušela jsem,  bohatě stačí jedna dávka, tudíž Vám 50 ml balení  (2.650 Kč) vydrží dlouho. 

Sérum má stejné výsledky po 3 měsících používání jako hydrochinon obsažený v dermatologických produktech  (který je ovšem na předpis a nesmí být užívaný dlouhodobě), přičemž Even Better Clinical sérum tuto látku neobsahuje a lze ho tedy používat dlouhodobě.

Samozřejmostí je následná aplikace krému a přípravku se SPF faktorem. 


V. Clarifying Lotion 1.0

Tekutá exfoliační emulze bez alkoholu  (součást Systému 3 kroky).

Nahradí verzi Mild (která končí).

Jednička v názvu znamená, že se jedná o stupeň exfoliace jedna  (jako u varianty Clarifying Lotion 1) a nula znamená absenci alkoholu.
Tudíž je vhodná i pro citlivé typy pleti. 

À propos,  mýty o alkoholu v kosmetice: Clinique nepoužívá isopropyl. 
V ostatních typech Lotionů, které alkohol obsahují, se alkohol okamžitě po aplikaci odpaří a na pleti tedy nezůstává.  Nevěřte tudíž všem polopravdám, nepravdám a zmateninám produkovaným laiky, lepší je se řádně informovat. Obdobné bludy se šíří i o silikonech, zvlášť ve vlasové péči (možná jednou sepíšu, informace sháním od odborníků ve snaze se v tomto smyslu globálně přivzdělat).  Trochu jsem odbočila, ale pokládala jsem za nutné to naťuknout.


VI. Řada Take the Day off - Eye Makeup Remover Stick a micelární ubrousky 


Řada se rozrostla o kompaktní koncentrovanou tyčinku odličovacího balzámu a o jednorázové odličovací micelární ubrousky  (již dostupné, jen v buticích).


Jak možná víte z mých článků "Jak se ze mě stala #cliniqueteta" či "To nejlepší z Clinique aneb 20 let se značkou ", miluju tuto řadu,  mými stálicemi jsou zejména odličovací mléko a odličovač očí a rtů.

Tyčinka na oči vyniká konzistencí přeměňující se z balzámu na olej ("roztaje").
Po aplikaci se oční makeup rozpustí a přebytky se opláchnou. 
Já ji mám, je to vychytávková nadstavba, která funguje, leč nevýhodu spatřuji ve vyšší ceně. Jedná se o malého brášku odličovacího balzámu z této řady  (na fotce je vidíte pospolu).

Ubrousky mám rovněž a za mě předčí obdobu od EL.

VII. Kajalové tužky High Impact Custom Black Kajal 


V buticích jsou již k dostání ve čtyřech odstínech  (Blackened Black, Blackened Brown, Blackened Green a Blackened Blue; všechny odstíny mají černý podtón).

V parfumeriích bude jen čistě černý odstín. 

Tužku jsem si koupila v butiku v Palladiu u Aničky v odstínu Blackened Blue.

Tužka je z mého uživatelského pohledu ideální na kouřovky či na "rozostřené" orámování oka po rozetření. Kreslí výborně, pracuje se s ní pohodlně, nutno však neotálet.  Poté zaschne do matu a drží. 

Mechanismus tužek je vysouvací. 


VIII. Makeup SUPERBALANCED Silk Makeup SPF 15

Nejedná se o náhradu původního ikonického Superbalanced, budou existovat vedle sebe. 
Balení zůstává v tradičním skle. 
Pumpičku je v případě potřeby možno dokoupit v buticích za 120 Kč  (a mít ji tak navždy). Já ji nepotřebuji, stejně nanáším prostřednictvím hřbetu ruky. 
Makeup má tekutou konzistenci, krytí je nižší střední,  pomocí vrstvení střední
Vhodný je pro typy pleti 2, 3 a 4 (tedy pro všechny krom extra suché jedničky).

Jak název napovídá, jeho hlavním posláním je "supervyváženost", tudíž harmonizace, uvedení do souladu - pokud bych se pokusila vystihnout obsah v češtině.

To znamená, že reguluje maz a lesk, kde je třeba  (zejména T zóna) a naopak hydratuje tam, kde  pleť žádá vláhu

Výsledný finiš je přirozený mat.

Zatím zkouším malé vzorky. Detailněji později. 

Co z novinek Vás zaujalo? Máte už některé z nich doma? Ráda si počtu, jako vždy.

Děkuji, že mě čtete.

Konec hlášení.
Pusu teta

CLINIQUE POP MATTE Lip Colour +Primer & CLINIQUE POP LIQUID MATTE Lip Colour + Primer
CLINIQUE POP MATTE Lip Colour +Primer & CLINIQUE POP LIQUID MATTE Lip Colour + Primer
Pep-Start HydroRush SPF 20 Moisturizer, Pep-start Hydro blur Moisturizer,
Pep-Start 2-in-1 Exfoliating Cleanser, oční Pepa a
Pep-Start Quick Cleansing Swipes
City Block Purifying Charcoal Cleansing Gel a
City Block Purifying Charcoal Clay Mask + Scrub
Fantomaska před zaschnutím
Even Better Clinical sérum a
Clarifying Lotion 1.0
Even Better Clinical sérum
Clarifying Lotion 1.0
 Take the Day off - Eye Makeup Remover Stick a odličovací balzám

pondělí 19. září 2016

Max Factor Smooth Miracle Primer aneb Báze pod makeup

Ahoj kamarádi!


Dnešní jednoproduktová recenze bude zaměřena na novinkovou bázi pod makeup Smooth Miracle Primer od Max Factoru.


Pro nově příchozí předesílám, že nejsem denním uživatelem primerů pod makeup, a to zejména proto, že mnoho z mnou vyzkoušených s texturou hustého silikonového gelu  (viz Dermacol Satin base a jeho obdoby) mi pleť "dusí a zalepují".
S potěšením tedy kvituji, že tato báze onu konzistenci nemá. 


Jedná se o lehký krém bez přidané parfemace  (cítím jen lehce jakoby základní lékárenský krém - nikoli nepříjemně).

Po rozetření báze zprůhlední a zůstanou jen lehce prosvětlující částečky (na fotce vidíte bázi nejprve jednou pumpnutou na ruku, poté rozetřenou nahrubo a nakonec rozetřenou takřka do ztracena).

Třicetimililitrové balení obsahuje praktickou a funkční pumpičku.

Konzistenčně i chováním bych tuto bázi připodobnila  (z mnou vyzkoušených) nejblíže k MUFE HD primer  (ta je o něco řidší).

Vzhledem k typu mé pleti  (sušší, zralá) nemám zas tolik pórů jako třeba mastnější pleť, tudíž úplně neposoudím jejich zahlazení.
Každopádně mohu říct, že po aplikaci je pleť "rovnoměrnější".


Plusem je po aplikaci přirozený efekt, primer s kůží splyne  (např. u Dermacolu jsem měla pocit, že mi na moji pleť někdo nahodil další vrstvu - cizí předmět, co tam nepatří).
Dalším plusem je, že mou pleť nikterak nezatěžuje, během nošení bázi necítím.

Následné nanesení makeupu je - s níže uvedenou výhradou - bez potíží, jak při aplikaci rukou, tak i kabuki štětcem, jakož i Beauty Blenderem.
My, majitelky suché pleti, bychom uvítaly více přilnavosti makeupové vrstvy k bázi, respektive pomalejší vsáknutí báze do pleti  (což bude u smíšené či  mastnější pleti naopak výhoda).
U mě bylo vhodné neotálet a makeup nanést opravdu hned, a to rychle. 


Při chování během dne mohu shrnout, že jeho hlavním plusem bylo zachování vyhlazenějšího povrchu pleti  (čímž dostál i svému názvu).
Nemohu říci, že by nějak zásadně prodloužil výdrž nanesených makeupů  (aplikovala jsem: Bourjois City Radiance,  Estée Lauder Perfectionist a Lancôme Teint Miracle).
Zdá se mi však, že přispěl k rovnoměrnějšímu odchodu zmíněných makeupů. 


Suma sumárum:

Není to must have, nicméně je to velmi slušný produkt. Určitá nadstavba. 
Z hlediska složení je jeho přidanou hodnotou obsah antioxidantů (vitamín E, panthenol, výtažky ze zeleného čaje).

Doporučená maloobchodní cena je 494 Kč, což mi přijde poměrně dost.  Pokud někde chytnete akci, pak mohu nákup doporučit, jestliže jsou primery pravidelnou součástí Vaší makeupové rutiny, nemáte v oblibě hutné báze a hledáte spíše lehčí krémovou strukturu. 
Na eshopu Fannu jsem ho viděla za 399 Kč.  A v Teta drogerii je na kupón sleva 20% při nákupu na 500 Kč  (na jakékoli zboží).


Co Vy a báze pod makeup? Používáte?  A zaujala Vás tato novinka? Ráda si počtu, jako vždy.


Děkuji, že mě čtete.

Konec hlášení.
Pusu tetaP. S.: Max Factor Smooth Miracle Primer jsem dostala k vyzkoušení od českého zastoupení, tudíž jsem ho neplatila.  Povinnost recenze mi však nevznikla, článek je sepsán z mého rozhodnutí. 


pátek 16. září 2016

Dny Marianne 2016 aneb Úlovky

Ahoj kamarádi!


Pokud jste četli můj poslední článek o Grand Openingu Douglasu v Palladiu, viděli jste můj výhledový kosmetický wishlist nejen na Dny Marianne. Níže se dozvíte, co z něj je už odškrtnuto.


Letos jsem šla jen do dvou obchodů, a to plánovaně do Coccinelle a do Douglasu. Jinam jsem se nevypravila a ani to už  nemám v plánu.
Masovosti se ve všech směrech a formách snažím vyhnout :).
I tak jsem provětrala peněženku slušně.Realizovala jsem se tentokrát v Arkádách Pankrác  (protože tam byla v Douglasu jako vizážistka Rouge Bunny Rouge Verča @vercaticha. Můžete se za ní o víkendu stavit).

A koneckonců Coccinelle tam nedávno otevřela další obchod.I. COCCINELLE


Přijela jsem už před otvírací dobou (neb mě dovezl Charlie a pospíchal vydělávat na moji Berunu:)).

Před Coccinelle se již vinula fronta.  S tím jsem tedy nepočítala, leč po otevření to bylo snesitelné. Já věděla, co chci.  Leč to neměli. 

Po krátkém váhání, rychlém rozmýšlení o vzájemné kombinovatelnosti s oblečením a botami jsem si vybrala jménem Charlieho karty středně velkou šedivou Arlettisku (dárek ke stříbrné svatbě) a jménem karty svojí Arlettis semišové psando (Pochette in Suede) v černé barvě s odepínacím řetízkem (určila jsem si, že je to taky k výročí,  když jsem to to čtvrtstoletí vydržela :).

Musím s radostí ocenit příkladnou péči slečen prodavaček. Milé, vstřícné. A dobře týmově kooperující.


Nyní jsem zcela kabelkově saturována, jak z hlediska tvarů, tak i barev. Toužím akorát po něčem tyrkysovém či petrolejovém, což časem vidím asi na Piper od Furly.
Vyřídila jsem Berunu a odklidila jsem se na zahrádku do kavárny, kde jsem počkala na Pavlu @ohmybeautifullife a Starostu (s kokoádou:)).  Pavla pak skákla do HM a Sephory, sešly jsme se v Douglasu.


II. DOUGLAS


Kolem desáté ranní bylo množství lidí na pohodu. 
Postupovala jsem následovně:


1) Alterna 

Obecně má Douglas Alternu cenově jak v kadeřnictví (tudíž za hodně).
Využila jsem proto slevu a jako bonus dárek k nákupu v podobě mé oblíbené masky z kaviárové řady Repair X (viz Vlasoposty zde na blogu).
Pořídila jsem si šampon z kaviárové řady - novinku s olejem. 


Jinak používám klasickou hydratační verzi. Šampon jsem ozkoušela v několika vzorcích od mého kadeřníka Péti Voláka, vyhovoval mi, proto jsem investovala do plného balení. 
Jedná se o intenzivní hydratační variantu, která i přes olej vůbec nemastí a nezatěžuje. Beztížnost je pro mě nutnost, mám na hlavě tuhé žíně. Asi jsem se měla narodit jako Jurášek.

Alterna je drahá, leč spotřeba je minimální. 
Šampon byla nutnost, vše mi došlo včetně miniverzí.  Teď jsem se třikrát umyla Bione a je to zralé na Tetahejt.2) Teaology 


Pořídila jsem si zpevňující tělový krém,  po němž již dlouho pokukuji, páč jsem byla nadšená ze vzorku.
Dárkem k nákupu byl můj milovaný krém na ruce  (viz recenzní článek na produkty "Čajový obřad").3) Douglas Home SPA 


Na otvíračce Palladia jsem dostala mj.sprchovou pěnu.  Tak mě zaujala, že jsem si koupila další dvě varianty  (sleva 30%).

Miluju sprchové pěny.  I proto, že slouží i při holení.  Možná na ně udělám nějaký post na IG  (jen jedna značka z mnou vyzkoušených stojí za bačkoru).4) Rouge Bunny Rouge 


Plánovaný Aqua Primer koupen (jeho popis a ostatní recenze na produkty jsou zde na blogu pod štítky Rouge Bunny Rouge či rbrczteta). 

Dlouho už chci takovou blbůstku za raketu - RBR zrcátko. Tak jsem ho dnes vzala taky. 
Objemová řasenka bohužel v černé verzi nebyla, tudíž jsem částkou nákupu nedosáhla na dárky. 

Děkuji Verče za péči! 5) Dior

Jak jinak: Rouge Dior 080 Red Smile!  (Pavla ji má taky, ale ze Sephory).

U stojanu Dioru to bylo jediné místo,  kde zahaprovala obsluha.  Rtěnku našla až třetí slečna.  Netrvalo to dlouho, jsem naprosto na pohodu, ale holky konzultantky, prosím vás: někdy mlčeti zlato. Zdůvodňovaní typu "my jsme tu chvilku a nikdo nám neřekl, kde co je", nepotřebují zákazníci slyšet a ani by neměli.
Jinak personál veskrze milý.


K nákupu jsem ještě dostala masku Mitomo. 


A představte si, nejspíš trpím kosmetickým Alzheimerem - já zapomněla na Starskin!  Jak do wishlistu, tak naživo.  Mají boží masky  (nejradši mám asi hydratační.  Pak je skvělá na ruce.  O level nad sephoráckou.  No ale taky je dražší). Tak příště.

Kroužila jsem po Douglasu dle seznamu.  Žádné impulsivní nákupy. A nechtěla jsem naráz pořídit z wishlistu vše, to bych si ani neužila. I tak toho je až až.


Co jste si pořídili nebo máte v plánu?  Ráda si počtu, jako vždy.

Děkuji, že mě čtete.

Konec hlášení.
Pusu tetačtvrtek 15. září 2016

Douglas Palladium aneb Grand Opening (a můj wishlist nejen na Dny Marianne)

Ahoj kamarádi!


Jak jste možná sledovali včera na mém Instagramu (v postech i ve Stories), zúčastnily jsme se s Pavlou @ohmybeautifullife (Pavlin blog: www.ohmybeautifullife.com)  slavnostního otevření pobočky Parfumerie Douglas v Palladiu Praha

Dnes se pobočka otevřela všem zákazníkům.


Na Instagramu jsem průběžně provedla pár shrnutí svých postřehů, v tomto článku stručně zesumarizuji poznatky.

Pobočka se nalézá v patře -1 a je rozlehlá, moderní, sofistikovaná, přehledná a uživatelsky příjemná.


Naleznete v ní mnoho značek, ať už HE  (jako Dior, Chanel, Guerlain apod.), tak i značek exkluzivně prodávaných v ČR prostřednictvím Douglasu  (například moje milované Teaology, Collistar),  dále moje stálice  (Clinique, Bobbi Brown, Estée Lauder) či privátní značky Douglasu a sortiment pro mláďata  (NYX hned vlevo u vchodu).
Zároveň zde najdete značky, které nově vstoupily na náš trh  (Smashbox či Diego Dalla Palma).
A těšit se můžeme na vpravdě historické datum 11.10.2016, kdy přivítáme Tom Ford Beauty! (Parfémy už u nás nějakou dobu jsou a jsou božské). Rtěnku TF naleznete zde na blogu ve článku "Novinky začátku roku 2016 aneb Nakročeno do kategorie Zázraky" či pod štítkem Zázraky a přízraky 2016.

Dle informací paní z PR Douglasu by po novém roce měla přijít,  cituji "největší pecka". Co to bude za značku, mohu pouze spekulovat a snít... (Nu, já bych chtěla Burberry, ale není to v mé gesci:)).

Bohužel chybí stojan RBR, budu tudíž stran Rouge Bunny Rouge nadále řádit zejména Na Příkopech a v Arkádách.


Stojan Dioru  (i Chanelu) je velkolepý, jedná se v podstatě o Shop in Shop,  jak jsem vždy obdivovala v Douglasech ve Vídni  (zejména na Kärtner Strasse).
Naše pobočka je již plně srovnatelná a srdce i oči kosmetického nadšence a fajnšmekra plesají.

Velké prodejní místo má i Lancôme

Gondola Guerlainu rovněž nenechá nikoho v klidu :).

A příznivkyně Bobbi Brown uspokojí své tužby u krásného stojanu.

Lákadel je mnoho.  Na detailní zkoumání jednotlivostí z důvodu blízkosti mé kanceláře bude prostoru až až a obávám se, že mě to tam "vcucne" hodně často:). 

Mimopražským rozhodně doporučuji výlet.  Nemusíte už jezdit za hranice.  Tato pobočka za návštěvu stojí v míře vrchovaté.


I zde děkuji českému Douglasu za pozvání, milým hosteskám za péči,  vizážistkám jednotlivých značek za fundovaný rozhovor, všem konzultantkám, které mě jako stálého zákazníka z ostatních poboček  poznaly, za příjemné setkání a v neposlední řadě Pavle za společnost a doprovod. 


A nyní již k mému wishlistu do Douglasu  (neříkám, že vše zrealizuji naráz při Dnech Marianne:)):

1) Dior: podzimní kolekci už jsem vyplenila, potřebuji však Rouge Dior 080 Red Smile. Tu potřebujeme všechny :). (celkový článek o Dioru: "DPH aneb Diorova přidaná hodnota", ostatní pod štítkem Dior)
2) Guerlain: paletka  (ještě si upřesním variantu; ta textura!!!) a Lingerie de Peau makeup.
3) Collistar: sérum Nero Sublime  (recenze na něj je zde na blogu ve článku "Budu Star s Collistar") a odličovací přípravky  (moje stálice mléko a tonikum).
4) Teaology: minimálně péči o tělo  (recenzi na výrobky značky najdete na blogu ve článku "Čajový obřad")
5) Douglas Home SPA: další sprchové pěny.
6) Alterna: kaviárová řada  (články o Alterně naleznete pod štítky Alterna a Vlasopost).
7) Bobbi Brown: potřebuji už konečně štětce!  (články jsou zde na blogu pod štítkem Bobbi Brown či Zázraky a přízraky).
8) Rouge Bunny Rouge (recenzní články zde na blogu naleznete pod štítky Rouge Bunny Rouge či rbrczteta): nezbytně nutně potřebuji Aqua Primer v plném balení,  a to hned :). A také Allegrii vůni.  Atd.atp. :).
9) ...až přijde Tomík....

Clinique si zrealizuji v butiku, páč tam prakticky bydlím:).

EL nové PCE Hi-Lustre nakonec nezaujaly natolik, abych měla potřebu je vlastnit.  První variace PCE, kterou nekoupím  (texturou jsou na mě až moc voskovitě klouzavé).
Smashbox prozkoumám detailněji  (byť přehled o sortimentu rámcově mám. Jednak tu kdysi byl a jednak jsem strávila poměrně dost času u stojanu v polské Vratislavi).


Co si plánujete pořídit na Dny Marianne v Douglasu?
Ráda si počtu, jako vždy.

Děkuji, že mě čtete.

Konec hlášení.
Pusu teta


P. S.:  Vzhledem k množství lidí na Opening party a světlům jsou fotky jen rychlé momentky. Nechtěla jsem zasahovat ostatním účastníkům do prostoru. 


S Pavlou
Pavla tomíkuje :)