úterý 31. května 2016

Čajový obřad aneb Teaology

Ahoj kamarádi!

Dnes Vám představím svou novou lásku - Teaology.

Sortiment je poměrně nově v Douglasech.

Aby měl recenzní článek lepší vypovídací hodnotu, krom pár věcí, které mi byly předány českým zastoupením značky, jsem si pořídila i další produkty. Tím jsem získala komplexnější náhled na značku.

Značka je italská  (www.teaology.it).

Produkty jsou prosty parabenů, minerálních olejů, SLS, syntetických barviv a derivátů formaldehydu.

Filozofie značky se opírá o využití blahodárných účinků čaje  (černého,  bílého,  zeleného a modrého), přičemž výzkum vedl k vývoji tzv. Tea Infusion Technology (extrakci aktivních složek z čaje, kdy proces spočívá v infuzi z celých čajových listů).

Z poměrně širokého portfolia jsem vyzkoušela následující výrobky: 

1) GREEN TEA DETOX FACE SCRUB

(795,- Kč / 50 ml - uplatnila jsem  na něj v Douglasu věrnostní šeky za 400,- Kč).

Již jsem první dojmy psala na svém Instagramu.

Jedná se o gelík s výtažky zeleného čaje a cukrovými krystalky.

Nanáší se na suchou tvář, provede se masáž a poté se opláchne vodou.

Jak už jsem uvedla na IG, paní konzultantka v Douglasu mi říkala, že až ho budu mít na tváři, nebudu ho chtít dát dolů.  Pravda! 

Aplikace je neskutečně příjemná a po ní je pleť prokrvená a "zbavena zátěže", aniž by byla podrážděná a nezdravě zarudlá.

Mám citlivou pleť a obecně většinu peelingů a obličejových scrubů nesnesu. Zde se mi produkt trefil přesně do potřeb mojí pleti a peelinguji dvakrát týdně. 

Miluji vůni zeleného čaje, je to jedna z mých nejoblíbenějších "uklidňujících" vůní, tento produkt voní reálně a moc  hezky. 

Scrub nemůže odejít bez #tetaštempl. Jeden z objevů roku.

Obecně mají Teaology výrobky mému nosu lahodící vůni, nevtíravou, sofistikovanou.  To je věcí osobního vkusu, ze mě se však stal Teaology čichač:).


2) FLOWER TEA GENTLE MAKEUP REMOVER

(495,- Kč / 100 ml)

V tomto odličovači očí a rtů se tentokrát nalézá extrakt z čaje černého a výtažky z květin.

Jeho nezadatelnou předností je nemastnost
Je to opravdu infuze, vodička, žádná emulze s mastným filmem. 

Odlíčí výborně, sundá jak voděodolnou řasenku,  tak i voděodolné tužky, dlouhodržící konturky i matné rtěnky.
Na voděodolnou řasenku je spotřeba o něco větší, běžný oční makeup sundá raz dva. Větší spotřebu (na řasenku) bych brala vzhledem k ceně jako minus. Rychlostí blesku si však bez drhnutí a tření poradí s odolnými rtěnkami - kápnout na tamponek, setřít a hotovo.

Vůbec,  opravdu vůbec nedráždí.  Tudíž citlivky budou nadmíru spokojené.

#tetaštempl neudělím jen kvůli vyšší ceně.  Až příště chytnu slevku, ráda se s razítkem vytasím.


3) FLORAL TEA HAND AND NAIL CREAM

(380,- Kč  /100 ml)

Jednou větou: vynikající krém. 

Co se týká krémů na ruce, mám velikou spotřebu.
Mám od přírody suchou kůži na rukou a nesnáším vysušený pocit, mažu pořád a krémy na ruce mám naprosto všude.
Vyzkoušela jsem mraky mazadel a tento Teaology je rovněž objevem roku.

Nejenže má rychlou vstřebatelnost, zanechává na rukou pocit ochranného filmu a vyživenosti, ale i překrásně jemně voní. Rozhodně to je jeden z nejlepších krémů na ruce, co jsem kdy měla.
Tetaštempl bez diskuze.


4) WHITE TEA MIRACLE EYE MASK

Jednorázová "plátýnková" maska na oční okolí  (tuším, že stojí 89,- Kč).

Je hojně napuštěna emulzí, tudíž mi stačila na dvojí použití
Bylo zbytečné ji vyhodit, srolovala jsem vršek  pytlíčku, secvakla klipsem na potraviny a uchovala v ledničce. 

Jedná se o příjemnou záležitost, co osvěží a nedráždí. Výživný efekt až tak nevidím, spíš povzbuzující.  Klidně si ji pořídím znovu, nicméně úplně do kolen mě nedostala.


5) BLACK TEA ANTICELLULITE SLIMMING CONCENTRATE

Dva vzorečky (4 aplikace na problémové partie) k finálnímu úsudku nestačí, nicméně mohu říci, že se jedná o příjemný lehce chladivý gel s kapkou mléka, který se lehce a rychle vstřebá. Zanechává svěží pocit bez lepivosti a mastnoty. Voní po čaji a mentolu. 

Do budoucna se nebráním plnému balení, momentálně dopoužívám zpevňovač od Collistaru  (viz recenze ve článku Budu Star s Collistar ZDE).

Velmi mě zajímá maska, oční krém a další péče o tělo. 

Co Vy a Teaology?  Znáte, máte, plánujete? A co ostatního ze sortimentu "nutně potřebuji"? Ráda si počtu, jako vždy. 

Děkuji, že mě čtete.
Konec hlášení.

Pusu teta


P. S. Zmíněné produkty (krém na ruce,  maska na oči a vzorky tělové péče) mi byly poskytnuty PR zastoupením značky v ČR, za což děkuji.  Krom produktů jsem neobdržela nic.  Povinnost recenze nemám, udělala jsem ji ráda. Zbylé produkty jsou zakoupeny mnou. V letním katalogu Douglasu jsou nějaké kupóny na slevy, tak uvidíme, co dalšího si pořídím..:)

čtvrtek 26. května 2016

Tzv. negativismus na sociálních sítích? (Aneb máme takové čtenáře a sledovatele, jaké si zasloužíme? )

Ahoj kamarádi! 

Dovolte mi dnes krátkou úvahu na téma virtuálního negativismu, ačkoli si (pochopitelně subjektivně) myslím, že některými mými služebně staršími kolegyněmi blogerkami všeobecně užívaný výraz "negativismus" je do jisté míry zkratka obsahově nevystihující situaci v celé šíři.

Mám pocit, že výraz negativismus je nadužíván pro prakticky jakýkoli nesluníčkový či nesouhlasný komentář,  připomínku, vzkaz. A výraz hater je ztotožňován s takřka jakoukoli osobou, která nesluníčkuje, nepochlebuje, nelichotí a vyjadřuje opačný názor. 

Přijde mi, že  se stírá rozdíl mezi sprostým nevychovaným mrňavým spratečkem a kýmkoli, kdo se ve veřejném prostoru vyjádří jinak, než by daný bloger/youtuber chtěl číst.

Myslím, že to není dobře. 

Stejně tak se zprofanovalo sousloví "konstruktivní kritika".
U prohlášení blogerů/youtuberů: "Konstruktivní kritiku přijmu" mám dojem, že jde o zaklínadlo mající za cíl ukázat, že je ten který bloger/youtuber vyspělý a vyrovnaný, ačkoli je nakonec pojem "konstruktivní kritika" nenaplněn.
Neexistuje totiž žádná jeho definice a každý má své hranice nastaveny jinak.  Přesto mám pocit, že  spousta lidí trpí alergií na cizí a jiný názor

Nejsem a nebudu youtuber, tudíž nejsem v pozici a v kůži natáčejících. Z pohledu prostého diváka je mi jasné, že na YT je více magorů a nevychovanců než na blozích a IG či FB.

Nejspíš je to dáno tím, že obecně YT má mnohem větší sledovanost než písemná sdělení, protože jednodušší a pohodlnější je tupě čučet či poslouchat kulisu než se soustředit na text. 

A taky se mi zdá, že YT je poslední dobou rejdištěm nikoli mladých, ale malých.
Prostě znuděných děcek, která namísto aby šla čutat ven do meruny či skákat přes švihadlo nebo na zpěv nebo se učila  atd., zírají na videa, jimž mnohdy nemají ani šanci porozumět.  Což je poznat i z gramatických chyb  (viz namátkou: "To urban dykej vipadá dobře" a podobné perly).

V  tomto jsou na vině bezpochyby rodiče. Jenže pokud se matka s otcem svalí k dementním seriálům v TV, děcka se bezduše svalí k YT. Příklad táhne
Z nedostatku smysluplné činnosti a mozkového rozvoje vzniká potřeba nějakým způsobem se zapojit,  si myslím. 
Ti človíčci chtějí reakci, proto jdou do akce, aby měli vůbec nějakou náplň.
A notabene "negativismus" v psychologickém významu je jedním z efektů dospívání - mlaďoši prostě mají objektivní potřebu se vymezit.

Ze všech těchto důvodů bych nebrala ty (mnohdy lidsky nepříjemné) výlevy tak vážně.

Samozřejmě ve virtuálním prostoru se pohybuje i množství psychopatů a rovněž  i rejpalů ze své povahy.
Nikde ale není dána povinnost na takové lidi reagovat,  vysvětlovat, když o vysvětlení beztak nestojí. Chápu, že občas rupnou nervy  (znám to) a zbytečně se člověk nechá vtáhnout do debaty, která nemá smysl. 

Nemyslím si ale,  že  ti, kteří vyjádří jiný názor  (bez nadávek a zesměšňování), automaticky závidí či tzv.mají vlastní život na nic.  To je taky takové klišé.
A svým způsobem alibi z důvodu neschopnosti/neochoty přijmout rozdílný pohled na věc, jakkoli je nedůležitá a někdy až plytká.

Další oblastí jsou "zásahy do soukromí".
Virtuální prostor je veřejný a musí se počítat s tím, že pokud lidé sledují něčí tvorbu, logicky je zajímá i autor, jeho život, práce, vztahy.
Ano, častokrát jsou dotazy neomalené a nevkusné, nicméně pokud někdo např. točí vlogy ze svého života, ukazuje bydliště, děti atd., měl by počítat s doplňujícími dotazy.
Zvlášť,  když sám sledovatele vyzývá ke kladení otázek  (nejen na Asku).
Má však nezadatelné právo na otázky neodpovídat, ignorovat je,  případně sdělit, že některý okruh pokládá za nepřípustný.
Byť je platforma veřejná, finální podobu a obsah profilu určuje jeho majitel

Z logiky věci - čím více sledovatelů, tím větší pravděpodobnost vlezlých nesoudných lidí.  Taková daň za počet. Nicméně v případě potřeby lze vždy vytáhnout červenou kartu ve formě blokačního tlačítka. 

Mnohdy mám pocit, že "jaký pán,  takový kmán". Tedy že sledovatelské portfolio je odrazem autora samého
Podobní lidé k sobě tíhnou. Pokud někdo dělá sviňárny a zákulisní čachry, bude se mu to vracet. 

Ze své zkušenosti mohu říct, že největší "problémy" dělají  (původně největší) pochlebovači. Je to jak přes kopírák.
Nejdříve až nekritické zbožňování a uctívání jak modly -  a pokud se nesdílí takový způsob komunikace, otočí se to a z modly je najednou persona non grata.
Zajímavý sociologický jev, proto jsem nejspíš tak relativně často blokována. Ale já nesnáším vlezdoprdelismus a dětinské pomluvy.  To ze zásady neopětuji.
A pokud se něco takového objeví, dotyčný přestává být součástí mého světa, byť třeba jen virtuálního, a mažu já.
Jsem si vědoma, že budím respekt, možná až určitý strach, proto si spousta lidí přímo ke mně nic netroufne - o co zbabělejší pak je,  když si takoví lidé dovolují k mým čtenářům. To pak blokuji s gustem.  V průběhu mého působení na IG jsem toto zažila několikrát, scénář je předvídatelný.  Tudíž zdarec, čau, nechci,  protože nepotřebuji. 

Sociální sítě,  pokud nejsou zdrojem obživy, by měly být místem relaxace a inspirace.  Nikoli místem frustrace a kurníkové konspirace.

Velmi děkuji Vám,  mým vyspělým čtenářům (bez ohledu na věk). Nemusím vůbec diskuzi moderovat ani schvalovat komentáře.  

Jak vidíte "zaklínadlo negativismem"? Ráda si počtu, jako vždy. 

Děkuji, že mě čtete.

Konec hlášení.
Pusu teta

úterý 24. května 2016

Vratislavská Tour de drogerie aneb Ohlédnutí za polským víkendem (architektura, kavárny, pivnice, ubytování)

Ahoj kamarádi! 

Dnes se ohlédnu za naším víkendovým výletem do polské Vratislavi (tedy Wrocłavi).

Přiznávám, že já hanba byla v Polsku poprvé. 

Z Prahy do Vratislavi je to (přes Liberec) cca 330 km  (cca 4 hodiny čisté jízdy).

Tentokrát nám počasí vyšlo,  v pátek večer sice byla větší bouřka, po níž se ochladilo, v sobotu však bylo krásně jarně a v neděli už letní hic. 

Ubytováni jsme byli přes Booking v hotelu Centrum Dikul Hotel zhruba pět minut svižné chůze od začátku vnitřního centra  (v reálu 7 minut s Charliem neustále okounějícím a prohlížejícím si domorodkyně v kraťáskách a minisukních).

Hotel je zjevně po rekonstrukci a ač má "jen" tři hvězdy, úrovní je na pohodu čtyřhvězdičkový. Asi nemůže mít o hvězdu víc, neboť nemá restauraci (jen snídaňovou místnost). Restaurací různého typu je v okolí dost a dost. Cenově je na tom dost podobně jako čtyřhvězdičkové v okolí. 

Parking je zajištěn v areálu. Ve venkovním patiu je příjemné posezení  (tam jsme si po snídani dávali kávu). Celý hotel je velmi citlivě uzpůsoben i pro nepohyblivé.
Pokoje jsou rozlehlé, čisté, uklizené, s plným vybavením (včetně lednice, rychlovarky i žehličky). Milou pozorností byla minerálka zdarma. 
Koupelna je prostorná, sice bez vany, ale s velkým sprchovým koutem. 
Snídaně probíhají v královském duchu, opulentní bufet a samé kvalitní potraviny  (až na pečivo, to je nějak v Polsku všude slabší).
Personál je milý, vstřícný. 
Suma sumárum: velká spokojenost.

Město je ve vnitřním centru architektonicky nádherné.  Až na pár staveb necitlivě vklíněných pomateným komunistou mezi skvosty, je to potěcha pro oko.

Nevýhodou je nepořádek na zemi cca na úrovni centra Prahy.  Vajgly, papírky, pořádně nezameteno. Oproti vypulírované Vídni je při pohledu dolů pořád poznat, že je člověk v bývalém Východním bloku.

Dalším nešvarem centra jsou hodně dotěrní žebráci, kteří se nezdráhají přijít až ke stolu v restauraci. 

Co se týká restauračních služeb v centru, jsou výkyvy v personálu v jednotlivých provozovnách.  Někde super, někde totální nezájem. Jídlo slušné až na gulášovou polévku. Měla jsem i místní rychlé občerstvení a v pohodě. 

Kávičky mají rovněž výkyvy.  Co se týká kafe, jsem rozmlsaná jak u rtěnek.  Úplně dobrou kávu jsem měla jen jednou a podruhé - světě div se - cestou u pumpy v kelímku.

Lokální piva jsem ozkoušela a pokorně si pak našla hospody s Plzní.  I když Lech vůbec není špatný a ani v místě uvařený nefiltráč nebyl marný.  Dvě piva však byla děsivá a nedopila jsem ani malé (Piast a tuším Okocim nebo tak nějak).
Plzeň stojí na Rynku mezi 8,50 až 10 zlotými  (kurs je cca 6,30,- Kč).

A teď již směle k tomu, co Vás bude nejspíš zajímat nejvíce - kosmetické nákupy
Držte si klobouky, bylo to velké :).

Krom kosmetiky jsem nekoupila nic (a v jiných obchodech ani nebyla - bylo tak krásně, že  jsem neměla náladu). Nerealizovala jsem ani bydlenkovské nákupy, mám ještě zásoby z Rakouska. 

Co se týká Sephory, už jsem psala na IG. Byla jsem jen v jedné a nic mě nenutilo hledat další pobočku. 
Sortiment je sice mnohem širší než u nás a personál veskrze milý, leč to, co jsem chtěla  (Givenchy), neměli - respektive měli jen vystavenou atrapu  (rázem jsem se cítila jak doma). V šuplících brajgl jak v ČR.
Marc Jacobs štětky stojí raketu a až na jednu mi za ty prachy přišly zbytné. Stojan byl poloprázdný i v testerech.
Takže zdarec a nula nákup. 

Bez nákupu to skončilo i v Douglasu.
Douglas byl sice úpravnější než Sephora a působil o level vyšším dojmem, ale navzdory proklamaci na www stránkách sortiment Toma Forda chyběl (chtěla jsem stíny).
Toužila jsem rovněž po novém makeupu od Laury Mercier - naživo nezaujal.
Ze Smashboxu jsem si nakonec taky nevybrala nic. Už jsem zmlsaná na mraky, respektive se mi nechtělo dávat plnou cenu bez jakékoli slevy. 

Dovyřádila jsem se v drogeriích, a to jakože s gustem. 

Místní Rossmanni jsou uklizení, zboží je doplněno a srovnáno. Sortiment oproti nám je minimálně čtyřnásobný. 

Vyhledávala jsem cíleně zboží buď lokální či u nás nedostupné. Ceny jsou v globálu nižší než u nás.  A když se ještě chytne akcička....

Pak jsem ještě náhodou narazila na drogerii Hebe  (možná je přímo polská bez nadnárodní korporace, bez záruky). Tam už takový pořádek jako v Rossmannu není,  nicméně jednak tam mají poklady a jednak je tam ještě levněji než v Rossmannech. 

Něco jste viděli už na IG, dám to i sem jako shrnutí plus další nálož:). 

Produkty budu postupně zkoušet. O dojmy se podělím průběžně na IG. Myslím, že nemá smysl dělat zvláštní recenzní článek - nejde o produkty u nás dostupné. 

Tetaštempl, případně tetahejt, tedy později naleznete na mém Instagramu. 

Určitě se do Vratislavi ještě vrátíme.

Jaké jsou Vaše cestovatelské či nákupní tipy do Polska? Ráda si počtu, jako vždy.

Děkuji, že mě čtete.

Konec hlášení.
Pusu teta 

P. S. Potvrdilo se mi obecné povědomí, že Poláci milují Čechy.  Kdekoli jsme na dotaz sdělili, odkud jsme,  okamžitě jsme byli označeni za bratry. 

Příští článek bude k 20.výročí s Estee Lauder.

 
p2 pískáč odstín 100 Precious
Bell cosmetics - hypoalergenní pastelka ve verzi Intense, tekutý korektor a fixační transparentní pudr
REVLON Colorstay Moisture Stain, Bourjois rozjasňující korektor Radiance Reveal
Laky: p2 pískový 060 Strict a 100 Precious, REVLON Parfumerie (Moonlit Woods) a p2 s gelovým efektem 023 Dancing Ballerina
Dvojmaska pro stařinky - dermokosmetická značka Tolpa
Dermokosmetická značka Tolpa - odličovače: na oči dvoufázák a gelový, micelárka a tonikum
Japonská micelárka, minimicelárka od dermokosmetické značky Tolpa, minibalení dvoufázového odičovače očí a fixátor od značky Bielenda
Levné vatové podušky na odlíčení
Spršák Kneipp vyšel ani ne na 60 Kč a antibakteriální ubrousky se hodí vždy. Značku Le Petit Marseillais znám díky Natálce, tato verze byla psána jako novinka
Balzámek na rty s arganovým olejíčkem, miniargan na vlasy, kabelkové krémy na ruce Eveline, odakovací podušky na cesty a olejový štěteček na kůžicku nehtů
Trojstojan Revlonu v Hebe - zpředu, zezadu a bokem. Laky v akci za 102 Kč
p2 v Hebe
Zdravá část snídaňového koutku v hotelu
p2 tužky na oči ve dvou typech (vše kajal) a konturka a rty
Tyto produkty jsem přivezla do GA, která probíhá do dnešní půlnoci na mém Instagramu

pondělí 23. května 2016

Můj cestovní nesesér aneb Sbal miniatury a využij vzorečky

Ahoj kamarádi!

Blíží se doba dovolených, tudíž by mohl přijít vhod přehled obsahu cestovního neseséru.

Mám už cca deset let cestovní kosmetickou brašničku Samsonite, co jsem dostala od Ježicha převlečeného za Charlieho  (#platilmuž) jako setík s kufrem. Pořád drží  (ten nesesér:), i když Charlie vlastně taky).

Brašnička má velmi účelné vnitřní uspořádání pomocí různých kapsiček a zároveň má šikovný háček, takže ji lze zavěsit.

Na cesty s sebou vozím až na výjimky minibalení a různé vzorečky, co jsem nasyslila v průběhu roku. 

Co se týká vzorků, tak nevím, jak Vás, ale mě může trefit,  když je některý na více použití a otevřený pak na hotelových poličkách sjíždí, padá a všeobecně se plete. 

Řeším to tak, že recykluji vymytý obal od jiného produktu, většinou od tělového másla.  V něm skladuji vzorky a při odjezdu obal vyhodím a příště zas vezu v jiném od dalšího dopotřebovaného výrobku.I. HYGIENICKÉ POTŘEBY 
- spršák
- dámská hygiena a pipimejdlo  (které dobře poslouží i na holení)
- holítko aneb Venuše Žiletková
- pasta na zuby, kartáčky, ústní voda 
- vlhčené ubrousky 
- uchošťouryII. PÉČE O PLEŤ 
- na odlíčení:
-- mléko, odličovač očí, tonikum, micelárka a (pro situace totální lenory) odličovací ubrousky
-- vatové tamponky  
- péče:
-- sérum,  krém, oční krém 
-- termální voda 
-- balzám na rty na noc
-- All About lips 
-- eventuálně minimaska na obličejIII. PÉČE O TĚLO 
- tělové mléko 
- pemza a krém na nohy 
- krém na ruceIV. VLASY 
- šampon a kondicionér
- eventuálně nějaký olejíček na výživu 
- lak na vlasy
- gumička a čelenka  (kvůli líčení a do sprchy)
- Tangle teezer
- malý kulatý kartáč na fénování (kvůli ofině)


V. NEHTY

- odlakovací podušky
- pilník 
- nůžtičky 
- olejová tužka na kůžičku 
- jeden lak na nehty a top coatVI. ZÁKLAD OMÍTKY
- podklad  (pokud je omylem teplo, tento krok vynechám)
- korektor 

- fixátor
P. S.  Toto nemám v malé šminkotašce, ale je součástí neseséru, protože podklad a korektor nanáším vždy v koupelně, potřebuji mít u sebe vodu na umytí rukou.


VII. SLUNEČNÍ OCHRANA
Tu mám obvykle v jiné taštičce.
- opalovací přípravek na pleť a tělo 
- tyčinka na exponovaná místa 
- pantenolVIII. OSTATNÍ 
- šitíčko
- prací gel
- pinzeta 
- repelent


Jak vidno, je to dost položek.  
Přiznám se, že na dovolené mě chytá lenora i co se údržby exteriéru týká, tudíž určité úkony poměrně flákám - například se ne vždy natřu tělovým mlékem, kašlu na foukání vlasů atd.
Co však nikdy neopomenu, je důkladné odlíčení a vyčištění pleti plus péče.  A samozřejmostí je sluneční ochrana.


Co vozíte Vy navíc oproti mně či co Vám naopak z mého seznamu připadá zbytečné? 
Mám sepsat i kosmetickou taštičku se šminkami? Ráda si počtu, jako vždy.


Děkuji, že mě čtete.

Konec hlášení.
Pusu teta