středa 30. listopadu 2016

Recenze knihy Svět podle Lu "Průvodce krásou každé bohyně" aneb Jak to mám já - nebohyně

Ahoj kamarádi! 


Dnešní knihopost je speciální v tom, že se prolíná s hlavním zaměřením mého blogu, tj. s beauty sekcí.


Knihu "Průvodce krásou každé bohyně", kterou sepsala paní Lucie z YT kanálu Svět podle Lu, jsem si objednala přes eshop Knihcentra (v předobjednávce byla kupodivu poměrně výrazná sleva ze 349 Kč na 279 Kč).

Koupila jsem si ji "ze studijních důvodů" a do jisté míry ze zvědavosti,  cílovka nejsem, to je poctivé říci už na začátku. 

Pokud bych si měla natřást pírka, jsem úspěšná v profesním i soukromém životě, s dostatečným sebevědomím, s bohatými životními zkušenostmi jak radostnými, tak neveselými, s léty prověřeným osobním stylem, vzdělaná a vzdělávající se kontinuálně nejen ve svém oboru. Sama sebe akceptuji  (ale musela jsem k tomu dojít,  doprodrat se k tomu, a to vlastním příčiněním. Viz článek "Je věk jenom číslo").

Berte prosím proto mou recenzi jako součást onoho mého "vzdělávání se", respektive rozšíření obzorů ve sféře sice pro můj život podružné, která je ale součástí mého velkého koníčku.
 
Paní Lucii upřímně blahopřeji k vydání Průvodce, je to úspěch a každý úspěch si zasluhuje uznání.  Ať už je v jakémkoli lidském konání. 

Koneckonců nákupem Průvodce úspěch paní Lucie podporuji a svým způsobem dělám i reklamu. 

Jsem rychločteč. S Průvodcem nám to spolu trvalo jeden a půl večera  (chodím spát hodně pozdě).

 Základní charakteristika, obal, název 

Budu používat ve zkratce označení "Průvodce", protože označení kniha z mého úhlu chápání literatury nevystihuje podstatu.  Spíše se jedná o magazínové čtení, jakkoli přebal je pevný. 

À propos přebal
Jasan, důležitější je vždy obsah než forma, ale forma prodává.
Moje estetické cítění obalem uspokojeno nebylo, totéž se týká popisků na obalu, které směřují také spíše do magazínové formy s násilnou vykřičníkovou odkazovkou na zrušený internetový pořad. 

Paní Lucie je pěkná ženská, ta fotka na obalu jí bere charisma, není ani omylem aktuální a ty květiny... Když budu úplně přímočará, vzhled obalu je něco mezi publikací Děvčata, na slovíčko a časopisem Vlasta, obojí z osmdesátek.  

Ale každý máme jiný vkus, dodávám alibisticky. 

Sám název "Průvodce krásou každé bohyně" rovněž dle mého mínění atraktivitě díla nepřidá.
To je na pomezí Bédy Trávníčka a jeho kutilských udělátek a kuchařských návodů českých jakožecelebrit. Ten sarkasmus není úmyslný, takto to cítím a takto to na mě působí. 

A bohyně? Jsem totální ateista, ale v tomto případě mi na první dobrou přišlo na mysl, že bereme to jméno tak nějak nadarmo.
Proč bohyně?  Jsme ženské, jedna taková, druhá jinačí, nic nadřazeného, žádná zvláštní sorta.  Jen jsme každá (a každý) individualitami. A k tomu nám zbožštění nedopomůže.

Na zadní straně obalu je uvedeno - cituji: "Objevte v sobě bohyni, kterou jste vždy chtěla být". To se mě netýká, takové ambice jsem nikdy neměla a nemám.
Jsem ráda ženou, mám v oblibě všechny ty šminečky, botičky, šátečky, kabelky, kloboučky a podobně, přiznávám, že i ve své "mužské" práci používám ženské zbraně. V Průvodci je však na mě toho Ženství s velkým Ž až moc

Za mě shrnuji, že  se obal ani název nevyvedl a víc se v tom hňoucat nebudu. 

Vlastní obsah

Průvodce je rozčleněn do jednotlivých okruhů, v rámci nichž se dělí do kapitol.

Trochu postrádám jednotící prvky. Něco, co by udělalo ze všech úseků Průvodce uzavřený kruh.  Právě proto, že není jen o kráse a název je tudíž poněkud zavádějící.
Naopak jsem měla v některých pasážích Průvodce pocit určitého zacyklení v jedné věci, vrácení se k ní, jakož i pocit, že na některých místech šlo psaní poměrně ztuha.
Zároveň jsem na několika místech zaznamenala rozpory ve sdělení (příklady viz níže). 

Stručně k jednotlivým okruhům knihy: 

1) Úvod

2) Milujte, odpouštějte, žijte

Nejspíš se má jednat o (do určité míry) motivaci. Aby však mohla působit, postrádám popis autorčiny katarze - kde a proč došlo ke zlomu, že (když to zjednoduším) z relativně silného komplexu došlo k masivnímu obratu k sebelásce.
To by určitě uvítaly ty ženy či dívky, které tápou anebo chtějí vyjít z tunelu na světlo. 

3) Krásná a svěží v každém věku

Jakkoli přehledné, tak vlastně neobjevné údaje -  nejen pro mě. Domnívám se, že obdoby byly již napsány/natočeny/publikovány mnohokrát.
Postrádám přidanou hodnotu. Zvlášť tato oblast zasluhovala větší a úděrnější záběr, když je paní Lucie vizážistka svou profesí.
Pro širší veřejnost snad bude přínosem, že to má takto dohromady na jednom místě.

4) Šaty dělají člověka

Vyzdvihuji popíchnutí k nošení barev. To je záslužné a každá si určitě najde tu svou výraznější barvičku, která s ní bude korespondovat a v níž se bude cítit dobře. 

Jako příklad shora naznačených rozporů ve sdělení uvedu na jednom místě (třídění šatníku) apel k vytřídění věcí, které jsou nositelce malé, na jiném místě je naproti tomu návod pro korpulentnější ženy nosit o číslo menší sako s tím, že to nositelku vlastně proštíhlí a nikdo to nepozná. (Já to tedy poznám a spíš bych se při výběru z těchto dvou protichůdných tvrzení držela reálné nositelčiny velikosti, jakkoli se jí třeba číselný údaj na visačce nelíbí. Speciálně u sak či blejzrů je viditelně znatelné, když nesedí jakýmkoli způsobem - malé, velké, krátké, široké.... A neříkám to proto, že nosím velikost 36, to platí obecně pro každou velikost, si myslím).

Zbytek fashion úseku jsou obecně známé či dohledatelné informace. Paní Lu ani nezašla za vrátka obsahu svých videí. Ok, budu brát jako plus, že je to na jednom místě a komu se nechce hledat nebo vůbec neví, přečte si jakýsi souhrn naráz. 

5)  Rady a tipy od Lu

Tady bohužel musím udělit minus za kratičký úsek pojednávající o originálech a fejcích.
S nelibostí konstatuji, že paní Lucie káže vodu a pije nápoj z hroznů v množství větším než malém. 
Sama má kupříkladu video, jehož jediným obsahem je srovnání originálu a fejku, a to přímo pospolu  (jedná se o paletku očních stínů UD).

Dále paní Lu často a až úpěnlivě "obhajuje" firmy a produkty,  jejichž podnikání stojí na kopírování slovutnějších kolegů  (všechny ty MURy,   W7 a jiné versus Benefit, NARS, Tarte atd.atp.).
Jakkoli má kopírování, řekněme, nižší intenzitu společenské nebezpečnosti než přímý fejk, podstata a vyznění je obdobné. Parazitování na pověsti konkurenta - nekalá soutěž (používám zákonný termín, nic mnou vymyšleného).
Opravdu není normální uzmout cizí nápady.  A takové konání nemůže zasluhovat propagaci. Prostě ne. (Viz článek "Prapodivný způsob podnikání v kosmetice" a "Rok na blogu").

Za další sama paní Lucie x krát prohlásila, že  nakupuje výběrovější a HE značky nikoli u oficiálních prodejců a distributorů. Proto zmínky o mých oblíbených značkách EL a Clinique, které se v Průvodci objevují,  beru s velkou rezervou.  Pokud vím, paní Lucie prostřednictvím jediného oficiálního distributora, kterým je v ČR Estee Lauder CZ s.r.o., nenakupuje (nekonstruuji z vody - vycházím z jejích ústních prohlášení).

V těchto popsaných směrech je Průvodce nedůvěryhodný a za mě by bylo lepší, kdyby tam tato pasáž nebyla. 
Kdo mě čtete či sledujete na IG, víte, že jsem velký odpůrce těchto praktik kontinuálně a u kohokoli. 

6) Závěr, poděkování


Vizuální stránka obsahu - ilustrace, fotografie

Ilustrace jsou hravé a pokládám je za to nejpovedenější z celého díla.

Fotografie neumím pořádně zhodnotit z hlediska řemesla, jsem v tomto smyslu ultra laik. 
Působí na mě tak, že celkový ráz neruší.
Možná mohly být názornější, zvlášť v sekci beauty a fashion. U líčení v detailech, u fashion v nápadu (viz například fotky spodních kalhotek kolem dokola).


Suma sumárum:

Jakkoli je nutno brát s rezervou, že osobně nepatřím do cílové skupiny, nejsem úplně schopna identifikovat, kdo do ní spadá

Pro úplně mladé žabce to v globálu dle mého subjektivního názoru není.  Čirou namátkou - stahující a formující prádlo je ze zdravotních hledisek nevhodné na pravidelné či časté nošení jak kvůli vnitřním orgánům  (a mláďata jsou ještě ve vývinu), tak z hlediska správné funkce páteře. A mláďata nechť se jdou v první řadě proběhnout či prodrandit na kolobrndě, než aby se soukala do prádelního brnění. 

Pro ženy věkově a/nebo životně vyspělejší vidím u Průvodce problém v - dle mého subjektivního názoru - přeceňování sebelásky a sebeakceptace.
Vývoj a práce na sobě  (v jakémkoli smyslu) je zárukou nerezignace. Paní Lucie k rezignaci nevybízí, abychom si rozuměli, to vůbec.

Ale celkové vyznění je poněkud vychýlené ve prospěch smíření se bez akce.  Nespokojenost nelze vymazat jen pouhým přijetím momentálního faktu, je potřeba udělat/pokusit se udělat něco pro změnu,  pro zlepšení,  pro klid v duši i na těle. 
 
Pro mě osobně je mnohem důležitější sebeúcta než sebeláska. A primárně chci být slušným člověkem, vzdělaným a pracovitým, přičemž nic nepřekoná bytí dobrou matkou a tolerantní manželkou. 


Průvodce je poměrně drahý.  Za stejných 349 Kč  (základní cena) dostanu solidní beletrii, která ještě prošla překladem z cizího jazyka, což samozřejmě zvyšuje cenu.
Možná by vůbec nevadilo, kdyby byl Průvodce tištěn na "horším" papíře.  Nejsem žádná ekomatka, ale recyklovaný papír mi u žádné knihy nevadí.  Naopak. A kniha pak není tak těžká v ruce  (což Průvodce docela je). Průvodci by to neublížilo a snížilo by to jeho pořizovací cenu.
 

Otázky líčení a oblékání nebudu už detailněji hodnotit, vím, v čem se cítím dobře a co mi sluší a taky vím, že (ne)slušet a (ne)cítit se dobře nemusí být nutně v symbióze. Líčit se jako velmi poučený amatér umím a osobní styl mám vytvořen, i proto, že musím respektovat své pracovní zařazení, z něhož nezbytně plyne společenské začlenění. 
Sekce beauty a fashion pro mě tedy nepřinesla nic nového, je to koncipováno spíše pro úplné začátečníky  a bohužel bez profesních tipů pro pokročilejší. 

Jestli Průvodce pomůže ženám, které v těchto oblastech tápou, respektive je nasměruje, je to jen a jen dobře.  Pak by Průvodce měl smysl pro širší čtenářskou obec. 

A za další - objektivně se málo čte.  Několik generací bez cíle zírá do bedny na stupidní seriály a reality show či si pouští YT jako kulisu bez soustředění se na obsah.  Každý počin, který rozšíří čtení, budiž vítán.  A proč nezačít něčím takto lehčím a snadněji stravitelným. 

QR kódy s odkazy na videa paní Lucie pokládám za výborný marketingový tah, jemuž tleskám.  Propojení s YT kanálem bezpochyby zvýší návštěvnost. Pro mou osobu je to nadbytečný bonus, ale určitě nalezne širšího využití.

Můj osobní odhad je, že se Průvodce prodávat dobře bude a paní Lucii i vydavateli bych to ze srdce přála. 
 
Moje vytrénované čtenářské ego však  zůstalo poměrně hladové.


Na úplný závěr dodávám, že veškeré výše popsané postřehy jsou moje, tudíž subjektivní. Vůbec nikomu neberu chuť si Průvodce koupit, to rozhodně není cíl, nejsem Mirka Spáčilová, abych to zde kosila nízkými procenty.
Jedním z důvodů, proč jsem tento knihopost sepsala je, že tady u mě jsou knižní články nejméně čtené (ó, vy hanby :)), a protože je Průvodce obsahem i hodně z beauty sféry, domnívám se, že by Vás to mohlo zajímat. 
Jedná se o provotinu, takže nemůžeme čekat aspiraci na Nobelovku za literaturu. 

Máte Průvodce?  A co na něj říkáte?  Ráda si počtu, jako vždy.
 

Děkuji, že mě čtete.

Konec hlášení.
Pusu teta 


P. S.: Více fotek či ukázky z Průvodce nepublikuji, aby autorská práva neutrpěla újmu.  Případně si prolistujte v knihkupectví. 


úterý 29. listopadu 2016

Clinique Superbalanced Silk Makeup SPF 15 aneb Makeupový harmonizátor

Ahoj kamarádi! 


Dnešní recenze si detailněji posvítí na Superbalanced Silk Makeup od Clinique, o němž jsem se již zmínila v souhrnu novinek značky ve článku "Podzim v Clinique",  zároveň jste ho také už mohli vidět na mém Instagramu. 


Superbalanced Silk Makeup nenahrazuje původní Superbalanced, existují a budou existovat na trhu vedle sebe.


I Superbalanced Silk Makeup  (SPF 15) je - stejně jako jeho starší kolega - zabalen v v charakteristické a ikonické skleněné lahvičce (30 ml).


Kdo by měl uživatelské choutky na pumpičkový aplikátor, může si ho přikoupit v Clinique buticích  (za 120 Kč) a mít ho pak i na další použití. 


Mně osobně šroubovačka nepřekáží, po protřepání dnem vzhůru nanesu z lahvičky malé množství na hřbet ruky a poté aplikuji na obličej.  Nikterak tak nekontaminuji vnitřek a pumpu osobně nepotřebuji.  Chápu však, že je pro někoho příznivější. 


1) Základní charakteristika a poslání 

Makeup je určen pro typy pleti 2, 3 a 4 (tedy pro všechny typy pleti vyjma extra suché jedničky - dle Clinique stupnice).

jsem na pomezí 1 a 2 (blíže viz níže), momentálně jsem blíže dvojce.

Osobně si myslím, že čtyřka bude muset poměrně pudrovat.

Hlavním úkolem tohoto makeupu je,  jak název napovídá, "supervyváženost". 

Pokud se kouknete na nápaditou a vtipnou mezinárodní kampaň Clinique, uvidíte názorně zaměření makeupu na harmonizaci pleti, když má fungovat jako matovač na mastnějších a lesklejších místech na tváři a naopak dodat vláhu tam, kde je třeba zvlhčovat, hydratovat. 

Reálné výsledky jsou s kampaní rovněž harmonizovány :).


2) Konzistence 


Makeup je tekutý, nikoli ale přehnaně ve smyslu vodnatosti. 

Z lahvičky "nechlístá" proudem, spíše se vykápne.

Konzistenčně se přizpůsobí pleti a lze ho nanášet bez potíží (dále viz bod 5). 


3) Krytí 


Označila bych ho za nižší střední až střední (dle použitého náčiní a množství),  což je přesně to, co mi vyhovuje obecně. 


4) Finiš 


Makeup zabezpečuje přirozený efekt bez nánosů. 

I zmatnění zůstává v přirozeném duchu a slovo Silk v názvu není nadarmo,  vskutku ke zmatnění dochází v hedvábné rovině


To bude vyhovovat nejvíce normálkám a smíšenkám, protože jednak nebudou muset přehnaně fixovat pudrem a na druhou stranu nebude pleť zmatněna do maxima, do "zaprášeného" vzhledu. 


My sušky a/nebo stařinky sice nezískáme rozjasnění, které našemu typu pleti/věku  globálně sedne, nicméně prakticky nemusíme pudr použít,  respektive lehkou rukou můžeme aplikovat pudr s efektem odrazu světla (typově například G kulky, ysl Souffle d'Eclat či RBR Diaphanous anebo - při chuti do více jasu - Bobbinčin Nude Finish Illuminating Powder).

Pro mě lze bez pudru i s některým z výše jmenovaných.

Silněji matující pudry či pudry kompaktní by mi dělaly zbytečně unavenější vzhled (a dělají, samozřejmě jsem to vyzkoušela.  Nejméně líbivý efekt byl s Too Faced pudrem).

Sušší a/nebo starší pleť může přimíchat půlkapičku tekutého rozjasňovače. Není to však nutné. To spíše na večer pro dodání Glamour vzhledu. 


Mimochodem - je velmi příjemný na omak :).


5) Aplikace na pleť 


Chcete-li dosáhnout jemného a decentního vzhledu, doporučuji namísto hutných rovných kabuki štětců použít spíše stiplíky nebo kupříkladu "bafříka" od Clinique  (viz zde na blogu štítek "Štětkopost" či "Zázraky a přízraky"). 

Vynikající výsledky zařídí rovněž Beauty Blender

Ten je pro mě nakonec nejlepší, nejvíce proto, že odstín je na mě o něco tmavší a Beauty Blender činí nejjemnější vrstvu. Mám odstín 02 (dle mých informací by na našem trhu měla být i jednička).


6) Výdrž 


Velmi dobrá

S bázemi či bez u mě prakticky bez rozdílu

Co ovšem působí jako dokonalý podklad, je Aqua Primer od RBR. Je tomu tak proto, že opravdu hydratuje a udržuje pleť v jednolitosti, makeup pak netvoří žádné šupinky a neleze do vrásek a pórů. 

S ostatními bázemi či bez se mi cca po osmi hodinách lehce ošupinkuje střed nosu  (je to nejspíš neobvyklé, ale vršek mého rypouše je nejsušším místem na mém obličeji). Rovněž po této době dochází k určitému zvýraznění mračivky na čele. Obojí však napravím rozetřením, eventuálně poklepáváním prsty a je to zas ok, frčíme dál.


7) Suma sumárum 


Podle mého mínění ideální makeup pro typ pleti 2 a 3.

U extra mastné problematické pleti podle mého názoru nebude v první vrstvě stačit krytí na akné, například.  Bude třeba navrstvit a vychytat množství pudru.  Tohle je samozřejmě jen má domněnka, takový typ pleti jsem nikdy neměla. 

Extrémní sušky  (pro něž výrobcem ani není určen), by si musely dát pozor na aplikaci a nepoužít příliš mnoho produktu.

Zralejší ženy anebo i kdokoli, kdo trpí na dehydrataci, by se měl soustředit na dobrou  hydratační péči před aplikací makeupu a zejména starší ženy by měly mít kvalitně opečované oční okolí nezatěžujícím přípravkem  (proto tak miluju x dlouhých let All About eyes gel-krém pod makeup, neb s ním makeup splyne bez tvorby šupin a shluků do vrásek).

À propos -  pozor, až moc často je dehydratace zaměňována se suchostí, ačkoli tomu tak není. Dehydrovaná může být i mastná pleť.  A spousta žen - smíšenek zaměňuje dehydrataci se suchostí.  A pak činí různé pitominky typu zanášení obličeje vazelínou a podobně.


Superbalanced Silk Makeup s klidem doporučuji jako Everyday Makeup. Velmi sedne rovněž ke kancelářskému looku a všeobecně se hodí ke všem zaměstnaným ženám.

Jeho harmonizační poslání reálně funguje, což ocením  v tomto ročním období při přebíhání z vytopené místnosti do mrazu a zpět obzvlášť.


Jak se Vám makeup líbí?  Zkusíte?  Nebo už ho doma máte?  Ráda si počtu, jako vždy. 

Děkuji, že mě čtete.

Konec hlášení.
Pusu teta 


P. S. : Děkuji českému zastoupení Clinique za poskytnutí produktu  (barter forma).


neděle 27. listopadu 2016

Vánoce v Clinique aneb Giveaway

Ahoj kamarádi!


S potěšením vyhlašuji soutěž o překrásný vánoční set dekorativní kosmetiky Clinique CHERRY ON TOP SET.


Podmínky jsou následující:

1) Do komentáře níže u tohoto článku mi napište VÁŠ nejoblíbenější produkt od Clinique.  Pokud zatím nic od značky nemáte, napište,  co byste si koupili jako první, a zároveň
2) Do téhož komentáře napište Váš kontaktní email pro případ výhry. Pokud nechcete uvádět email, napište Váš nick z Instagramu, to však za předpokladu, že Vás sleduji či máte veřejný profil, a zároveň 
3) Máte doručovací adresu v zemích EU, Kanadě či USA. 


Každý se účastní jedním komentářem. Výherce vybere random.org a zkontaktuji ho přes uvedený email či Direct na IG  (za předpokladu splnění podmínek ad 2)).

Soutěž končí příští neděli 4.12.2016  v poledne pražského času:). 

Podmínku sledování nekladu. 

Výherce poté vyhlásím u tohoto příspěvku.

Hodně štěstí! 

Děkuji, že mě čtete.
Konec hlášení.
Pusu teta 

P. S. : Děkuji českému zastoupení Clinique za poskytnutí setu do soutěže. 

SOUTĚŽ JE UKONČENA.  Moc děkuji všem za účast a za informaci o Vašich favoritech. 
Set získává MARTINA HUZLOVÁ - Matyrysa. Moc gratuluji! 


úterý 22. listopadu 2016

Dior SPLENDOR aneb Vánoční kolekce 2016

Ahoj kamarádi! 


Dnes jsem tu s recenzní sumážkou ohledně několika produktů z vánoční kolekce Dior SPLENDOR,  které jsem si pořídila do své dioří sbírky.


(Celkový článek o Dioru naleznete ve článku "DPH aneb Diorova přidaná hodnota" , jednotlivé produkty pod štítky "Dior" či "diorczteta").


Splendor kolekce je vydařená, v luxusních obalech a s překrásnými reliéfními libůstkami ve tvaru flitříků v pudrových produktech. Ostatní produkty se vyznačují klasickými zlatými baňkami, jak je u Diorific produktů obvyklé.


Jsem ráda, že se sem po letech vánoční Dior opět vrátil,  i když poměrně vázlo zásobování, respektive dostalo se sem málo kusů.  Snad v budoucnu bude kusů více,  poptávka je.  A jaká.


I. Pětice stínů ve variantě 066 Smoky Sequins 


Paletky jsou v kolekci dvě  (ještě v odstínu Precious Embroidery 776).

Moje paletka obsahuje tři stíny do šedavých tónů, bílý perleťový s neutrálním podtónem a zlatobronzový ve středu paletky


Ač paletu bezmezně miluji, musím dodat, že na rozdíl od jarní a podzimní limitky vykazuje určité rozdíly mezi jednotlivými stíny. Není to nic nepřekonatelného, nicméně vzhledem k ceně očekávám jedničkovou kvalitu u všech (bez ohledu na finiš, jakkoli k jednotlivým finišům při hodnocení pochopitelně přihlížím). 

Nejslabší je nejsvětlejší z šedých (v paletě vlevo nahoře, mám u něj největší problém s přilnavostí, je nejsušší), nejpeckovější je co do konzistence i celkové práce s ním zlatobronzový vprostřed. 

Nehodlám si u HE stínů pomáhat bází, nosím jen s korektorem, přičemž jako skoro ve všech případech používám nejprve světlý stín jako základ přes celé víčko, abych si usnadnila následné přechody. 

Globálně paleta rozhodně stojí za to, na #tetaštempl však vzhledem k mým nárokům a srovnání s jinými paletkami nedosáhne.


II. Rtěnka Diorific Mat v odstínu 950 Splendor 


Ach!

Pominu-li nádherný klasický zlatý a tvarovaný obal Diorific řady, musím dodat, že i obsah je skvostný. 

Pokud zde jsou nějaké pamětnice Diorific rtěnek v původní podobě, tato nová verze je poněkud jiná. A lepší

Původní Diorific byly finišem semimatky  (ač tak označeny nebyly), nová Diorific v matu je sice finišem také spíše semimat, nicméně konzistence je lepší a komfort výraznější. Ty původní byly totiž sušší, celkově hutnější a s čitelnější vědomostí o produktu na rtech.


950 Splendor je výraznější červená  (nikoli řvavá), s lehounkým akcentem do tepla, nikoli však do oranžova, spíše je v ní nádech cihlové a také troška bordó. 

Barevně je někde mezi Rouge Pur Couture číslo 1 od YSL, Helenou Rubinstein Wanted Rouge 102 Subjugate a  Rouge Dior Massaï i s trochou Rouge Dior 999.

Splendorka má intenzivní pigment,  vůbec nevysušuje, nezvýrazní nedokonalosti, necuckatí, nedělá šmouhy a lze ji snadno opravovat a doplňovat

Kdybych si musela vybrat z celkového dojmu po zhodnocení všech kritérií mezi matnou verzí Rouge Dior  (mám odstín  999) a touto matnou Diorific, volila bych o fous Rouge Dior.
Je to jen o ždibec, jsou si vlastnostmi v souhrnu podobné. Přijde mi, že Rouge Dior 999 o něco déle drží na rtech a i přes mat  (semimat) je více do krémova.

I tak je to jasný #tetaštempl. 


III. Diorific Matte fluid na rty  (i tváře) v odstínu 002 MARVEL 


Jak název napovídá, jedná se o fluidní produkt s houbičkovým aplikátorem

Konzistence je poměrně unikátní, ve fluidu se nalézá něco jako pudrová složka, výsledný finiš je po zaschnutí (respektive vpití) skoromatný, nikoli ale ve smyslu plně krycí matné rtěnky či tekuté barvy na rty.

Ona "pudrová" složka zapříčiňuje sametový povrch, aniž by ubírala na komfortu v průběhu nošení. 

Vzhledem k fluidní textuře není produkt plně krycí v první vrstvě, což je logické. Buď necháte slabší nátěr nebo případně přidáte. 

Při mém výrazně fuchsiovém odstínu Marvel stačí jedna vrstva. 

Nezasychá do betonu či krusty, k nějakému přenosu barvy dochází,  výdrž je však u mého odstínu více než slušná.

Odchod je pozvolný a rovnoměrný, stain přetrvává poměrně dlouho. 

Dá se použít i na tváře, což jsem prozatím nezkoušela, produkty takto používám spíše v teplejších ročních obdobích.

Jedná se o nadstavbový výrobek ze sekce barev na rty.
Zaryté rtěnkařky mého typu by kvůli němu klasické rtěnky neopustily, je to však zase něco trochu jiného, co rozšíří portfolio.

Obal je naprosto skvostný.

Ač bych neoznačila fluidíka za must have, #tetaštempl mu s klidem dám (při použití na rty), protože se jedná o zvláštní produkt s velmi dobrými vlastnostmi. 


IV. Lak na nehty Diorific Vernis v odstínu 850 Splendor 


Červená v tmavší podobě s droboulinkými zlatými částečkami

Ať si říká kdo chce, co chce, osobně Dior laky miluju a v tom množství, které jsem v průběhu let měla/mám, jsem až na jeden byla vždy spokojena. 

Tento konkrétní Diorific 850 Splendor kryje již v první vrstvě, konzistenci i hustotu má tak akorát pro bezproblémové lakování.

Jako top coat jsem použila rovněž Dior (viz článek "Topcoatový speciál"), base coat MAVA-STRONG  (recenze tu rovněž je,  viz štítek "Mavala"). 


Jak se Vám vánoční Dior líbí?  A máte něco z kolekce? Ráda si počtu, jako vždy.


Děkuji, že mě čtete.

Konec hlášení.
Pusu teta 


P. S.: Všechny produkty byly zakoupeny mnou.

neděle 20. listopadu 2016

By Terry v L'Eclat salon et boutique aneb Oáza péče a nákupů v centru Prahy

Ahoj kamarádi!


Dnes bych se s Vámi ráda podělila o své zážitky z individuální prezentace kosmetické značky By Terry a ostatních značek v portfoliu salónu a butiku L'Eclat v Praze 1, Bílkova 16, na niž jsem byla pozvána, za což i z tohoto místa jednou děkuji. 


Tento článek je koncipován jako úvodní -  zejména stran značky By Terry, další články budou průběžně následovat, případně se další informace můžete dovídat i na mém Instagramu. 


Salon a butik naleznete poblíž Pařížské ulice (když půjdete od nábřeží, Bílkova ulice je kolmá na Pařížskou z levé strany, za hotelem Intercontinental).


Co je velmi pozitivní, že salon zasílá produkty i na dobírku, přičemž neplatíte ani poštovné ani balné. 


Prostředí je skvostné, elegantně luxusní, avšak plně přátelské a vstřícné potřebám klientů. 
V zadní části se nalézají útulné místnosti s plným a nerušeným soukromím pro salónní kosmetickou péči o pleť i tělo. 


Sama jsem byla svědkem péče o zákazníka  (muž masivně nakupoval přítelkyni k vánocům) a musím konstatovat, že se to s všeobecným prostředím v parfumeriích vůbec nedá srovnat, toto je úplně jiný level
Fundovaná individuální pomoc s lidskou tváří, bych tak stručně shrnula.


By Terry je francouzská kosmetická značka,  jejíž zakladatelkou je paní Terry de Gunzburg.
Značka vznikla v roce 1998 a paní Terry vyznává motto, že krása není stereotyp, ale styl, který se musí neustále vyvíjet. 


Přidaná hodnota dekorativní kosmetiky By Terry tkví v tom, že produkty zastávají především pěstící funkci, obsahují tedy účinné látky, k nimž je přidán barevný pigment dle potřeby.  

Paní Terry strávila před založením značky 15 let u Yves Saint Laurenta  (věděli jste, že stojí za legendárním Touch d'Eclat?  Já nikoli, zase jsem se dozvěděla něco nového).


V salonu L'Eclat naleznete plný sortiment dekorativní kosmetiky By Terry.  To je velmi potěšující zpráva.


Takže například nové "klikací" rtěnky Rouge-Expert Click Stick jsou zde k dostání ve všech 25 existujících odstínech rozdělených dle barevného spektra od nude přes jemně růžové, do oranžova, cihlové a červené až k výrazně růžovým, plum a bordó (níže na fotce vidíte pár swatchů, z nichž je zřejmá sytá pigmentace a plné jednolité krytí na jeden tah). 
Dostala jsem darem překrásný odstín 23 Ping Pong.


Rovněž vánoční kolekce Impearlious je k dispozici a jak už jste možná zaznamenali na mém Instagramu i v Insta Stories,  neodolala jsem a koupila si rozjasňovač Impearlious Voile de perle. Jsem jen slabá žena :).


Recenze na uvedené produkty sepíšu po jejich důkladném ozkoušení. Na první dojem jsem nadšená, to už mohu říci nyní. 


Cenově se dekorativní kosmetika pohybuje v globálu cca na úrovni EL a YSL, něco zhruba jako Dior, ale sumárně níže než například Guerlain či Tom Ford.


Co se týká By Terry péče, zahrnuje komplexní sortiment od čištění, přes denní,  oční i noční produkty, až po doplňkovou péči  (jako jsou kupříkladu masky).
Mě zaujala nejvíce celá hydratační řada Hydradiance (protože hydratace je základ a potřebujeme ji pomocí vhodného produktu všechny bez ohledu na věk i typ pleti) a zároveň řada Liftessence, jejíž název vystihuje podstatu a je zaměřena na větší holky.


Speciální kategorií jsou vůně Terry de Gunzburg

To už je vyšší dívčí,  dámy.  Niche v pravém slova smyslu. U vůní bych byla schopna strávit hodiny a hodiny.  Mám pár vzorků a momentálně si užívám jejich zkoušení. 

Cenově jsme v tomto případě pochopitelně a logicky ve vyšších sférách, cca na úrovni Toma Forda, ale pořád nejspíš níže než Armani Privé.

Vůně jsou natolik sofistikované a unikátní, že  nejsou běžným doplňkem,  ale minimálně "oblečením podstaty a nitra nositelky", použila-li bych poněkud vzletnějšího příměru. Pokud bych se držela jednoduššího vyjádření, napsala bych prosté "ach".


Suma sumárum:

Návštěva mě naprosto okouzlila.
Těším se na další,  mám toho ještě hodně k průzkumu.
Obecně dodávám, že pro plné ocenění kvality a nadstandardu produktů pokládám za vhodné, aby žena byla již "kosmeticky vyzrálejší" a měla možnost porovnáním vychutnat nadstavbové nuance. 


Co Vy a By Terry?  Znáte, máte? Ráda si počtu, jako vždy. 


Děkuji, že mě čtete.

Konec hlášení.
Pusu teta 


P. S.: Bližší informace o salónu i butiku naleznete na stránkách www.leclatsalon.cz . Instagramový účet @l_eclat_salonandboutique je ZDE . Sledovat můžete rovněž na Facebooku.

O ostatních značkách  (Annayake a Valmont) zase někdy příště.