čtvrtek 17. března 2016

Blog je pořád kojenec aneb Po čtyřech měsících

Ahoj kamarádi!

Dnes jen krátce, rychle, aktuálně. 

Blogu jsou dnes čtyři měsíce.  Ne, nebojte, nebudu tady každý měsíc dělat rekapitulace :), jen tak uvažuji, co a jak do budoucna.


V první řadě - pořád dlužím lepší design.  Jsem hanebnice hanebná, ale prostě to nestíhám.  Nechci to brát jako úkol a zároveň to nechci udělat bez rozmyslu. Takže slibuji, ale netermínuji.

Opětovně děkuji, že sem chodíte, jsme na 70.000 návštěvách,  což je fakt pro mě zcela neuvěřitelná číslovka. Nepasu po číslech, ale těší mě to a hlavně mě to utvrzuje v tom, že to není zbytečné. 

Na komentáře odpovídám, co to dá,  ale taky mi určitě něco unikne, tak se prosím na mě nezlobte, když na něco nezareaguji.

Neodpovídám úmyslně jen u Givek, páč bych v tom měla hokej stran losování. 

Jsem velmi ráda, že nemusím diskusi moderovat a Vaše příspěvky schvalovat, tady diskutují jen slušní a mentálně vyspělí lidé, což mě těší mnohem víc než čísla návštěv.


Dalším tématem je zaměření blogu

Blog vznikl  (ačkoli  naráz a zcela spontánně) jako Beauty. Jako písemné vyjádření mého koníčku a vášně. A taky jako duševní hygiena, odreagování se a sepis něčeho jiného, než jsou ságy hemžící se paragrafy.
Mám od prvního dne v záhlaví blogu charakteristiku, motto: "Blog zejména - nikoli však bezvýjimečně - o kosmetice". 
No a jsme u jádra pudla. 


Napsala jsem za ty čtyři měsíce  dost článků, které jsou spíše úvahami, zamyšleními, mými náhledy na určité téma, některé z nich s kosmetikou souvisí a jiné vůbec (Btw na Instagramu přišlo hooodně unfollow z blogerské scény:)).

Příspěvky ve štítcích označené Tetalife  (prostě takové Tetčiny výkecy), jsou mnohem více čtené než klasické beauty příspěvky. 

Znáte mě, já si budu psát, co budu chtít a jak to budu cítit já:),  nikoli na "společenskou objednávku" nebo abych si zvyšovala čtenost kalkulem, ale musím říct, že je to pro mě další z blogopřekvapení. 

A paradoxem je, že články tohoto typu se mi píší nejsnáze (a jako bonus: nemusím moc fotit;)).

Jenže se mi tak úplně nechce sklouznout tam, kde se v našich luzích a hájích používá k označení zaměření blogu  "Life". V tomto jsem čistá Bjůťačka.

Za další si nechci témata cucat z prstu, aby něco bylo. Potřebuji impuls a mnohdy jsem ho našla v nějakém Vašem komentáři, poznámce. .. Za to rovněž děkuji.

I nadále chci,  aby můj blog byl primárně Beauty. Si myslím, že jsem si v tomto odvětví poměrně jistá a mám co říct.  

Ty ostatní články vznikaly asi podvědomě hlavně proto, že  kosmetická témata mohou vyvolávat poněkud "plytký dojem" (ve smyslu působení mých článků na mě:)), tak mi to asi nestačilo a potřebovala jsem to trochu "vyvážit".  

Nicméně kosmetiku miluju, milovat budu a psát o ní budu. Tady i na IG. Tečka. Bodka. Punkt.


Zmizelo mi 300 fotek, tudíž některá rozpracovaná kosmetická témata nemohla být zveřejněna - stížnosti adresujte mé paměťové kartě ;). Takže znovu a jindy. Aktuálně se chystám na odličovací přípravky a na udělátka na obočí. A na mnoho dalšího.


Uvítám všechny Vaše náměty.
Toto místo není místem monologu. Diskutuji s Vámi ráda a pojďme si i nadále předávat informace, rady, návody, ale i třeba jen povzdechy.


Děkuji, že mě čtete.

Konec hlášení.
Pusu teta


Pozdrav z Prahy od Tety z Prahy :)

35 komentářů:

 1. Ahoj teto. I mně ty 4 měsíce utekly jako voda. Popravdě tvůj blog je jediný beauty blog, který čtu. Zbytek scény sleduji přes YT. Hlavně kvůli vizuální stránce. Ty máš ovšem co říct i v psané verzi ���� a za to ti moc dekuju!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, Aničko. Na YT se nechystám, na to už jsem přeci jen stará vražda :)

   Vymazat
 2. Ja tu mám akurát jeden povzdych :D. Ma pobavili tie unfollow z blogovej scény. By ma zaujímalo ako potom riešia vzťahy v živote, konkrétne menšie potýčky s ľuďmi s inými názormi. Tam unfollow nespravia :D.
  Ja teda sledujem dosť blogov, ale musím sa priznať, že pri tvojom si prečítam každý článok, čo sa u mnohých nedeje a niekedy ma zaujme každý 5-6. článok u nich.

  OdpovědětVymazat
 3. Za seba mozem povedat, ze sa mi to paci ako to je - citam aj jedno aj druhe, len ku kozmetike sa velmi nevyjadrujem kedze az take skusenosti s HE nemam (a asi este chvilu mat nebudem :-) ale rada si to pozriem. K clankom o zivote sa mi tak nejak vyjadruje lahsie, castejsie ma to niecim oslovi, ale asi by nebolo dobre ak by ostali len tie... Takze podla mna je to super ako to je... A hlavne nech to vyhovuje autorke, ved je to tvoj blog, nie?

  OdpovědětVymazat
 4. Teto, ty čtyři měsíce utekly jako voda. Tak před půl rokem jsem Tě objevila na instagramu a pak už to jelo. Jak postupně rostu z telecích let, tak mě spousta beauty blogů přestává bavit. Ten Tvůj mě baví ale pořád víc a víc, těším se na každý nový článek. Úvahy pro mne byly milým překvapením a je moc fajn poznat Tě i z jiné stránky. Takže ať Ti to vydrží, ať Tě psaní baví i nadále :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za podporu, budu se snažit, aby to bavilo i nadále; )

   Vymazat
 5. Martí a nepřemýšlela si, že bys dala seznam štítků vpravo na lištu? Je to pár kliknutí v bloggeru:) Já tak ráda vyhledávám na svých oblíbených blozích a člověk má i hezky přehled jaké všechny na daném blogu najde. Snad nejsem slepá a někde jsem to tu nepřehlédla:) Jo a zajímalo by mě, který článek tu vlnu unfollow vyvolal? To je totiž celkem zajímavý :D Ten o dětech a marketingu? Ilča

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně ta aplikace nesedí a nebaví :). Kouknu, jak to vylepšit. Článek o dětech to dorazil :))), ale začlo to už předtím. Kurníkem na sociálních sítích, mými hejty na fejky, prapodivným způsobem podnikání. Třeba to nesouvisí a jen ty lidi nebavím, nejsem domýšlivka :)).

   Vymazat
  2. Ono se to dá udělat různě, můžeš si tam udělat seznam třeba jen 5 hlavních nebo tak :) No a teď když si to tu takle sesumírovala, které články to mohly být,tak vlastně že se divím :D :D Každopádně mě baví články kosmetické i povídací!!

   Vymazat
 6. Čtyři měsíce utekly rychle, ale zároveň mám pocit, že tě čtu odjakživa... :)
  Ráda si přečtu články kosmetické i úvahové, obojí pro mě mají větší váhu díky zkušenostem, které máš a které články přenášíš. Nepotřebuji se ke všemu vyjadřovat, nepotřebuji se vším souhlasit, ale čtu ráda. :)
  Unfollow z blogerské scény mě překvapují, ale mě vždycky překvapí, jak moc divné a zatuchlé prostředí to je (vždycky si to zdůvodňuji tím, že je to vlastně čistě dámský kolektiv a to se snadno zvrhne ve slepičárnu... Já chápu, že ne všichni nechtějí sledovat všechny, všichni nemůžou mít všechny rádi, ale stejně je to divné...).
  Každopádně hodně inspirace k dalšímu psaní. Těším se na udělátka na obočí, to je u mě věčné téma. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dík. Jak píšu výše v komentáři, třeba jen a pouze ty lidi nebavím. To je naprosto ok. Taky dávám pryč lidi, kteří mi nic nedávají. To je právo každého. Stran udělátek - článek napíšu za hodinu, pak budu tři hodiny fotit a další dobu editovat. Píše se snadno, vizualizuje těžko, přetěžko;)

   Vymazat
 7. Marti, vyvažuješ to myslím akorát, každý tvůj článek má pro mě vypovídací hodnotu, kosmetika relax a inspirace, úvahová témata nutí k zamyšlení, sebereflexi apod. Čtu tě od začátku, tvé psaní má určitou úroveň, přitom si na nic nehraješ a zatímco u jiných blogů (je jich tedy poskrovnu) se kolikrát zamýšlím, zda vůbec číst, něco mě nebaví a nic mi nepřináší (ani zábavu, natož inspiraci), u tebe přečtu všechno a opakovaně vracím. Nepochlebuji, konstatuji. Na tobě, resp. na tvém psaní je vidět, že tě to baví, děláš to jak pro sebe, tak pro nás a má to právě tu "přidanou hodnotu", která se mi na tobě líbí:-)
  Jen tak dál:-) Irena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za krásný komentář, Ireno, vážím si toho.

   Vymazat
 8. Ahoj Marti, objevila jsem tvůj blog teprve v únoru, ale zase je to batole, takže jsem si ho mohla projít a z velké části i pročíst od začátku. Ačkoliv nejsem zaměřena na HE kosmetiku/dekorativku, rada si o ní u tebe čtu a baví mě i tvůj IG. Články k zamyšlení nemají chybu, jsi vtipná a tvoje psaní má spád. Shrnu to zjednodušeně: Mám ráda chytrý ženy, který se malujou ;-)

  OdpovědětVymazat
 9. Já dekuju za tak skvělý blog! Co se tyče designu tak to je mi vcelku sumak, na současném stavu nevidím nic nevyhovujiciho, důležita je pro me vysoka kvalita článku :) Tak ať se ti píše stále tak dobre nebo ještě lip:)!

  OdpovědětVymazat
 10. Chodím sem ráda. Je mi úplně jedno, jakou má blok nálepku. Nechávám se tu inspirovat, počtu si, co je nového v kosmetickém světě. Oceňuji rady nezištně poskytované nám méně zkušeným, co se šminkování týká. Moc se mi líbí i Tvé úvahy, jsou psané upřímně,"nutí" k zamyšlení. Takové povídání o životě. Díky za to 😉

  OdpovědětVymazat
 11. Marti, tvůj blog mám moc rada a tvé články jsou mi inspirací i tématem k zamyšlení :) Dekuju

  OdpovědětVymazat
 12. A já nahoře čtu - blogu je konec :)) To by tedy byla věčná škoda. Díky za tipy, názory i zkušenosti!

  OdpovědětVymazat
 13. Přestože jsou blogu teprve 4 měsíce, patří rozhodně do první pětky mých nejoblíbenějších blogů. Vlastě je to první kojenec co ve mně vzbuzuje pozitivní emoce:)

  OdpovědětVymazat
 14. Krásný večer, čtvrť rok utekl jako voda;-) a čtenářskou základnu máš právem. Odliv folovers z řad blogerek se dal čekat, třeba je opravdu už nebavíš, já si myslím, že spousta by se jich od tebe mohla učit. Je znát, že tě to baví. Ráda se opakovaně vracím. Daniela.

  OdpovědětVymazat
 15. Krásný večer, čtvrť rok utekl jako voda;-) a čtenářskou základnu máš právem. Odliv folovers z řad blogerek se dal čekat, třeba je opravdu už nebavíš, já si myslím, že spousta by se jich od tebe mohla učit. Je znát, že tě to baví. Ráda se opakovaně vracím. Daniela.

  OdpovědětVymazat
 16. Ahoj Marti.Já už se vracím jen sem, jiné blogy už jsem přestala číst a to hlavně kvůli velkému počtu "placenych" článků. Všeho moc škodí. ;-)

  OdpovědětVymazat
 17. Ahoj Marti.Já už se vracím jen sem, jiné blogy už jsem přestala číst a to hlavně kvůli velkému počtu "placenych" článků. Všeho moc škodí. ;-)

  OdpovědětVymazat
 18. Tak já jsem naopak nový fanoušek z blog scény:) Nicméně čtu výhradně jen "life posty", protože to ostatní je pro mě tak trochu sci-fi, jako pro vlastníka jedné řasenky, jedné tužky a dvou pidi paletek (jestli se to tak dá vůbec nazvat):))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sci-fi :)))). Budu psát článek o rakouských jezerech, třeba tě to zaujme; ). Měj se hezky!

   Vymazat