středa 19. července 2017

Moje TOP krémové a tekuté produkty na tvář aneb Není všechno pudr, co se třpytí

Ahoj kamarádi!


Dnes Vám ukážu a popíšu moje nejoblíbenější krémové a tekuté produkty (tvářenky, rozjasňovače, bronzer a konturovací kušónek) a zdůvodním, proč není třeba mít obavy z této konzistence a co je její předností.


Ze své sbírky jsem vybrala produkty tří značek, za kterými si stojím a které jsou dekorovány razítkem (Tetaštempl).


Dvě ze značek jsou z vyšší cenové hladiny a jedna je cenově přívětivá.

Některé z produktů jsem si sama koupila, něco byly dárky k nákupu a některé jsem obdržela od zastoupení značek  (barterem - což u každého uvedu).

Nejprve globálně shrnu,  proč jsem tak přišla na chuť krémovým a tekutým produktům

Moje cesta k nim byla dlážděna v uplynulých několika letech určitými aplikačními i výslednými strastmi, a když nám to spolu tak úplně neklaplo ani s krémovou tvářenkou od Chanelu, dala jsem si na chvíli pohov v hledání i nákupech. 

Poté jsem zabrousila zcela očekávaně do Clinique vod a koupila si "tyčky" - rozjasňující a konturovací, které fungují velice dobře.  


Zhruba před rokem a půl po nákupu produktů Rouge Bunny Rouge jsem se stala nadšencem těchto konzistencí. 
Čímžto jsem začala detailněji zkoumat nabídku na trhu.


Nespornou výhodou těchto konzistencí spatřuji v následujícím:

- vhodnost pro sušší a/nebo zralejší pleť  (samozřejmě nejen pro ni);

- svěží vzhled bez zaprášenosti (což se u některých pudrových produktů může stát);

- při zvládnutí práce s konzistencí rychlost aplikace;
- snazší docílení decentního a přirozeného výsledku  (žádné násilné přečmáranosti aka americký YT a nebo - ó hrůzo, jeho lokální modifikace)
- eliminace efektu Adidas  (= 3 pruhy - kontura, tvářenka, rozjasňovač).I. REVLON


Začneme cenově nejméně nákladnou značkou.

Tvářenka Revlon Insta Blush je výborná.  Rozetřít můžete po naťupkání jak prsty, tak houbičkou či syntetickým štětcem  (nedoporučila bych štětce přírodní).

Efekt je jednolitý, finiš svěží.

Můj odstín 310 Candy Kiss je světlejší ze dvou na trhu (fresh růžovka s nádechem broskve). 
Velice milé překvapení v pozitivním slova smyslu. 

Bonusem je,  že výsledný efekt je lehce pudrový.  Nic mastného, tudíž si přijdou na své i nesušky.


Produkt jsem obdržela k recenzi.


II. BY TERRY


Duo krémové tvářenky a rozjasňovače Glow-expert Duo Stick s (výborným) roztíracím štětcem na druhé straně mám v odstínu 2 Terra Rosa  (existuje ve třech odstínech).

Již jsem o ní podrobněji psala  ZDE, tak mrkněte.

Ze všech tří tvářenek, které v tomto článku představuji,  má největší glow efekt (i bez rozjasňující části). Koneckonců sama to má v názvu.

Můžete tvářenku i rozjasňovač nanést naráz, já jsem si nacvičila, že oběma částmi nejedu "čáru", ale "překlápím" z jedné strany na druhou.


III. ROUGE BUNNY ROUGE


Děkuji Králíčkům, že mi otevřeli nové obzory v krémových a tekutých produktech.


1) Tvářenka Blush Wand CHEEKS IN BLOOM

Mám dvě,  jednu jsem si koupila v Douglasu, druhou dostala od českého zastoupení značky. 


Odstíny se jmenují po malířích  - na fotce vidíte Rubense :).

Ač se Rubens tváří velmi výrazně, výsledný efekt je po rozetření prsty či rozťupkání Beauty Blenderem decentní.
Ze všech tří tvářenek v tomto článku zmíněných má nejvíce pudrový finiš - z krému se na pleti transformuje a "zpudrovatí".


2) Tekutý rozjasňovač SEAS OF ILUMINATION Highlighting Liquid (odstín 008 Sea of Tranquility)


Původně jsem si ho koupila zejména se záměrem přimíchávání malého množství do makeupu pro rozjasnění. 


Jenže pak RBR přišel na trh s chameleonem Serene Light a celoplošné projasnění bylo vyřešeno. Byť i teď někdy smíchám kapičku Seas of Ilumination d makeupen, respektive i makeupovými kapkami.Produkt je vysoce pigmentován, na rozjasnění na klasické části obličeje postačí opravdu minimální množství
Osobně rozjasňuji jen vršky lícních kostí - svítící bambuli na nose opravdu nepotřebuji, čelo mám pod ofinou a nad rtem to na den do kanclu taky nepůsobí zrovna dresscodově :).Tekutá konzistence po nanesení na pleť jakoby zaschne, což s sebou nese odolnost proti otěru.  Na druhou stranu je třeba pracovat poměrně rychle. 


Stačí prsty a rozklepat, případně houbička a zlehka vpracovat. Vynikající produkt.3) Tekutý bronzer (Bronzing Glow Liquid)


Mám minibalení, které bylo ondy dárkem k nákupu v Douglasu,  využila jsem akci v rámci Roadshow.

Jestli toužíte po geniálním bronzingu bez map, shluků a nepřirozené přemalovanosti, bude pro vás ten pravý.  Stejně jako pro mě. Není to žádný třpytkatec pro kategorii Beauty Babica, ale odleskující a čerstvě vypadající fluid s lehkým náznakem gelové struktury.
4) Tekutý konturovač SHADOW PLAY Natural Defining & Contouring Liquid (odstín 070 Dusk)


Úplná novinka na trhu.

Obdržela jsem ji od českého zastoupení značky.

Tubička obsahuje on-off systém zabraňující vyschnutí produktu a aplikační cushion houbičku, pomocí níž produkt nanesete.  Můžete rovnou i roztírat nebo třeba použít Beauty Blender od makeupu.Tohle je převrat v contouringu, protože textura je tak geniální, že nikdy ani konturovací lemplové a lajdáci mého typu nemohou udělat ostré či nerozetřené hrany. 

Název výrobku přesně vystihuje podstatu - jen hra stínů. Vše v zájmu podpory přirozených záhybů obličeje či potlačení nechtěného.Aplikace je neskutečně rychlá.

A libuji si ve studeném odstínu.

RBR seženete v Douglasu.


Suma sumárum:Nechci tvrdit, že popsané konzistence v mém arzenálu vytlačí produkty pudrové.  To ne.  Pudrových mám stále mnohonásobně více.Tvářenky v krému jsou přeci jen méně odolné stran výdrže oproti pudrovým kolegyním,  zejména stran otěru  (telefon u ucha atd.).
Nicméně momentálně sahám po tvářenkách  krémových nejčastěji.


Co se  týká bronzeru a kontur, tam už po pudrových produktech nyní prakticky nesahám a užívám si snadnost a přirozenost.

V globálu stran aplikace platí, že  by krémové produkty neměly přijít na tvář až po zapudrování (aby smísením rozdílných textur nedošlo k tvorbě nežádoucích shluků). Postup by měl být obrácený, tedy fixovat pudrem až následně.
RBR tvářenku, jakož i Glow-expert Duo Stick od By Terry, můžete nanášet i po pudru, já to ale nedělám a držím se osvědčené zásady na krém krém a až pak pudr  (lehkou rukou).


Co Vy a tyto konzistence? Máte nějaké oblíbence či tento typ produktů přecházíte? Ráda si počtu, jako vždy. Děkuji, že mě čtete. Konec hlášení. 
Pusu tetaP. S.: Pokud máte zájem i o článek s jinými typy produktů této konzistence  (oční stíny zejména), dejte mi vědět v komentářích. Pa

2 komentáře:

 1. Nemám doma ani jeden produkt tejto konzistencie, čo bude asi tým, že sa toho tak trochu bojím nehovoriac o tom, že sa vo všeobecnosti hovorí, že nie je určený pre môj typ pleti (zmiešaný).
  Ale, zase na druhej strane,zaujímajú ma očné tiene tejto konzistencie, tam by som možno mohla začať skúšať.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, Leni, že až vyzkoušíš, změníš názor :).

   Vymazat