pondělí 26. února 2018

Drogerkové nákupy I. (Maybelline, Astor, Gabriella Salvete, Garnier) aneb ANO/NE

Ahoj kamarádi!


Dnes se budu věnovat několika  drogerkovým produktům.
Nakupovala jsem v Rossmannu a v Tetě.


1) Maybelline Master Chrome Metallic  Highlighter (odstín 050 Molten Rose Gold)


Profláklý produkt, chválený.
Osobně nechápu ten humbuk kolem,  za mě je to podprůměrný produkt.
Koupila jsem ho z čistě "studijních důvodů".


Psala mi Editka na IG, že má USA verzi a že je super, zatímco když zkoušela tento v ČR, zdál se být jiný.
Nemohu objektivně posoudit, americkou verzi nevlastním.
Pokud by se jednalo o jiný produkt pro náš trh jako v případě Paradise Extatic řasenky (viz KLIK) od L'Oréalu (kde jsou rozdílné verze i v rámci Evropy), pak by to byl smutný příběh.

Začnu pozitivem, které je však jen jedno. A tím je struktura produktu, která v sobě neobsahuje žádné hrubé či velké částice, tudíž efekt nepůsobí lacině. Na jeho efekt si však musíte vzít pomalu lupu, protože je opravdu hodně decentní  (nic pro vyznavačky lesku jako blesku).

Swatch proveden prstem, naneseno rovněž prstem, 4 vrstvy

Výhrady mám následující:
- suchost produktu, která ve výsledku vede k bídné přilnavosti k pleti  (produkt se na pleť špatně chytá);
- nemohu říct, že by prášil v pravém slova smyslu, spíše se "ometává" a "odfukuje", což v důsledku vede k nízké výdrži (a to mi jinak prakticky vše drží bez problémů).

Aplikovala jsem ho dvěma štětci - plochým MUFE číslo 144 a vějířem Sephora PRO Fan 65. Ač jsou oba štětce vysoce kvalitní, z produktu mnoho nedostaly.  Efekt byl za použití MUFE o něco znatelnější.


U nás v drogeriích jsem viděla jen dva odstíny - tento můj a zlatavý.
Onen druhý se mi strukturou i texturou jevil  o dost horší než tento můj. Více hrubosti a navíc cucíčky. Na tváři jsem ho však neměla a ani to nemám v plánu.

Můj odstín 050 Molten Rose Gold je na mojí pleti spíše meruňka než růžové zlato a ač se v obalu jeví poměrně tmavý, vzhledem k jeho nízkému efektu barva sedí i nám úplně bledým.
Ona decentnost se sice pro starší pleť může jevit jako výhoda, ale vzhledem k mizivé výdrži je pro nás zralé lepší buď investovat do kvalitního rozjasňovače anebo do tvářenky s jemnou perletí či s odlesky.

Moje doporučení: jako rozjasňovač NE, jako topper přes dobrou tvářenku s vysokou výdrží neutrál (aby vůbec nalezl využití).


2) Astor Seduction Codes Brow Gel Transparent


Průhledný gel na obočí jsem chytla v Rossmannu ve výprodeji za 39,90 Kč.
A na rovinu - za více peněz nestojí. Vlastně nestojí za nic.

Sice má jeho štětka šikovně dva typy štětin (z každé strany jiný), ale tvarově i rozměrem se s ní manipuluje špatně.


Pokud nemáte obočí rovné jak úsečku, bude se Vám nedobře vytáčet a eliminovat nanášení produktu mimo teritorium.
To je konstrukční záležitost, horší je konzistence a efekt.

Je to řídké a podivně "uslintané". Dáte málo - nedrží.  Dáte více - je to vidět a zdrcává se to do vlhkých shluků. A když to po sto letech uschne, krustuje to.


Protivný produkt, grrrr.

Moje doporučení: NE.


3) Garnier Skin Naturals Botanical Toner (verze s výtažky z medu)


Tonikum hlásá obsah přírodních složek z 96%. Respektive se na obalu hovoří o složkách přírodního původu.  Což třeba nemusí značit totéž.
Jak trefně podotkla jedna znalá žena na mém Instagramu: "aby ty přírodní složky neznamenaly vodu".

Ano, mám ten pocit, že vodnatost produktu je jeho převažující vlastností.
Tonika i pleťové vody jsou z povahy produktu vodové, v daném případě mám ale za to, že o mnoho více než voda v něm nepůsobí.

Stran účinků totiž nevidím prakticky žádný efekt.  Ani co do dočištění, ani co do stažení pórů, ani co do přípravy pleti pro následnou péči.
A přesně tyto efekty o tonika požaduji.

Tonikum je určeno pro suchou pleť.
Úplně nesouhlasím, trochu vysušuje  (btw alkohol je na třetím místě ve složení - po vodě a glycerinu).

Moje doporučení: pro tonikové ostřílenkyně NE, pro tonikové ignorantky ANO - je to lepší než nic. Je to takové nic s drobným bonusem.


4) Gabriella Salvete lak na nehty z řady Metallic Rouge (odstín 03 Glam Rouge)

Foceno venku

Kupovala jsem ho v Tetě.

Mám dlouhodobě v oblibě laky Gabriella Salvete, pokládám je v globálu za ty nejlepší,  které se u nás dají koupit v běžné síti drogerií.
Tento není výjimkou.

V podstatě plné krytí v první vrstvě, mám jako obvykle dvě (top coat gelový Dior, jeho zbytek už je ale zhoustlý a budeme se muset rozloučit).
Dobře se lakuje, schne ve slušném čase.

Jedinou výhradu bych měla k označení "Metallic" - úplně metalický není,  spíš bych ho charakterizovala jako lak s převažujícím podílem perleti a velkým množstvím droboulinkých odleskových částic.

Foceno vevnitř

Odstín 03 Glam Rouge mi foťák  venku i vevnitř vzal více do základní červené; ve skutečnosti jde červeň do karmínu a odstín je studený.
Dobrý lak nemusí stát majlant (čímž neříkám, že bych se vzdala Chanelu :)).

Foceno venku

Moje doporučení: ANO.

Na závěr vyjádřím rozladěnost z cen v Rossmannu
Maybellinne rozjasňovač jsem v Rossmannu kupovala za 249 Kč, zatímco v DM jsem ho viděla  (bez jakékoli akce) za 189 Kč.
Garnier tonikum sice bylo v Rossmannu v akci za 82,90 Kč  (základní cena 119 Kč), zatímco v DM jsem ho v základní ceně viděla za 89,90 Kč.  To už jsou velké rozdíly u stejných produktů.
Musím se na to více zaměřit,  v Rossmannu nejsem totiž tak často  (nemám ho úplně na trase), tak nevím, jestli je cenová politika tohoto typu novum nebo setrvalý stav. Jen vím, že třeba Elnett lak na vlasy či sprchové pěny Kneipp se vyplatí kupovat v zahraničí  (Kneipp v Müllerovi 4,95 eur, Rossmann ČR 199 Kč.  U Elnettu je to obdobné). Škoda, radši bych peníze nechala u nás, ale při tak znatelných rozdílech to neudělám.  Ani ne tolik kvůli penězům (i když samozřejmě taky), jako kvůli smýkání českým zákazníkem jako tupou ovcí, která si zvykne na vše.  Ne, díky.


Máte některé z těchto produktů?  A jak jste spokojené? Ráda si počtu, jako vždy.


Děkuji,  že mě čtete.

Konec hlášení.
Pusu teta


P. S.: Všechny produkty jsem pořídila za vlastní peníze.
Další článek s mými drogerkovými nákupy bude speciálně o produktech Essence (jako Nehtopost).

8 komentářů:

 1. Mám stejný lak a ještě pár dalších od GS a musím, že na drogerku jsou opravdu skvělé (spolu s Catrice). :) Ostatní produkty jsem nezkoušela a ani mě to popravdě neláká, ještě navíc po tvé recenzi. ��

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Martino. Gel na obočí Astor jsem před pár měsíci zakoupila, aplikovala a vyhodila. Děs, běs, hrůza. Nejraději používám od Taliky gel na obočí, který je primárně určený pro podporu jeho růstu. To jsem sice nezaznamenala, ale jako fixátor a "česač" obočí mi vyhovuje. Také lehce a přirozeně barví, což pro mě není podstatné, protože mám obočí velmi tmavé. Ostatní recenzované produkty neznám. S některými přípravky od Garnier jsem měla tu "čest" se seznámit a všechny stály za starou bačkoru. Už si od této značky nic nekoupím. Hezký den. ��

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Eri, jj ten Astor je hrůza. Nejlepší průhledný gel na obočí, co jsem měla a mám, je Rouge Bunny Rouge.

   Vymazat
 3. Nemám a ani sa nechystám mať, nie som taká bohatá, aby som si mohla dovoliť kupovať lacné veci, ktoré nič nerobia.
  S jedinou výnimkou, a to laky od Gabriella Salvete, tam je to v poho, minimálne na nohy :).

  OdpovědětVymazat
 4. Gel na obočí od Astoru jsem taky kdysi měla a taky mě teda nijak neoslnil. Tonikum od Garnieru jsem si sice neplánovala pořídit ale zajímalo mě jak si povede, tak jsem ráda že o nich nepřicházím :), děkuji za recenzi!

  OdpovědětVymazat