středa 4. října 2017

Clinique High Impact Lash Elevating Mascara aneb Nový přírůstek v High Impact rodině

Ahoj kamarádi!


V dnešním Řasenkopostu představím novinkovou High Impact Lash Elevating  od Clinique.


Jak asi víte, miluji dlouhá léta klasickou High Impact řasenku i její voděodolnou verzi (viz například článek "Jak se ze mě stala #cliniqueteta" KLIK anebo článek sepsaný k 20.výročí se značkou "Moje největší stálice od Clinique" KLIK).


Vzhledem k tomu, že na trh přichází další verze z High Impact rodiny, udělám zároveň porovnání všech tří, aby Highimpactistky získaly další tip a aby ty, které dosud žádnou High Impact řasenku neměly, měly snazší orientaci u stojanu.(Klasickou High Impact budu označovat jako HIK, High Impact Waterproof jako HIW a novou High Impact Lash Elevating jako HILE).


Kartáčky:

Všechny tři mají klasické štětiny. 

Zleva HIK, uprostřed HIW a napravo HILE

HIK má štětinky uspořádány jakoby do trsů. Tělo kartáčku je válcovité s lehkým náznakem zúžení u vrcholku.
HIK má štětinky ze všech tří nejměkčí a zároveň nejvíce husté co do osazení těla kartáčku.

HIW má štětinky uspořádány jakoby do rotace (spirálovitě), tělo kartáčku je obdobné jako u HIK.

HILE má štětinky uspořádány jakoby do trsíků kolem dokola těla kartáčku. 
Tělo kartáčku je zužující se směrem k vršku, tím pádem ze všech tří nejpohodlněji nalíčí užším vrcholem kratší řasy ve vnitřním koutku.Náplň:

HIK i HIW mají náplň stran konzistence v ideálním středu - ani mokrou, ani hustou.
HILE disponuje až "pěnovitou" hmotou,  která má výhodu v rychlé přilnavosti a obalení řas.  Je ale zároveň nejhustší ze všech tří, tudíž je třeba přebytky před aplikací otřít, aby nebylo naneseno příliš velké množství. 

Všechny tři černé verze jsou opravdu černé.Efekt:

Zleva HILE, uprostřed HIW, vpravo HIK

HIK tvoří ze všech tří nejpružnější řasy  (nejměkčí). V první a jediné vrstvě je ideální každodenní společnicí; práce je s ní nejrychlejší. Nejlépe ze všech tří řasy pročesává. A nejlépe mi řasy zhušťuje u kořínků. 

HIW i HILE potřebují u mě vrstvy dvě. 
HIW tu druhou pro objem a HILE pro oddělení plus délku.Výdrž:

HIK ji má ze všech tří nejnižší,  a to z logiky typu produktu. Naproti tomu se samozřejmě nejsnáze odličuje.
Ani jedna z nich mi však neopadává,  neobtiskává se ani netvoří v průběhu dne žmolky.

HIW je voděodolná. A to doslova.  

HILE je dlouhodržící - nevysledovala jsem,  že  by byla označena jako voděodolná.  Přesto je. 
Důkaz: synova magisterská promoce.
Při Gaudáčovi (Gaudeamus Igitur) se mi očka zalila, při hymně se spustila stavidla a tekly mi doslova potoky slz. 
Ani ťuk! Jediný náznak rozmazání se nedostavil.
V bazénu jsem s ní sice nebyla  (na koupání se nemaluji, plavu s hlavou pod vodou), nicméně sůl v slzách s ní ani nehnula. 

Daní za extrémní odolnost je vyšší náročnost odlíčení než u standardních řasenek. 
I na HIW pochopitelně musím vzít dvoufázový odličovač;  u HILE doporučuji opravdu kvalitní odličovač určený přímo na oči a tamponek na očích nějakou dobu nechat přiložen, poté sundávat táhlými pohyby  (žádné tření sem tam).  Tím, jak je náplň "pěnová", rozpuštění trvá déle. Výdrž náplně:

HIK zůstává v kondici nejméně proklamovaných šest měsíců, spíš déle. 

HIW mohu použít bez problémů 3/4 roku.

U HILE ještě nevím, mám ji teprve  několik týdnů. Zaktualizuji po dopotřebování.Suma sumárum:

Shora uvedená hlediska jsou posuzována s ohledem na typ mých řas a na moje potřeby a požadavky. Řasenky jsou velice individuální. 

Pro doplnění uvádím, že nikdy nepoužívám kleštičky.


HIK je pro mě jedním ze signifikantních produktů Clinique a doslova nikdy mi doma nechybí, ať už v klasické velikosti či v miniverzi ze setů, které jsou dárky k nákupu  (jako momentálně). 

HIW je pro mě historicky nejoblíbenější voděodolnou řasenkou napříč značkami  (naposled jsem kupovala dvě,  když byla v buticích akce všechny řasenky za 350 Kč)
HILE se v globálu více podobá HIW než HIK, nikoli jen stran dlouhodržící funkce, ale i z hlediska výsledného efektu, přičemž HILE se na mých řasách poměrně dost blíží i voděodolné verzi Sumptuous od EL.


HILE si zamilují zejména ty, které preferují hutnější náplně a samozřejmě ty, které z jakéhokoli důvodu potřebují nadstandardní výdrž.
Vysoká výdrž a odolnost je její největší předností.


Máte rády High Impact řasenky?  A jaký typ kartáčku Vám vyhovuje nejlépe  (tvar, materiál, uspořádání štětin)? Ráda si počtu, jako vždy. 


Děkuji, že mě čtete. 

Konec hlášení. 
Pusu tetaP.S.: Všechny HIK i HIW jsem si za 21 let používání produktů Clinique koupila za svoje  (či získala miniverze v dárkových akcích k nákupům). HILE jsem dostala od českého zastoupení značky,  za což ještě jednou děkuji.

3 komentáře:

 1. Ahoj Marti, díky za sumážku, to je paráda, že mám přehled i takto na dálku ☺️ HIK byla v dávnověku moje první jakože lepší řasenka, šetřila jsem si ji a hýčkala, opakovaně se k ní vracím, kartáček i náplň mi maximálně vyhovují. Voděodolné řasenky nepreferuju, tak asi zůstanu u základu 🙋

  OdpovědětVymazat
 2. Ďakujem za skvelý prehľad.
  Z produktov Clinique sa ku mne dostala riasenka náhodou, nie kúpou, v miniverzii. Nikdy som si ju doteraz nekupovala, pretože vždy prišla v miniverzii ako darček. Bola som a som maximálne spokojná.
  Hádam / dúfam keď budem najbližšie riešiť niečo z Clinique, prihodím aj novinku na skúšku.
  Momentálne je riasenka Clinique spolu s riasenkou od EL moja naj.

  OdpovědětVymazat
 3. Jako vždy, super sumážka! Já dostala malou HIK dárkem a potřebuju ve velký. Po dlouhé době rasenka, která sedí jak zadek na hrnec 😀.

  OdpovědětVymazat