sobota 2. září 2017

Rozpačitost jménem Lip Tatoo aneb Tentokrát bez DPH (Diorovy přidané hodnoty)

Ahoj kamarádi!


Jsem velká milovnice značky Dior. Obří. 

Miluju x produktů, nejvíce produkty na rty

Rouge Dior jsou přes bambilion rtěnek, co jsem kdy měla, stále v čele pelotonu mých krémových rtěnek.


A protože je celý Dior #zaraketu, očekávám kvalitu bez kompromisů a nic než s přídomkem "vynikající" neberu.


Když přišly na trh LIP TATOO (LONG-WEAR COLORED TINT)  - "tintítkové" tekutky s tvorbou stainu, chvíli jsem kol nich kroužila a nekoupila.

Až po čase,  když byla v parfumerii Marionnaud třicítka na značku, jsem si vybrala odstín 761 NATURAL CHERRY.
Natural Cherry je krásná růžovočervená/červenorůžová (maliny s jahodami, studenější).  Přesně moje barva.

Pochopitelně budu hodnotit jen tento jeden jediný odstín a nevím, jak jsou na tom ostatní. 

Při hodnocení budu hodně nekompromisní (viz #zaraketu).


1) Balení


Kdyby to nahoře nemělo klasický "Diorův bobek" (plus logo), na první pohled by produkt mohl být zaměnitelný s jakoukoli tekutkou jiné značky v hranatém obalu. 

Nic extra signifikantního pro značku. 
Aplikátor je lehce ergonomický (zkosen k jedné straně),  rovněž nic speciálního.2) Konzistence


Stran charakteru produktu (tint) je textura v základu vodnatá, nicméně nese v sobě poměrně dost krémovitosti.  


Vlevo po rozetření a vpití, vpravo ihned po nanesení

To je plus, většina tintů jsou čisté vodičky.


3) Aplikace a kryvost

S nanášením je třeba si trochu pohrát, z logiky produktu je Lip Tatoo přeci jen dost tekuté. 

Je třeba rozetřít jen slabý nátěr pro jednolitost.V první vrstvě není efekt plně krycí.

Pokud používáte konturku a nevyplníte úplně celé rty, je s první vrstvou konturka vidět.Po nanesení je na rtech a v ústech bohužel cítit určitá hořkost náplně, což nechápu, neboť při ponoření čenichu do hrdla produkt voní  (velmi decentně).


Budete-li chtít kompletní krytí,  je třeba posléze aplikovat vrstvu číslo dva (rovněž slabou); vždy je ale třeba s její aplikací počkat pár minut, než si ta první "sedne".


Produkt nezasychá úplně,  spíše se vpije.  A ani u první vrstvy se tak nestane lusknutím prstu - zhruba po třech minutách se mokrý efekt změní na sametový.


V průběhu vpíjení produktu nejezte, nepijte a ideálně ani nemluvte, ať si neporušíte rovnoměrnost.

Pokud to dodržíte, plusem produktu je,  že  ani po několika hodinách nebudou na rtech shluky či mapy.

Nicméně s aplikací je to na déle, žádné šup šup jako u rtěnek.  A to zvláště v případě druhé vrstvy, pokud chcete intenzivní barvu.4) Výdrž a uživatelské pocity


Vzhledem ke slovu Tatoo v názvu by jeden očekával držáka, kterému jen tak něco nerozhodí sandál. 

A to se  úplně neděje.

Budete-li swatchovat na ruku, po vpití produktu je jen velmi obtížné barvu dostat dolů, produkt na ruce zůstává  i po několikerém mytí  mýdlem a teplou vodou a i s pomocí odličovače je zapotřebí poněkud třít.

Nikoli však na rtech.

Na mých rtech se Lip Tatoo chová o dost jinak než na hřbetu ruky.

Vrchní část barvy se dostane ze rtů pryč vcelku brzy, jakkoli stain přetrvává po mnoho hodin.

Jenže zbylý stain  (přestože je rovnoměrný, což je velké plus) už nevypadá tak hezky, navíc vytváří pocit, jako kdyby Vám byly rty menší.

Není to ani tak suchost, jako spíš stáhnutí, což s sebou nese nutkavou potřebu přidat barvu.

Tudíž se poněkud vytrácí filozofie produktu.

Opravit, respektive dodat další barvu, je sice naprosto bez problémů, ale zase je třeba počkat a dát nátěru čas, aby se ustálil.  A to mě neba (netrpělivec).


Samozřejmě pod produktem nemůžete nechat mastný balzám,  nicméně vyzkoušela jsem svou obvyklou proceduru - tedy můj milovaný All About lips od Clinique (vsáklý) a výsledek byl stejný jako bez ničeho či po aplikaci Diorova skvělého peelingu Dior Addict Lip Sugar Scrub (recenze viz příspěvek na Instagramu z 3.2.2017, hashtag #tetčinoaudio).


U Lip Tatoo je jedno, jestli pod ním něco je nebo ne, na výdrž a výsledný pocit to nemá vliv, a to pro mě taky znamená body dolů.


5) Suma sumárum:


Budu přísná a tintítku uděluji školní známku 3-.
Čekala bych více muziky za tu hromadu peněz.

Je fakt, že pokud by šlo o produkt středové značky, dala bych 2-, ale Dior je Dior.

Nebudu produkt zařazovat do kategorie Zavřená peněženka, tím méně do Tetahejtu, nicméně další odstín si nekoupím.

Lip Tatoo nosit budu,  ale stran pohodlí to pro mě do budoucna nebude produkt celodenní. Buď ho budu používat jako základ pro výdrž následně aplikované rtěnky či ho po těch cca pěti hodinách přetřu něčím jiným.


Hodně záleží na tom, co od produktu na rty čekáte a co preferujete.  Například Liduška @ludrach Lip Tatoo miluje. 

U mě se jednoduše chemie lásky nedostavila.


Pokud chcete opravdu vynikající obdobu  a nevadí Vám, že je rovněž za raketu, pak doporučuji Giorgio Armani Lip Magnet  (o Lip Magnetce jsem psala ve druhém díle sériie TETČINA ROČENKA - PREMIANTI 2016 KLIK).


To je držák neskutečný a nemá uživatelské mušky.  Je ale fakt, že na rozdíl od Lip Tatoo je více tekutou rtěnkou než tintem a má více pigmentu než Lip Tatoo. Nicméně stran stainování mají podobný koncept.


Máte někdo zkušenosti s Lip Tatoo? Případně máte tintovou tekutku od jiné značky?  Ráda si počtu, jako vždy. Děkuji, že mě čtete. 

Konec hlášení. 
Pusu tetaP.S.: Celkový článek o značce a produktech Dior naleznete ve článku "DPH aneb Diorova přidaná hodnota" KLIK a další recenze na výrobky značky pod štítkem "diorczteta".

11 komentářů:

 1. Děkuji za recenzi :) Já jsem zatím odolávala a tvoje recenze mě úplně nepřesvědčila, tak si to nechám ujít a počkám si na něco lepšího ;) Viděla jsem ze Clinique má mít nějakou novinku na rty, tak spis na to jsem zvědavá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano to bude ono ;) Tak doufám ze se u tebe můžeme těšit na recenzi :)

   Vymazat
 2. Čekala jsem na tvojí recenzi, pořád jsem byla na vážkách. Tak raději koupím klasiku, jsem taky netrpělivec a hlavně ráno při líčení nemám moc času, takže by mi to za chvilku leželo v šuplíku.

  OdpovědětVymazat
 3. Ďakujem moc, i keď si ma veľmi nepotešila.
  Mala som v pláne urobiť si radosť na nadchádzajúce októbrové narodeniny novým Diorom, tak to radšej si počkám kým dorazia jesenné novinky z rovnomennej zančky (myslím, že metalický podtón ?).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všechno metal být nemá. Ještě jsem viděla, že budou Rouge Dior v tekuté verzi (to mě zajímá :)) a nějaké jakože dvoubarevky. Uvidíme, co a kdy se dostane k nám.

   Vymazat
 4. Zcela souhlasím! Já diorem nepolíbená se rozhodla koupit svůj první dioří kousek a nechala se v sephoře přesvědčit na tenhle tint. Ani si nedokážete představit moje zklamání doma :(( taková raketa k prdu! Skoro bych na Diora zenevřela ☝�� Ale dám mu jeste šanci v podobě novych tekutých rtěnkách :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, Tatoo se nepovedlo. Tekutky jsou na výběr i co do finišů. Co je ovšem stále nejlepší, je rtěnka Rouge Dior v krémové verzi.

   Vymazat
 5. Díky za recenzi, zrovna včera jsem na něj koukala, ale nakonec jsem šla do dalšího tintu od Sephory. Absolutně je miluju, mají sice jen asi 7 odstínů, ale drží to jako helvétská víra, olíznutí rtů chutná sladce a mám pocit, že na rtech nemám vůbec nic. Dá s přehledem 8 -10 hodin jen s jednou lehkou úpravou. Jo a krytí má plné už při jedné vrstvě. No asi je z popisu jasné, jak moc ho zbožňuju:)

  OdpovědětVymazat