čtvrtek 17. listopadu 2016

Rok na blogu aneb Malá úvahová bilance

Ahoj kamarádi! 


Při dnešním významném datu pro náš národ je tu ještě jedno drobounké výročíčko - mému blogu je dnes přesně rok


Z tohoto místa mi proto dovolte Vám všem poděkovat za návštěvy i návraty, ať již jste ve věku generačně nižším či moje plus mínus vrstevnice, vážím si každé(ho) z Vás.
Děkuji rovněž za všechny Vaše komentáře,  za názorovou i zkušenostní výměnu, za vzájemné tipy a postřehy. 

Prosím, abychom si všichni tykali.  Nejsem schopna udržet,  komu bych měla vykat.


Měla-li bych provést bilanční sumážku při svém začlenění do blogové sféry a do beauty sekce zvlášť, vidím i určitá negativa, respektive zvláštnosti a nepříjemnosti.

1) Pro mou hlavu nepochopitelný nákup followerů na sociálních sítích a přeceňování (uměle vytvořeného) počtu. 
Od doby, co mám blog, chodí do mailu kontinuálně nabídky firem na zvýšení počtu sledovatelů . Reálných firem, které to mají jako byznys (nepočítám a nemyslím ty agenty s horkou vodou, co píší komenty na IG či označují, to rovnou blokuji).
Tyto firmy v podstatě za pár korun/dolarů naženou (samozřejmě uměle) počet, některé zařídí za úplatu i lajky.
WTF.
Vždyť je to v reálu úplně k ničemu!
K čemu je nakonec například 10.000 bílých koní, když v reálu ta která věc zaujme třeba jen stovku faktických a nakonec zpíárovanu věc nekoupí nikdo. Ať už kvůli blbému cílení na okruh či kvůli primitivní a odpuzující masírce bez obsahu.
Bohužel u nás je často zvykem, že firmy vůbec nehledí na to, jaká je skladba followerů, jak bloger prezentuje, jestli vůbec něco ví, ani - a to je to hlavní - zda to má nějaký pozitivní dopad na prodej nebo alespoň na zvýšení prestiže značky či produktu.
Vidí číslo - a šlus. 
To je hodně krátkozraké, ale můj byznys to není, tak na to v zásadě peču. Jen si občas zakroutím hlavou.
Jsem hrdá na to, že všichni, co jsou se mnou, činí  tak ze své vůle. 
Samozřejmě se vyskytují různé divné profily a podobně, proto čas od času čistím profil a blokuji. Já to nechci. A je mi jedno, o kolik mi stoupne či nestoupne počet.
Snažím se být přínosem pro reálné lidi, co se mnou komunikují a pro něž má nějaký smysl to, co dělám.

 
2) Nedostatek základních pravidel slušnosti

Nebyla jsem na mnoha blogerských akcích, nicméně z těch pár,  na nichž jsem byla,  jsem měla poněkud smíšené pocity z chování některých dívek a žen.
Pokládám za naprosto standardní, že když někam přijdu, pozdravím. Vůbec to není pravidlem a absence tak primitivního úkonu, jako je prosté ahoj/dobrý den,  na mě bohužel působí jako přezíravost a hraní si na nevím co.  Nemusíme se kamarádit, ale vyvyšování se  (nadto dle mého názoru zcela bezdůvodné), je zbytečné.  Takto se společenská prestiž vskutku nezískává.

3) Propagace fejků a napodobenin, propagace neautorizovaných, nelicencovaných "prodejců", propagace a podpora pokoutných prodejů zboží, které je z oficiálního prodeje výrobcem přímo vyloučeno (viz článek "Prapodivný způsob podnikání v kosmetice", ať se neopakuji).
Tohle mě opravdu štve a trápí zároveň.
Budu proti tomu bojovat a upozorňovat na to, dokud se to bude dít.
Na boj s větrnými mlýny jsem připravena a nebojím se ho.
V této oblasti je problém následující:
- Špatný příklad vyrůstající generaci. 
- Devastace značek.
- Devalvace výběrového zboží.
- A pro opravdové prodejce (podnikatele) cenová válka, kterou poctivý obchodník není schopen za dané situace  vyhrát.
- Zdravotní rizika z pančovaného/starého/zkaženého zboží.
Ach jo. 


4) Nečestné jednání, citové vydírání, blbnutí mláďat


Nedělají se hackerské útoky na cizí blogy.
Nekradou se cizí domény.
A nezostouzejí se blogerské kolegyně pod falešným nickem. A když to praskne a jsou na to důkazy, namísto omluvy či alespoň mlčení a sklopení uší není lidsky přijatelná stylizace se do role oběti, proti které se spikl celý svět.  To je morálně zvrácené a vede k obluzování (nejen) teenagerů. Nevyužívá se hry na soucit jako marketingového nástroje.
Pořád toto vše dotyčným prochází, což upřímně nechápu. A letošek to dorazil.


Pozitiva však v podstatné míře převažují.
Baví mě to a snad je to i poznat.
Kladné stránky mého psaní spatřuji pro sebe osobně v uspokojení svého grafomanského zaměření a psychohygieně. Pro Vás budu ráda, pokud bude blog zdrojem zábavy, relaxace, občas i trošky přemýšlení a třeba i rozšíření kosmetického obzoru.  

Ačkoli se moje písánky týkají převážně kosmetiky, nejčtenějšími články jsou úvahy.
Z recenzí Vás nejvíce oslovilo Bourjois, byť se jednalo o dva jednoproduktové články.
Bourjois City Radiance makeup je zde i nejvyhledávanějším slovním spojením.
A propos vyhledávač: mám tu už hodně štítků, přímo nahoře na blogu lze pohodlně zadat, co hledáte. 
U vyhledávače jsem se i hodně pobavila, zadáváte například: "vrzavá ludra", "teta Clinique Pepa", "advokátka teta",  "utratit peníze za Diora" a podobně:).
Snažím se odpovidat na všechny komentáře,  pokud mi něco uteče, omlouvám se. Aplikace je občas nevyzpytatelná, o propojeni s Gmailem nemluvě.


Moje blogové plány do budoucna:
a) Konečně zrealizovat lepší vizuální kabátek blogu.  Ale postoupila jsem :), už aspoň v hlavě vím, jak chci, aby to vypadalo. 
b) Prozatím blog zůstane bez reklam jako dosud.  Obávám se totiž zejména  nechtěné propagace právě těch subjektů, které mi vadí  (viz shora bod 3)). Navíc by mi těch pár drobných dělalo paseku v účetnictví. Živím se zcela jinak.
c) Blog zůstane zaměřením v převažující míře Beauty,  nadále budou kosmetické články prokládány úvahami na aktuální témata či zamyšleními, čtenářskými příspěvky, cestovatelskými postřehy, kabelkovými posty, oblečením, bydlenkovskými příspěvky a podobně.
d) V nejbližší době mám z kosmetiky a bydlosekce v plánu:
-  obrovskou recenzní Tetčinu popelnici rozdělenou do oblastí (péče o pleť, čištění pleti, péče o tělo, vlasy, ruce, nohy, nehty, dekorativka, hygiena, okénko bydlenky domácí)
- vánoční Dior
- HE produkty, které přibyly v mé sbírce  (Gucciho udělám nejspíš zvlášť)
- pokračování série Zázraky a přízraky 2016
- pokračování série Levné a dobré
- pokračování série o HE značkách v souhrnných článcích (jako tu mám EL,  Dior, Chanel a Guerlain) - chci napsat Lancôme a YSL
- konturkový speciál
- houbičkový speciál
- speciál o tekutých rtěnkách
- moje stálice od L'Occitane
- produkty na péči o domácnost z Drogerie zDE
- další givky zde či na IG
atd.atp.

Klidně mi do komentáře napište i další podněty.  Budu ráda a uvítám to. 


Nemám tolik spoluprací, pokud něco dostanu dárkem nebo k recenzi,  je to výlučně barter forma.  A vždy to uvedu.
Na tomto místě proto s radostí  děkuji Katce z Clinique,  Katce z Rouge Bunny Rouge,  Elišce z Revlonu, Mavaly, Aqua Mineral a Max Factoru, Tereze z Filorgy, Romaně z Kosmetika Moje, Romaně z Collistar a Teaology a klukům z Drogerie zDE.

Jestli bych měla říct  nějakou metu na spolupráci,  byl by to Dior.  Asi metu nesplnitelnou, stejně tak jako v případě Ludřinky (tam mám vrata na pět petlic. Pevně věřím ve slůvko zatím.  Třeba se někdy někde najdou klíče).
Dvě hodně zajímavé spolupráce se rýsují, jestli z nich něco bude, je zatím ve hvězdách. 


Stále jsem tu s Vámi ráda. V jistém slova  smyslu mě to i naplňuje.  Tak si to tu se mnou pěkně užívejte! 


Děkuji, že mě čtete.

Konec hlášení.
Pusu teta


46 komentářů:

 1. Ty jsi pro mne blogovy profik, protoze mit takovy prehled o blogosfere, IG, znackach, produktech, lidech a zformovat skvele nazory je pro mne nadlidsky vykon. Gratuluji k vyroci a preji mnoho daslich uspechu! Jen tak dal...

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Marti, čtu tě ráda 😊 a na plánované články se moc těším.. přeji hezký sváteční a výroční den 😉

  OdpovědětVymazat
 3. Gratuluji k výročí. Jsem za tvůj blog velmi ráda, objektivní recenze, nadhled a tvá zkušenost s kosmetikou jsou k nezaplacení. Adéla

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji za tento blog a těším se na další články. :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Jsi skvělá, vtipná, realista...pro mě jsi velkou inspirací���� Těším se na Tvoje další články!
  #dekujemezemuzemecisttetuzprahy��

  OdpovědětVymazat
 6. Já jsem ta „úvahová". Ráda čtu věci, co mají hlavu, patu a břitký humor k tomu👍 ("vysoká beauty" jde mimo mě). Hezký sváteční den ✌ a spoustu nových čtenářů. A ať vyjdou vysněné spolupráce!

  OdpovědětVymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 8. Gratuluji😁 jsi skvělá 😉 jen tak dál 👍👏

  OdpovědětVymazat
 9. Mila teta z Prahy...kongratulejsn :D :D :D :D Dufam, ze budeme oslavovat citanim clankov aj dalsie roky tohoto vymazleneho blogu. Podla mna je top clanok o tej devalvacii znaciek, ved vies ktory :D Pacil by sa mi kabelkovy special :-) Zelam Ti vela inspiracie do dalsich clankov a blogu Teta z Prahy vela uspesnych rokov s nami citatelmi :D :D :D :D

  OdpovědětVymazat
 10. Připojuji se ke gratulaci. Děkuji za Tvoje postřehy i za zkušenosti ze světa kosmetiky. Hodně mi to dalo. Na reklamu nedám, ale na Tebe ano :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Gratuluji k výročí a děkuji, mě to tady vážně baví...jen tak dál👍👍👍

  OdpovědětVymazat
 12. Ahoj, našla jsem Tvůj blog poměrně nedávno, ale je pro mne jeden z opravdu mála čitelných a použitelných. Už jsem kategorie 35+ a z drogerkové kosmetiky jsem vyrostla. Jen najít někoho, kdo recenzuje i high end kosmetiku je obrovský problém. Někdy mi připadá, že high end je sprosté slovo a všechny, které lepší kosmetiku používají jsou označeny za nafoukané atd. Na recenze opravdu zajímavých produktů se musí člověk vypravit za hranice. Ale zpět k tématu, já děkuji za to, že blog skvěle recenzuje opravdu dobrou kosmetiku a jen doufám, že Tě to bude bavit ještě hodně dlouho.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za zpětnou vazbu. (Ono dnes už spousta blogerských mláďat drahou kosmetiku dostává, a to v množství větším než malém. Leč fotka na sociální síti spolu s koblihou či kelimkem ze Starbucks či jedna zmínka v Insta Stories není veřejnosti k užitku. Sepsala jsem to ve článku "Co je pro mě bezcenná beauty recenze).

   Vymazat
 13. Marti, gratuluji k ročnímu výročí! Máš můj obdiv, že při své vytíženosti zvládáš s pravidelností psát a zkoušet za nás. Jestli má někdo ten blogerský svět a jeho nástrahy ustát, pak jsi to zcela jistě Ty! Držím pěsti ať vyjdou rozjednané spolupráce a konečně se otevřou dveře do EL...

  OdpovědětVymazat
 14. Gratuluji k výročí,moc ráda tě čtu, hlavně proto,že si stojíš za svým názorem. Jen tak dál :-)

  OdpovědětVymazat
 15. Moc si tvůj blog užívám, Teto z Prahy! Děkuju za radost, kterou nám neotřelým způsobem rozdáváš :-*

  OdpovědětVymazat
 16. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 17. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 18. Krásné ráno, i zde přeji vše nej k blogonarozeninám. Moc Ti přeju ( i sobě)ať tě to baví i dál. Snad v příštím roce dojde PR zastoupením,že čísla nejsou ukazatel čtenosti. Tobě a mé "svaté čtveřici" zůstanu věrná. #DíkyzaTetuzPrahy. D

  OdpovědětVymazat
 19. Ahoj Marti! Gratuluji k prvnímu ročku🌷👏👍 tvé články a sumážky mě baví moc, jsou psány dostatečně obsáhle a mají jistou dávku vtipu... děkuji za recenze, které se jak je vidět, dají dělat lépe... s inteligencí 😘

  OdpovědětVymazat
 20. Gratuluji a přeju další úspěšný (nejen) blogerský rok 🌹
  Za sebe můžu říct, že si vždy přijdu na své a to hlavně díky širokému zaměření, jednoduše je to náš holčičí svět.

  OdpovědětVymazat
 21. Gratuluji k prvnímu roku a přeji výdrž do dalších let. Tvůj přehled v kosmetických produktech je skvělý a obdivuji Tvoji schopnost perfektně pojmenovat vlastnosti a dojmy ze všech výrobků. Ráda se vracím na blogy, kde vím, že kladná recenze není koupená.

  OdpovědětVymazat
 22. Milá Teta z Prahy. K Tvojim prvým narodeninám Ti prajem ich úspešné prežitie. Prvé úspešné krôčky máš evidentne za sebou, k tomu veľa stálych čitateliek, ktoré sa radi vracajú.
  Ja som Ťa bohužiaľ objavila len pár mesiacov dozadu, čo je škoda, mohla som si ušetriť peniaze za zbytočnosti.
  Vďaka Tebe som objavila pár vecičiek, ktoré budú stálicou v mojom kozmetickom balíčku (najmä Clinique All about eyes), ktorých používanie ma robí nádhernou (Dior Rouge 999) alebo ktorých používanie ma omladí (chystám sa na Filorgu - oči, sérum, krém).
  Čítam poctivo všetky články, i keď niektoré nekomentujem nemám čím prispieť (lakovacie špeciály - nechty si nelakujem).
  Okrem Tebou plánovaných článkov by ma napr.potešil aj prehľad Tvojich vôní alebo kabeliek :))), ak by si nám dovolila nahliadnuť do súkromia týmto spôsobom :)).
  A takisto ma vždy potešili tipy na domácnosť, používam z nich veľmi veľa.
  Čo ma mrzí, je, že si nemôžem kúpiť to čo by som chcela, pretože v našom meste, resp. ani v hlavnom meste nie sú k dispozícii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Leni. Kabelky jsou v plánu. Potřebovala bych víc času na focení. Respektive aspoň světlo.

   Vymazat
 23. Gratuluji k výročí a děkuji za tvůj blog a všechny články, fotky, nasazení..!! Těším se moc na další, vypadá to slibně!

  OdpovědětVymazat
 24. Těším se na mnoho dalších článků.. z HE kosmetiky si dovolím 1-2 věci za rok, ale tvé recenze mám moc ráda! I když nejraději čtu bydlenku domácí či cestovatelské tipy ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky. Bydlenku domácí zpracovávám nyní průběžně, mám dost matroše :). Trochu časově trvá vše ozkoušet. Pak nafotit a sepsat. Chci to dělat pořádně, ale slibuji, že bude; ). Pak bude ještě dost věcí v rámci chystaného velkého seriálu Tetčina popelnice.

   Vymazat
 25. Já ve svém věku teda už moc nebilancuju, protože bych se třeba nemusela dobrat nějakých pozitivních zpráv. Ale to je jedno, to jsem zase zbytečná pondělní depka. I kdžy jako snažím se žít mladě. Teď jsem si třeba nakoupila MMA trika, protože mě syn vzal na Oktagon v Německu. Jako co si budeme povídat. Show obrovská. Ale pro samotnou ženskou to není. :-D

  OdpovědětVymazat