neděle 20. srpna 2017

Vlasopost aneb Recenze Human + kind

Ahoj kamarádi!

Tento článek předchází článek o silikonech ve vlasové kosmetice (který bude bezprostředně následovat) a přináší alternativu v péči o vlasy.


(Kartáč s kančími štětinami jsem koupila v Marionnaud se 40% slevou za 197 Kč,
ručník Vossen jsem si přivezla z Rakouska)


Obecně musím říci, že mi mnou dosud vyzkoušená bezsilikonová péče nesedla (největší propadáky zastupuje příšernost jménem Bione a přírodní řada Bigood z Bipy; Bipa mě aspoň nedrážila, Bione ano).

Vzhledem k typu mých vlasů (nepoddajné, těžké, se sklonem k suchosti, krepatění elektrizaci) potřebuji uhladit a eliminovat statickou elekřinu. Zároveň nechci ještě více zatížit. 
Vlasy se mi v podstatě nemastí. 

Objevila jsem něco, co - ač je bezsilikonové a v drtivém procentu obsahu složek přírodní, mi sedne a dokonce se tímto přiznávám k nevěře Alterně,  a to poprvé zvesela (byť Alternu navždy ponechám ve své rutině).

Čímžto se dostáváme k recenzi ŠAMPONŮ A KONDICIONÉRŮ HUMAN + KIND.


1) Šampon a kondicionér ve verzi pro suché vlasy

 
a) ŠAMPON (přírodní složky z  98,5%).

Toho, kdo je zvyklý na drogerkové dryáky, upozorňuji na nižší pěnivost  (což já naopak kvituji). Jak si tak léta "alterním" a jsem navyklá na minimální množství při aplikaci, tak v tomto případě jsem musela množství přidat  (cca vlašský ořech na moje polodlouhé vlasy). 

Šampon se dá použít i na mytí celého těla. 

b) KONDICIONÉR (přírodní složky z  97,9%).

V tomto případě naopak doporučuji množství ubrat, je to koncentrované a vyšší množství zbytečně působí plihnutí (berte ale v úvahu mé od přírody těžší vlasy). Vychytala jsem pro sebe cca polovinu dávky oproti šamponu. 

SUMA SUMÁRUM:

Objev roku v péči o vlasy.
Alternu mi to nenahradí, nicméně je to vhodný adept na střídačku.
Vlasy jsou hebké, lesklé, naprosto bez potíží rozčesatelné, v mém případě tak z 90% ukázněné. To mi dosud nic s výjimkou Alterny nezařídilo.
Krom sušších vlasů bych doporučila i pro nepoddajné, těžší či kudrnaté. (Pro jemné vlasy nedoporučuji, logicky ani pro mastné).
Množství při aplikaci si budete muset nastavit dle Vašich potřeb, jinak je to ale jasný Tetaštempl a velké překvapení.
Autenticky voní po pomerančích.


2) Šampon a kondicionér ve verzi Sensitive 


a) ŠAMPON (přírodní složky z 97,7%) je i v této verzi  zároveň sprchovým gelem.Jak šampon,  tak kondicionér ad b), voní velmi decentně a opravdově po jablíčku s bylinkami.

Pročistí vlasy i pokožku hlavy důkladně, nicméně velmi šetrným ošetřujícím způsobem. 

b) KONDICIONÉR  (přírodní složky z 97,1%).Jemný,  až něžný, řekla bych.
Přitom svou práci zastane bezchybně.
Vlasy jsou po něm hebké a snadno rozčesatelné, lehké.


SUMA SUMÁRUM:
Tato varianta je dle mého názoru vhodná pro celou rodinu včetně dětiček. 

Spotřeba je zhruba stejná jako u šamponu a kondicionéru ad 1).
I zde mohu dekorovat Tetaštemplem.
 


3) Shrnutí:

Pokud bych měla popsat rozdíly mezi těmito dvěma řadami, na mých vlasech zásadně dramatické nejsou. 
Oba šampony mají 250 ml,  oba kondicionéry 200 ml.

Verze pro suché je z logiky věci výživnější a efektem  (nikoli konzistencí) hutnější. 
Oproti Alterně musím mýt vlasy cca o den dřív  (zhruba po čtyřech dnech; snažím se vlasy nemýt zbytečně často.  Kdybych nepoužívala lak na vlasy a kdyby nebyla v Praze prašnost a smog, vydržela bych ještě déle).
Verze pro citlivé mi přijde všeobecně jemnější.

Zjednodušeně: pro suché = výživa,  pro citlivé = šetrné, přesto účinné pročištění. 

Jako největší plus pro svoje vlasy vyzdvihuji prakticky plnou eliminaci elektrizace a krepatění. 
Zároveň vyzdvihuji snadnou rozčesatelnost.
Ač se jedná o produkty takřka přírodní,  poprvé u mě nedošlo ke ztrátě lesku  (což se mi dosud s přírodními vlasovými produkty stalo vždy).

Vítěz z obou řad by se mi určoval jen velmi těžko,  každá má něco.  V případě,  že  by mi někdo klečel na hrudi a vyhrožoval odebráním všech Rouge Dior, volím pro sebe řadu pro suché vlasy. 


Seženete exkluzivně na eshopu a v kamenných parfumeriích Marionnaud

Až do konce srpna (či do vydání zásob) platí na eshopu i  v kamenných parfumeriích Marionnaud AKCE KONDICIONÉR v hodnotě 299,- Kč ZDARMA k nákupu šamponu human + kind. Jednotlivé řady šamponů a kondicionérů human + kind můžete mezi sebou i libovolně nakombinovat, přičemž ale vždy musí být pro využití akce zakoupen některý ze šamponů.

Už máte něco ze sortimentu značky? Ráda si počtu, jako vždy.
 

Děkuji, že mě čtete.
 
Konec hlášení.
Pusu teta P. S. : Produkty human + kind jsem obdržela na testování v rámci spolupráce s Marionnaud.
Články o značce human + kind  a několika produktech si můžete přečíst tady: KLIK  a KLIK a KLIK.


Vlasové články naleznete pod štítkem "
Vlasopost".

3 komentáře:

 1. Když jsem před lety přecházela ze silikonové na bezsilikonovou péči, tak jsem dlouho hledala, co mi sedne (občas hledám i teď) a většina šamponů byla katastrofa, vlasy po nich nic moc. Pak jsem se někde dočetla, že ze začátku než se z vlasů silikony vymyjí a vlasy si zvyknou, tak to dělá všem. Z přírodních šamponů nedám dopustit na Laveru, z nepřírodních ale nesilikonových na Revlon.

  OdpovědětVymazat
 2. Sampon, ktory je zaroven aj sprchacom, sa mi dost pozdava, obzvlast, ked je vhodny pre celu rodinu. Laka ma predstava, ze s muzom a dietatom cestujeme a mame vsetci traja spolu jeden univerzalny umyvaci produkt. Robim si zalusk aj na pletovku od tejto znacky, asi uz pockam na Dni Marianne a vrhnem sa na nakupy.

  OdpovědětVymazat
 3. Značku zatiaľ registrujem len vo všeobecnosti, a aj napriek nadšeniu u pár blogeriek, ktorých recenziám verím a dám si kedykoľvek poradiť, si u mňa zatiaľ svoje miesto, ani na vyskúšanie, nenašla.
  Už som určite písala, ale Marrionaud má na SK veľmi slabú podporu, teda aspoň v Nitre, a nedokáže konkurovať Fann, a to či už veľkosťou ponúkaného sortimentu, tak ani predajňou. Špeciálne v meste kde žijem som mala to "šťastie" na vhodné predavačky, kvôli ktorým tam nechodím.
  Ale kvôli tejto značke, ktorú chcem vyskúsať, sa premôžem :) a zbehnem tam.

  OdpovědětVymazat